Четвер, 25.04.2024, 19:07:31

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Архів новин
Головна » 2012 » Червень » 13
10 червня 2012 року Тисменицька районна бібліотека спільно з центром культури та дозвілля «Відродження» м. Тисмениця організували презентацію книги місцевого автора, краєзнавця Володимира Перцовича «По той бік минулого».
Свято розпочали із Божого благословення священики церков міста: о. Володимир Гринишин, о. Руслан Андрусяк, о. Тихон Кривецький та зведений хор – чоловічий хор стрілецької та повстанської пісні «Сурма» Рогатинської міської ради (керівник заслужений працівник культури України Євген Падуча) та чоловіча хорова капела «Дзвін» Палацу культури «Прометей» Бурштинської ТЕС (керівник Володимир Боднар, концертмейстр Оксана Королевич).
Привітав автора із виходом у світ його четвертої книги заступник голови районної державної адміністрації Володимир Дутчак. Чимало добрих слів про автора т ... Читати далі »
Переглядів: 559 | Долучив: Dnister | Дата: 13.06.2012

У Стопчатові на Косівщині сільська громада з участю Героя України поета Дмитра Павличка, лауреата Шевченківської премії письменника Михайла Андрусяка та інших відомих людей краю увічнила пам’ять про відважного вояка УПА  Василя Скригунця, сотенного «Гамалію».  Під час урочистого відкриття йому пам’ятника в цьому селі виступив і відомий на Прикарпатті краєзнавець, дослідник визвольного руху Лук’ян Вардзарук, який розповів про бойовий шлях цього повстанця. «Галичина» попросила пана Вардзарука поділитися інформацією про «Гамалію» й з читачами нашого видання. 
Від жовтня 1944 до лютого 1945 року сотня «Черемош», більшість якої становили жителі Стопчатова і Космача, дислокувалася в присілку Завоялах (південно-західна частина Космача). Тут вона проходила вишкіл, звідси ходила в рейди і сюди поверталася на відпочинок. На озброєнні сотня мала ст ... Читати далі »
Переглядів: 635 | Долучив: Dnister | Дата: 13.06.2012

У роду Йосипа Пони, вихідця з Хотимира на Тлумаччині, не було художників. А ось дід по матері Микола Дутчин шив такі пишні кожухи, що не терпілося намалювати кожен із них. Тож і взявся за олівець ще малюком.
У школі його першим учителем був художник-самоук Дмитро Паньків, а трохи згодом уже навчався малярству в студії світлої пам’яті знаного майстра Олександра Волкова з райцентру.
Далі дорога могла пролягти до уславленого мистецького Косова. Та він вибрав івано-франківське училище червонодеревників, де можна було привільно й малювати, не мав проблем і з житлом — зупинився у вуйка.
Коли закінчував цей навчальний заклад, у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відкрили художньо-графічний факультет, і Йосип Пона с ... Читати далі »
Переглядів: 692 | Долучив: Dnister | Дата: 13.06.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024