П`ятниця, 2017-10-20, 11:48 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 140 141 142 143 144 ... 154 155 »
27 серпня минає 155-річчя з дня народження Івана Франка – видатного українського письменника, філософа, вченого і громадсько-політичного діяча.
У краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Сі­вач добра, з прадіда трудар, він серед людства духом всюдисущий – наш вічний, титанічний Каменяр». Доповнює виставку портрет Івана Фран­ка (робота Ярослава Лозинського).
Виставка скомпонована з розділів: «Білі плями Фран­кіани», «Правда про життя, творчість і життєве кредо поета», «Сила творчого духу Івана Франка», «Іван Франко – поет болю і спротиву», «Каменяр в літературі і мистецт­ві». Представлені найновіші видання його творів, які раніше не видавали, додаткові томи до 50-томного зібрання творів І. Франка, покажчик купюр, матеріали про життя і твор ... Читати далі »
Переглядів: 951 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-19

Село Голосків – одне з мальовничих населених пунктів Коломийського району. Перша писемна згадка відноситься до 1618 року, коли Голосків згадується як таке, що належало українському магнатові Олександру Балабану. 
Протягом останнього часу на території населеного пункту відбулися значні соціально-економічні зміни. Село повністю газифіковано, є дитячий садок «Дзвіночок» на 45 дітей. Успішно функціонує загальноосвітня школа І-ІІ ступенів на 135 дітей. Про пам'ятку історії та культури нагадує 900-літній дуб Карпінського, дзвіниця ІХ сторіччя, церква св. Миколая, церква св. Петра і Павла, пам’ятник на честь загиблим у роки Другої світової війни, могила Січовим Стрільцям, пам’ятний камінь Францішеку Карпінському, історико-краєзнавчий музей у приміщенні школи. 
На території села також знахо ... Читати далі »
Переглядів: 390 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-19

Як кредитувалися і заощаджували галичани сто років тому? Що загрожувало неплатоспроможним позичальникам?
Початки банківської справи у світі датують ХІV століттям, коли перші фінансові установи виникали в Італії, Німеччині та Голландії. Першим у світі банком вважається акціонерний банк у Лондоні, заснований у 1694 році. На території сучасної України банківська система почала розвиватися на сторіччя пізніше.
Маленький Цюріх
У Станиславові першою кредитно-фінансовою установою стала міська Каса ощадності, створена в 1868 році. Спочатку вона знаходилася в приміщенні Ратуші, а в 1883 році почалося будівництво нового приміщення каси по вул. Казимирівській (тепер - вул. Гетьмана Мазепи, 14). У 1896 році приміщення ощадної каси було збільшен ... Читати далі »
Переглядів: 314 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-18

Чому Ревера?
Краківський воєвода і коронний гетьман Станіслав Потоцький, який у 1654 році заснував фортецю - майбутнє місто Станиславів, називався Ревера. Може, хтось подумає, що це частина прізвища, і помилиться - це прізвисько. Справа в тому, що за переказами граф Потоцький мав звичку часто повторювати латинський вираз «re vera», що в перекладі означає «правдива річ», або ж звичніше нам «правда». Ось так він і став Реверою і з таким прізвиськом увійшов в історію.
Як святкували 250-річчя заснування Станиславова?
А ніяк! У 1912 році міський бюджет був настільки обмеженим, що міська рада вирішила відкласти святкування аж до 300-ліття. Хоч відомо, що історія нікого нічому не вчить, проте нехай це стане застереженням нинішній міській в ... Читати далі »
Переглядів: 204 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-18

16-17 липня в Івано-Франківській області відбулася патріотична акція «Яворина - 2011», присвячена 20-й річниці Незалежності України.
В акції вшанування пам’яті героїв старшинської школи УПА «Олені» та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта) в урочищі Розтока, взяли участь керівники обласної ради, представники облдержадміністрації, депутати різних рівнів, лідери партій і громадських організацій, ветерани Української повстанської армії, молодь.
Учасники акції пройшли Хресною дорогою до цвинтаря полеглих вояків старшинської школи УПА «Олені» в урочищі Глибоке, де разом із священиками вшанували пам’ять полеглих.
Увечері у селі Липа біля пам’ятника Ярославу Мельнику (Роберту) відбудеться народне віче, урочисте відкри ... Читати далі »
Переглядів: 260 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-18

