Вівторок, 23.04.2024, 18:04:26

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2014 » Березень » 04
Світлої пам’яті невтомний дослідник Гуцульщини, письменник, публіцист ігор Пелипейко зібрав й опублікував у різних виданнях чимало фактажу про виникнення книговидання у Косові.
Коротко повернуся до сторінок історії. Свого часу Ярослав Семіон мав друкарню в Косові на тодішній вулиці Пілсудського, 39 (тепер вул. Незалежності, 100). У час німецької окупації його арештували і розстріляли в місті Коломиї за те, що зберігав друкарський шрифт. А разом з цим було ліквідовано приватне видавництво «Запорожець».
Нову сторінку в книговиданні на Косівщині в 1995 році вписав колишній завідувач відділу освіти заслужений учитель України, громадський діяч, дослідник нашої літератури Василь Курищук. Саме він при газеті « ... Читати далі »
Переглядів: 452 | Долучив: Dnister | Дата: 04.03.2014

Мені 91 рік. А «Гуцулка Ксеня», може, й молодша від мене. Але вона народилася в нашому місті. А музику до неї написав Ярослав Барнич.
Професор Я. Барнич навчав музики і співів у гімназії сестер василіянок. Коли відбувалися різні культурно-мистецькі заходи, наприклад, Шевченківські свята, спільні для всіх трьох українських гімназій Станіславова, то саме він ними керував. Я навчалася в гімназії УПТ з донькою пана Ярослава іриною. Вона тепер живе в Америці.
Відтоді я знаю, і ні в кого з нас не було сумніву, що мелодію «Гуцулки Ксені» створив Барнич. Хоч у радянські часи це приписали маловідомому композиторові Савицькому, котрому належать тільки слова цієї пісні. 
Пишу «мало ... Читати далі »
Переглядів: 563 | Долучив: Dnister | Дата: 04.03.2014

Під такою назвою у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної бібліотеки імені І.Франка діє книжкова виставка, присвячена 200-літтю від дня народження Великого Кобзаря.
Володимир Грабовецький, академік Академії наук Вищої школи України, доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника відомий не лише своїми  працями з історії України та Прикарпаття, а й науковими екскурсами у творчість Великого Кобзаря.
З початку своєї діяльності вчений зацікавився історією встановлення перших пам’ятників поету, святкуванням його 100-літнього ювілею в Західній Україні тощо. Внаслідок цього світ побачив путівник „Скульптурна Шевченкіана Прикарпаття”, в якому дос ... Читати далі »
Переглядів: 517 | Долучив: Dnister | Дата: 04.03.2014










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024