Четвер, 25.04.2024, 16:59:10

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Січень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Січень » 18
17 січня голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк взяв участь у засіданні Кабміну, де зокрема розглядалося і питання відзначення у поточному році 950-річчя прикарпатського міста Тисмениці. Як повідомив Михайло Вишиванюк, затверджено заходи з відзначення цього ювілею та прийнято розпорядження Кабміну про виділення місту 7 мільйонів гривень.

Довідка
Перша згадка про Тисменицю вміщена у Іпатіїєвському літописі та датується 1143 роком. У 1449 році від польського короля Казимира IV Тисмениця отримала Маґдебурзьке право і була значним ремісничо-торговим центром на Передкарпатті.
Місто Тисмениця стало районним центром у 1982 році. 
Переглядів: 488 | Долучив: Dnister | Дата: 18.01.2012

19 січня у селищі Верховина відбудеться традиційна гуцульська «Розколяда». Після Служби Божої у церковних храмах отці-декани та священослужителі спільно з колядницькими партіями, колядуючи і возвеличуючи Христове Рождество, пройдуть центральною частиною селища до річки Чорний Черемош, де відбудеться Йорданське Водохрещення. Після святочна громада направиться до Співочого поля – тут і відбудеться традиційне гуцульське свято «Розколяда» о 15.00.
Отож, запрошуємо усіх верховинців і гостей краю на освячення Йорданської водиці і Гуцульські розплєси у Верховині.
Також, у неділю, 22 січня ц.р., на Вічевому майдані м. Тлумач відбудеться урочисте відкриття районного фестивалю «Покутська розколяда» за участю фольклорних колективів району.
Переглядів: 622 | Долучив: Dnister | Дата: 18.01.2012

Запорізькі школярі, які на початку січня гостювали в с. Комарів Галицького району, ознайомились із пам’ятками давнього Галича. Учні 5-8 класів, що приїхали разом з учителем історії Запорізької ЗОШ № 81 Наталею Мігачовою та членом батьківського комітету школи Вікторією Мурухваладзе, побували на екскурсії, яку провела завідувач історичного відділу Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик. 
У туристичний маршрут було включено центр сучасного Галича, Музей караїмської історії та культури, храм Святого Пантелеймона. Гості з цікавістю послухали розповідь про давній Галич, оглянули макет столиці Галицько-Волинського князівства біля церкви Різдва Христового. Великий інтерес викликала історія караїмської громади Галича. Запоріжці висловили свої міркування з приводу походження караїмів. 
Переглядів: 561 | Долучив: Dnister | Дата: 18.01.2012

Кожний твір Степана Помф’юка – це часточка України Гуцульщина — край, багатий на таланти. Тут майже в кожній хаті вміють вишивати, в’язати, ткати, писати писанки. У цьому краї, серед високих і лісистих гір, розкинулося мальовниче село Люча. Його жителі пишаються своїм селом, адже і в ньому народилося чимало талановитих людей. Серед них – майстер з плетіння бісером Степан Помф’юк.
Народився С.Помф’юк 2 червня 1955 року в селі Лючі. Зараз живе у Львові. Потяг до творчості з’явився у нього ще в 1971 році, коли був школярем. Якось, перебуваючи з мамою у місті Коломиї, побачив ремінь, вишитий частинками кольорового пластмасового дроту. Його зацікавило, як такі маленькі дротики тримаються за ремінь?! Це запитання не давало йому спокою, і він почав збирати такі ж дротинки, різати їх на маленькі частинки і плести з них браслети. Свої роботи роздаровував друзям ... Читати далі »
Переглядів: 760 | Долучив: Dnister | Дата: 18.01.2012

Цікаві оригінальні гуцульські співанки, записані у 60-х - 80-х роках минулого сторіччя від мешканців сіл Верховинщини, увійшли у видану в передноворічні дні збірку "Співучі гуцули" Івана Рокіщука.
Іван Васильович мешкає у присілку Заверх села Білоберізка Верховинського району. Гуцульську музичну творчість полюбляє змалку. Тож коли перетнув 60-річний рубіж, вирішив здійснити свою давню мрію і зібрав докупи всі рукописи, а ще — сам виконав на старовинних гуцульських інструментах почуті і записані мелодії, вміщені на компакт-диску. Власне, збірка "Співучі гуцули" і складається із книжечки і диску, в які увійшли, окрім співанок і мелодій, гуцульські приповідки, детально описаний обряд андріївських ворожінь та словничок гуцульських слів. А допоміг здійснити татову мрію син Іван, який працює в Рівненському державному університеті і організував видання збірки ... Читати далі »
Переглядів: 598 | Долучив: Dnister | Дата: 18.01.2012

У навчальних закладах міста проходить прес-інформування та тематичні години, присвячені цій події.
У шкільних бібліотеках Івано-Франківська розгорнуті тематичні виставки літератури та періодичної преси. 19 січня у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім. С. Бандери відбудеться диспут з питань державотворення. 20 січня у Центральному народному домі — лекції на тему «Соборна незалежна Україна». У цей же день о 15-й годині в обласному музично-драматичному театрі ім. Івана Франка відбудеться урочиста академія до Дня Соборності та Свободи України. А у неділю у День Соборності на площі біля пам’ятника діячам ЗУНР (вул. Грюндвальдська, 11) відбудеться урочисте віче, присвячене 93-й річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки».
Переглядів: 530 | Долучив: Dnister | Дата: 18.01.2012

Колядки під керівництвом берези (керівника), у гуцульському парадному строї і зовсім без спілкування із жінками. Так у часі різдвяних свят колядують на Івано-Франківщині.  Саме виступи колядників з Гуцульщини стали кульмінацією львівського фестивалю «Велика коляда».
Приїхали гуцульські колядники із села Криворівня – там колядують лише чоловіки. Про свій прихід до господи сповіщають у ріг. У хаті колядують майже три години, адже для кожного члена сім’ї – окрема пісня. Співають і для померлих. Для того посеред хати ставлять калач, і запалюють свічку. Носять у різдвяний час і особливий одяг – парадний гуцульський стрій. У такому одязі гуцули морозів не бояться.
«Гуцул: спереду у нього грудь на розпашку, а ззаду – там гарматою не доб’єшся», – жартує колядник з Гуцульщини Василь Луцюк. ... Читати далі »
Переглядів: 660 | Долучив: Dnister | Дата: 18.01.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024