Відділ краєзнавчої літератури пропонує вашій увазі книжкову виставку-пам’ять „Богдан Лепкий. Кілька слів спомину”, приурочену до 70-х роковин з дня смерті видатного українського письменника й літературознавця, художника, видавця і педагога, що зробив вагомий внесок у рідну культуру.
Богдан Сильвестрович Лепкий народився 9 листопада 1872 р. в с. Крегулець на Тернопільщині. Навчався у Бережанській гімназії,  потім - у Віденському, а згодом  Львівському університетах. На ці роки припадає активна літературна діяльність Б. Лепкого: він пише поезії, оповідання, робить переклади, які з 1895 р.  публікує в часописах „Діло" та „Буковина".
Після закінчення університету працює викладачем німецької та української мови й літератури у гімназії в Бережанах, а в 1899-1914 рр. - у Кракові. Тут ... Читати далі »
Переглядів: 351 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-17

Мабуть, кожен з нас, якщо не читав книгу Ярослава Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка», то міг дивитися комедійний фільм про його головного актора. Швейк є сатиричним персонажем, якого придумав автор роману, при цьому в історіях про нього частково подав окремі факти зі свого життя.З роману довідуємося, що піхотинець 91 – го цісарсько-королівського полку у Чеських Будейовицях Йозеф Швейк «знав» про тогочасне місто Галич, яке було тоді на території його тогочасної великої батьківщини: Австро-Угорської імперії.

У романі Галич згадується у двох випадках, які відносяться до перебування чеського вояка у російському полоні. Перший епізод є спілкуванням Швейка зі своїм побратимом по недолі – Мареком. У ньому розповідається про те, як транспорт з військовополоненими австрійцями у 1917 р. зупиня ... Читати далі »

Переглядів: 306 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-17

Однією з особливостей кожного міста, а зокрема Івано-Франківська, є його будинки. Враження про велич міста, його сьогодення, можна отримати мандруючи містом, особливо його центральною частиною. Багатьом мешканцям і відвідувачам міста центр подобається, адже частина будинків старої забудови відновлена, а окремі новобуди гармонійно вписуються в архітектурний ансамбль і не контрастують з ним.

Будинки центральної частини Станиславова пам’ятають минуле нашого «третього» міста Галичини; вони є свідченням тої активної дії і водночас поважного спокою своїх мешканців ХІХ століття. Окремі з них одразу привертають увагу і популяризовані у різноманітних друкованих виданнях. Другі, мають менше «щастя» і тому є тільки товариством для перших. Ще одні, мабуть, є приреченими, оскільки їх залиша ... Читати далі »

Переглядів: 303 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-17

Цього року почали все частіше згадувати про Галицьке Євангеліє, створене в Крилосі 1144 року. Недавня міжнародна наукова конференція «Україна—Ватикан: державно-церковні відносини в контексті досвіду об’єднаної Європи» порушила питання про реставрацію цієї давньої пам’ятки або отримання цифрової фотокопії для його факсимільного перевидання.
Над темою Галицького Євангелія вже тривалий час працює й історик-українознавець, ректор Українського державного університету в Москві, доктор історичних наук Віктор ідзьо, автор наукового нарису «Галицьке Євангеліє як релігійна, мовна, літературна та історична  пам’ятка 1144 року». На недавніх заходах у рамках всеукраїнського проекту «Ювіляри України. Події та особистості ХХI століття» Віктор Ідзьо, якому президент НАНУ  Б. Патон вручив диплом «ювіляра України» за віддане служіння Україні, запропонував пере ... Читати далі »
Переглядів: 420 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-16

