Субота, 20.04.2024, 04:17:48

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Березень » 30
«Сакральний світ Трипілля» - під такою назвою 30 березня 2012 року у Галицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулася науково-практична конференція за участю вчителів української мови та історії навчальних закладів району.
З вітальним словом до присутніх звернулася Ірина Чернега, заступник голови райдержадміністрації. Вона побажала плідної праці та нових відкриттів науковцям, які вивчають та популяризують спадщину Трипілля. Оплесками зустрічали гості виступи учнів Галицької ЗОШ І-ІІІст. №1 Дарини Йосипишин, Володимира Фаля, фольклорного колективу Галицької МАНР «Традиція».
На початку заходу поетеса зі Львова, заслужений вчитель України Марія Чумарна, презентувала слухачам поему «Данило Галицький».
З тематичними доповідями виступили культуролог ... Читати далі »
Переглядів: 612 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

12 квітня 2012 року минає 100 років із офіційної дати заснування скаутської організації України «Пласт».
За століття її історії змінилося вже декілька поколінь. У кожного з них – своя пам’ять, своя історія та, навіть, своя правда, проте є спільний обов’язок – вірність Богові й Україні. З 2012 року для «пластунів» розпочнеться новий відлік часу, починаючи зі ста. Погодьтеся, вік, що мимоволі викликає повагу. Проте, перед цим відліком залишилося чимало здобутків, історій та вражень, того, що вже не повториться, адже це вже сталося.
У приміщенні краєзнавчого музею та арт-галереї нашого міста відкрилася виставка «Пласт це... це Пласт!». За словами головного зберігача фондів музею Уляни Паньо, матеріали експозиції розповідають про 100-літню історію цієї організації. Умовно їх можна поділити на три ... Читати далі »
Переглядів: 567 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

В рамках святкування Дня міста вже традиційно 4-5 травня 2012 року пройде Х Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів». Цього року майстри ковальської справи будуть розміщені на площі «Бастіон». В галереях «Бастіону» відбудеться виставка «Орнаментального ковальства». Запрошуються мешканці та гості міста.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ «СВЯТО КОВАЛІВ - 2012»

м. Івано-Франківськ
4 травня 2012 р.
9.00 - 18.00 – площа «Бастіон» біля кафе «Наукове». 
· Реєстрація гостей та учасни ... Читати далі »
Переглядів: 508 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Президент України Віктор Янукович своїм березневим указом №217 з нагоди 25-річчя Організації ветеранів України нагородив орденом княгині Ольги III ступеня заступника голови ради Івано-Франківської обласної організації ветеранів Олександру Іллівну Синицю - «за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, багаторічну плідну громадську діяльність».  
Переглядів: 550 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Містом давно ходять чутки про розгалужену систему підземних ходів, яка веде ледь не до Галича. Коли біля краєзнавчого музею провалився асфальт, то спуститись у підземелля міг будь-хто.
Пізніше з’ясувалось, що то були підвали старої ратуші (зразка 1871 року), яка своїми розмірами значно перевершувала теперішню. В одному з залів відгалужувався справжній підземний хід. Він був засипаний землею, але, враховуючи напрямок у бік Бистриці-Солотвинської, мимоволі згадувалася легенда про «Галицьку підземку».
Таємницю того ходу відкрила колишній директор Краєзнавчого музею Олександра Синиця. Виявляється, після війни перший поверх ратуші зайняв штаб цивільної оборони. У підвалі вони обладнали бомбосховище (там і досі збереглися важкі металеві двері). За правилами, на випадок руйнування та обвалу наземної ... Читати далі »
Переглядів: 541 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Як казав класик, до історії можна увійти, а можна туди вляпатися. Цей чоловік саме так і зробив. Розбризкуючи кров тисяч мешканців нашого міста, він залишився в історії воєнного Станіслава страшною плямою. Єврейські матері лякали ним неслухняних дітей. Йдеться про шефа станіславського гестапо, гауптштурмфюрера СС Ганса Крігера.

Юність у сталевому шоломі
Крігер був єдиним сином шкільного вчителя. Він народився 1 липня 1909 року в польській Познані, яка тоді входила до складу Німеччини. У 1918 році Польща відновила незалежність, і родині Крігерів довелося тікати до «фатерланду».
З освітою в нього не склалося. Закінчив лише п’ять класів державної школи та дворічний курс ... Читати далі »
Переглядів: 646 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Андрія Мацьківа із селища Печеніжин Коломийського району можна назвати сучасним танцювальним опришком. Він із товаришами відроджує в селі давні традиції та повертає рідному Печеніжину його танцювальне обличчя — аркан.

Друге життя
Хто ще не знає, що в Печеніжині народився ватажок опришків Олекса Довбуш? Саме цю історичну постать нерідко пов’язують з арканом. Навіть є чимало легенд, малюнків і картин, де Довбуша зображають у колі бравих легінів, які танцюють аркан.
На жаль, нинішні нащадки опришків дещо відійшли від своїх традицій і навіть їх призабули. Це стосується й легендарного танцю. В основному він залишився тільки в колі професійних танцюристів. Наприклад, у само ... Читати далі »
Переглядів: 760 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Цього року Івано-Франківськ не тільки відзначає своє 350-річчя, в 2012-му році виповнюється 50 років з часу перейменування Станіславова на Івано-Франківськ. Вже недноразово звучали думки про необхідність повернення до попередньої історичної назви міста. Агенція новин "Фіртка" запитала науковців, письменників, громадських діячів щодо того, чи доцільно й чи варто повернути попередню назву міста?

Віктор Кімакович, директор Благодійної фундації ім. Короля Юрія
Думаю, що варто повернути попередню назву. Будь-яка назва – це сакральна річ, це спадщина, яку потрібно берегти. Тим більше, що родина Потоцьких, й, безпосередньо син Станіслав, в честь якого було названо місто, прислужилася ... Читати далі »
Переглядів: 869 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024