П`ятниця, 19.04.2024, 23:38:03

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2014 » Вересень » 03

Знаючі люди кажуть, що в Карпатах тяжче, ніж ліс сплавляти, було хіба мольфувати.
На Черемоші сплав лісу в дарабах [1] почали в 1850-х роках. До того часу був "дикий сплав" – дерево скидали у воду, його зносила  висока вода вниз, де його ловили на спокійній воді. 
Останній сплав лісу на Чорному Черемоші був 1968 року, на Білому – 1969-го.
Що спричинило припинення лісосплаву:
- просто скінчився доступний ліс, його весь вирубали. 
Ну і:
- дараби били рибу. Після сплаву в ріці знаходили купу побитої риби;
- ліс серйозно стирався об каміння. Ґарантовано втрачалося в об'ємі, сплавлене дерево набирало багато вологи, його доводилося довго сушити.
Розповідає Дмитро Могурак – давній сплавщик лісу, 1937 року народження. Мешкає в селі Нижня Дземброня. Водив дараби по Чорному та Білому Черемошах.
... Читати далі »

Переглядів: 684 | Долучив: Dnister | Дата: 03.09.2014

Сьогодні залізничники розпочали реконструкцію пам'ятки архітектури, приміщення татарівського залізничного вокзалу. Цю інформацію підтвердив начальник Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень Ярослав Лучко.
Сьогодні ще невідомо, що включатиме реконструкція: перекриття аварійної споруди чи капітальний ремонт всього досить немалого приміщення.
До 90-х років у Татарові функціонували три колії. У приміщенні вокзалу на першому поверсі були диспетчерська, каса, дві зали очікувань. А поверхом вище проживали сім’ї залізничників. У 1990-х роках, коли «Укрзалізниця» проводила масштабні реконструкції вокзалів у Делятині, Ворохті, Яремчі, залізничній станції у Татарові не пощастило потрапити до цього переліку. Дещо пізніше через фінансову кризу станцію закрили, скоротили працівників, демонтували дві колії. А людей відселили до Делятина. З окраси й в ... Читати далі »

Переглядів: 489 | Долучив: Dnister | Дата: 03.09.2014

У Рогатині відбулося відкриття пам'ятника жителям міста і сіл Бабинці та Кутці,які загинули на фронтах Другої світової війни. Пам'ятник освятив о. Дмитро Бігун, який відслужив панахиду за вбитими жителями Рогатинщини.
У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Паньківський, голова районної ради Володимир Штогрин, міський голова Володимир Гусак, громадськість. Під час відкриття пам'ятника звучали патріотичні пісні у виконанні хору «Сурма» під керівництвом Євгена Падучака.
Прозвучали слова вдячності від керівників району та міста небайдужим громадянам Рогатинщини, які долучилися до збору коштів. Почесною грамотою та премією  нагороджено Михайла Воробця – краєзнавця та почесного жителя міста Рогатина, адже саме йому належить ініціатива спорудження такого пам’ятника . «Зараз, як ... Читати далі »

Переглядів: 471 | Долучив: Dnister | Дата: 03.09.2014










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024