Серед когорти найбільш таємничих будівель Калуша є будинок Кернера. Точне місце розташування будинку може назвати навіть не кожен краєзнавець. Хоча, родина Кернерів була свого часу однією із найбільш знаних у місті. Однак, "Вікнам” вдалося поспілкуватися із нащадком людини, яка звела будинок, — одним із лідерів єврейської громади Калуша Ігорем Кернером — онуком власника будинку. І тепер Ігор Кернер цікавиться долею будинку, який належав його дідові.
Більша частина давньої забудови центральної частини міста — єврейська. Так, 1910 року у Калуші проживало 8800 мешканців, із яких половина була євреями. 
Історія будинку Кернера — така ж бурхлива, як і вся історія минулого століття. 
Будинок був зведений  більш, ніж столітт ... Читати далі »
Переглядів: 321 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-15

На жаль, вид сучасної забудови площі Героїв та прилеглих вуличок не дає повного відображення вигляду середньовічного міста. Це завдання ускладнюється ще більше, бо, як свідчить історик Володимир Грабовецький, не збереглося жодної мапи, жодного плану, які би відображали розташування споруд у середньовічному місті. Можна стверджувати, що з отриманням Калушем Магдебурзького права (1549 року) місто почало набувати вигляду, який був притаманний тодішнім містечкам Європи.
Уцентрі міста була побудована Ратуша, навколо якої була квадратна площа, де проводилися торги. Точне місце первісного розташування площі Ринок — невідоме. 
У XVII столітті у Калуші був побудований старостинський замок. Це була комплексна забудова, що розташовувалася на території сучасної центральної частини міста у районі нин ... Читати далі »
Переглядів: 278 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-15

Невелике село Колодіїв однією стороною прилягає до центральної дороги, що веде від села Сівка до Галича, а другою – до річки. На північ і схід підносяться горби. Здається, що село причаїлося в низині і спить. Але воно в той вечір не спало…
Січень 1945р.. Стояла сувора зима. Глибокі сніги вкрили села, поля, дороги. Село неначе завмерло під горбами, виставляючи напоказ свої білобокі оселі. На небі, морозному і чистому, зійшла вечірня зоря. Святвечір. Люди поверталися із цвинтаря, що палав свічками. Нікому й на думку не спадало, що завтра тут може появитися свіжа могила.
Сім’ї сіли до Святої вечері, квапилися діти і молодь, щоб швидше повечеряти і йти щедрувати, адже сьогодні Щедрівка.
З настанням темряви у село тихо, обережно увійшла ... Читати далі »
Переглядів: 341 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-15

Була колись у Спасі велика і заслужена родина Гаврилюків, про яку достеменніше можна довідатися з «Енциклопедії Коломийщини». Дмитро й Параска Гаврилюки мали 16 дітей, з яких вижили не всі. А з тих, яким судилася велика доля, найвідомішими були Ілько Гаврилюк – професор Коломийської гімназії і сотник УГА, Степан Гаврилюк – писар у Найвищому суді у Відні, священик УГКЦ Олекса Гаврилюк, а Михайло Гаврилюк працював надлісничим у Польщі.

Здібністю та національною свідомістю відзначалися і їхні діти та внуки. Тут поведемо мову про сина Михайла Гаврилюка – Ореста Гаврилюка, який 18 липня цього року відзначає своє 80-річчя. Народився Орест у с. Винятинці, тепер Заліщицького р-ну Тернопільської обл. Згодом навчався у Коломийській гімназії, у перебігу Другої світової війни еміґрував з батьками на Захід: Німеччина, США. Згодом у США закінчив Універ ... Читати далі »

Переглядів: 380 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-15

Уже кілька десятиліть Коломию щороку відвідують тисячі туристів. Людей приваблюють не тільки всесвітньовідомий Музей писанкового розпису, церква Благовіщення, але й будинки, які виросли за цісаря, а також милі оку далекі гірські краєвиди, порівняно чисте повітря тощо. Мало кому може спасти на гадку, що цієї краси може скоро не стати. От щезне Коломия з лиця Землі і все! Натомість залишаться безлюдні тихі вулиці з кучугурами пороху від зруйнованих будинків. І все це насправді стане реальністю, якщо найближчим часом не звернути увагу на проблеми нашого міста, які стосуються насамперед її архітектурного й естетичного вигляду. Адже середмістя має кілька недоліків, які можуть суттєво вплинути на кількість туристів у найближчі роки.

... Читати далі »

Переглядів: 335 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-15

Сьогодні на нашому вокзалі можна побачити лише пасажирські й товарні состави. А 70 років тому місто мало цілий бронепотяг. Він належав 77 станіславському полку НКВС і через це мав 77-й номер. Напевне, це був самий нефартовий бронепотяг в історії.
Зробили його у 1919 році білогвардійці Денікіна, вони ж охрестили його «Добровольцем». Після розгрому білих бронепотяг різко «червоніє» та міняє назву на «Пам’яті Шаумяна і Джапарідзе» – на честь страчених бакинських комісарів. Уже в 1920 році його захопили поляки, які спочатку нарекли панцирник «Кресовим Стрільцем», а потім «Першим маршалом» – на честь Юзефа Пілсудського.
У 1939 році «Перший маршал» знову захопили совіти. Товариші Шаумян і Джапарідзе тоді вже були неактуальні, через що потяг отримав скромну назву БЕПО 77. У перші дні війни військові ... Читати далі »
Переглядів: 394 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-15

Марк Твен жартував, що класичною вважається та книга, яку всі хвалять, але ніхто не читає. З цим можна сперечатися, проте логіка є. Зрозуміло, що автори таких книжок автоматично переходять у розряд «класиків світової літератури», їх примусово вивчають у школах та вишах. В Івано-Франківську колись існувало багато пам’ятників майстрам слова, які не дійшли до наших часів. На щастя, збереглись їхні фотографії та описи.

Шевченко з книгою
Нещодавно у парку нарешті встановили пам’ятник Тарасові Шевченку. Перед цим у пресі точилась багатолітня дискусія про потребу монументального увіковічення Кобзаря. Історики, мистецтвознавці, поети й письменники в один голос заявляли, що Івано-Франківськ є єдиним обласним центром України, де нема ... Читати далі »
Переглядів: 422 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-15

15 липня 2011 року в Коломийському Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського відбулася ювілейна виставка «Вогняне диво…» заслуженого майстра народної творчості України, відомого майстра різьблення по дереву, бондарства та випалювання Буковини Володимира Ворончака та Надії Ворончак (текстиль, авторська техніка). 
Відомий на Буковині майстер художнього різьблення, бондарства та випалювання Володимир Ворончак народився 23 серпня 1951 року в м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області. У 1975 році закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва (художня обробка дерева). Працюючи викладачем, одночасно навчався в Одеському педагогічному інституті ім.. К. Ушинського. Вивчаючи багаті мистецькі традиції народних майстрів Гуцульщини та Буковини, він наполегливо шукав свою стежину. Він – один із найкращих ... Читати далі »
Переглядів: 249 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-14

16—17 липня в урочищі «Розтока» поблизу с. Липи Долинського району пройде фестиваль «Яворина-2011». Організатори дійства — керівництво Долинського району та Долинська станична управа братства ОУН—УПА запрошують жителів області віддати шану героям, полеглим за волю України. 
Фестиваль розпочнеться 16 липня Хресною дорогою до цвинтаря полеглих вояків старшинської школи УПА «Олені» в урочищі «Глибоке» та вшануванням пам’яті провідника ОУН карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта) поблизу бункера Роберта біля підніжжя гори Яворини. В програмі «Яворини-2011» заплановано також змагання з волейболу, урочисте відкриття фестивалю патріотичної пісні та запалення повстанської ватри. Опісля розпочнеться молодіжна патріотична програма, що триватиме цілу ніч, тому учасникам треба мати з собою відповідний одяг, намети і харчі. Завершить фестиваль 17 липня ра ... Читати далі »
Переглядів: 440 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-13

У вівторок, 12 липня 2011 року, село Залуччя Коломийського району святкувало свій ювілей. На сільський стадіон згуртовано підходили мешканці села різного віку. Організатори заходу підготували для громади та гостей справжнє свято. 
На високу сцену з хлібом-сіллю ведучі запросили поважних гостей: першого заступника начальника управління економіки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василя Насадюка, першого заступника голови Коломийської районної державної адміністрації Романа Панчука та голову Коломийської районної ради Богдана Болюка. 
"Я надзвичайно радий вітати вас, дорога громадо, з таким величним ювілеєм, - звернувся до мешканців Василь Насадюк. – Ваше село надзвичайно привабливе, а найголовніше – в ньому мешкають гостинні, щедрі душею люди. Нехай сьогоднішнє свят ... Читати далі »
Переглядів: 291 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-13

12 липня 2011 року в день святих Петра і Павла село Лісна Слобідка відзначає 275 річницю першої писемної згадки про село. В цей день також після богослужіння в церквах села відбулося освячення могили січових стрільців. Відомі люди минулого: січові стрільці Василь Черкас і Іван Козловський. За словами сільського голови Василя Дмитрука, ідея перенесення могили в центр села назріла вже давно. Основним меценатом і ініціатором є громада. Біля могили відбулася панахида. 
Від імені голови Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича з привітальним словом виступила заступник голови райдержадміністрації Леся Білищак. За активну участь у підготовці святкування 275 річниці першої писемної згадки про село та відкритті могили січовим стрільцям жителів села, меценатів, а також сільського голову Василя Дмитрука нагороджено грамотами голови ... Читати далі »
Переглядів: 530 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-13

Питання встановлення меморіальної дошки отцю Степану Городецькому та організації собору роду Городецьких в с. Межигірці було розглянуто 12 липня на засідання Організаційного комітету з підготовки до відзначення 560-річниці першої згадки про село. Участь у засіданні взяли заступник голови райдержадміністрації Ірина Чернега та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Марія Іваськів.

* Галицька РДА
Переглядів: 235 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-13

Нещодавно  Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді був відзначений Дипломом та медаллю «Трудова слава» Міжнародної академії рейтингових технологій та соціології «Мартіс «Золота фортуна» за вагомий внесок у справу розбудови України та високий професіоналізм  за підписом голови Президії рейтингу, Президента НАН України академіка Бориса Патона.

Рейтинг «Золота фортуна» пропагує визначні досягнення науково-технічного прогресу, здобутки видатних державних діячів, політиків, учених, представників силових структур, духівництва, а також установ, організацій, провідних підприємств усіх галузей господарства країн – учасниць. Це об’єктивна оцінка праці видатних особистостей і трудових колективів. Рейтин ... Читати далі »

Переглядів: 206 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-12

По вул. Шевченка в обласному центрі тривають роботи щодо відновлення будинку колишньої духовної семінарії. Тепер тут знаходиться католицька школа Святого Василія Великого (старші класи). На даний час збито штукатурку з лицьової сторони фасаду головного корпусу будинку, встановлено нові вікна. Важливим в даному процесі є дотримання ЗУ «Про охорону культурної спадщини» - для того, щоб зберегти вигляд пам’ятки.

Перші реальні кроки щодо заснування семінарії у місті відносно даного будинку зробив ординарій Станіславівської єпархії владика Андрей Шептицький. У серпні 1899 р. він закупив навпроти свого палацу на вул. Липовій (тепер Шевченка) земельну площу, добившись наступного року від австрійського уряду дозволу на спорудження Семінарії. Будівництво Духовної Семінарії розпочалося в червні 1902 р., а 14 січня 1907 р. перші 19 семінаристів почали тут навча ... Читати далі »

Переглядів: 350 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-12

04-08 липня 2011 року начальник відділу з питань охорони культурної спадщини І. Панчишин взяв участь у черговому етапі у рамках програми Ради Європи проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст», який відбувався у м. Луцьк.
Відповідно до плану дій проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» на 2011 рік в рамках етапу «Діагностика» кожне з пілотних міст проекту має підготувати документ означений експертами як «Підготовчий технічний файл міста». У згаданому документі місцевими відповідальними технічними групами, що створюються в кожному місті претенденті, було викладено інформацію, яка буде основою для наступного «Аналітичного» етапу. Підготовчий Технічний Файл є вихідним документом, на якому повинен базуватись основний, завершальний діагностичний пакет, що стане базовим в формуванні об’ємного бізнес-плану. Такий бізнес-план формуватиметься по завершенню аналітичного етапу в 2012 році. В процесі тісної сп ... Читати далі »
Переглядів: 224 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-11

10 липня 2011 року в Івано-Франківську відбулася панахида-віче до 107-ої річниці від Дня народження одного з головних ідеологів українського націоналізму Степана Ленкавського. Урочистості відбулись біля барельєфу Провіднику ОУН, який розташований на вулиці С. Ленкавського.
"Степан Ленкавський – був "сумлінням ОУН". Саме так його характеризував ще один великий український герой Степан Бандера. Він став головним ідеологом організації. Проте, його постать довший час залишалась поза увагою науковців та політиків. Відповідно громада не мало достатньої інформації про величезний вклад нашого земляка в розвиток націоналістичної ідеології. Такі постаті як Степан Ленкавський потребують не лише возвеличення в словах, увіковічення бронзою чи цитуванням в хрестоматіях. Вони в першу чергу потребують наслідування. А десята точка декалогу українського націоналіста «Змагати ... Читати далі »
Переглядів: 247 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-11

У Німеччині у понеділок, 4 липня, у віці 98 років помер останній принц-спадкоємець Австро-Угорщини, глава дому Габсбургів - Отто фон ГАБСБУРГ (Otto von Habsburg).
Він помер у своєму баварському будинку в Пекінгу (Pjecking) на Штарнберзькому озері в оточенні рідних і близьких: у голови монаршого дому семеро дітей і 23 онуки.
Отто фон ГАБСБУРГ - старший син останнього австрійського кайзера Карла I і ерцгерцогині Цити Пармської - народився 20 листопада 1912 року в нижньоавстрійському Райхенау. Після розпаду Австро-Угорської імперії родина була вимушена залишити батьківщину, і відправилася у заслання спочатку до Швейцарії, а потім на Мадейру, де Карл I помер у 1922 році.
Принц-спадкоємець виріс в Іспанії і Бельгі ... Читати далі »
Переглядів: 319 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-10

На місцевому карпатському діалекті «лудинє» означає святковий одяг. На великому подіумі в центрі  гірського містечка представили понад 80 святкових жіночих, чоловічих і дитячих, святкових, повсякденних, весільних костюмів. 
Найбільше було одягу із карпатського регіону, але присутні на святі могли помилуватися й народною ношею Покуття, Поділля і навіть Сумщини та  українського степового регіону. Милувалася різнобарв’ям одягу й кореспондент «Експресу». 
…Уберя, лудинє, вборини, згарди,  ґердани, обгортки, кресані, фоти, гачі... Червоні, яскраво жовті, зелені та оранжеві… Здається, навіть сонцю вже нема тут що робити. Площу та місто освічує одяг. Сходяться та з’їжджаються великі гуцульські роди. З Києва. Львова, Кракова, Криму, Вашингтону, Берліна, Парижу. Де лише не зак ... Читати далі »
Переглядів: 281 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-10

Помер правнук молодшого брата найяснішого цісаря Франца Йозефа Першого, син останнього цісаря Австро-Угорщини Карла Першого, Голова Австрійського імператорського Дому Франц Йозеф Отто фон Габсбург. Він прожив навдивовижу довге життя. 20-го листопада йому б виповнилось 99 років. Він народився у глибоких сутінках класичної Європи, пережив Європу модерну, майже пережив Європу постмодерну і приєднався до вінценосних предків напередодні нової Європи, для якої ще не придумали назви. Він був мудрою виваженою людиною і тому залишив по собі більше друзів і шанувальників, аніж ворогів.

... Читати далі »

Переглядів: 358 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-10

Для мене Калуш — це раннє дитинство, яке пов’язує мене з розповідями про церкву св. Архангела Михаїла, організатором і будівничим якої був мій прадід — Тимофій Пітулей; з незвичною для дитини неоготичною архітектурою костьолу; з годинниками на Ратуші, стрілки яких чомусь завмерли назавжди; з приміщеннями Народного дому, де відбувалось культурне відродження Калуша на початку 1990-х років, і, врешті, з вулицею мого раннього дитинства — Українською: тихою, спокійною, із забудовою маленьких приватних будиночків і прекрасним виглядом вишневих садів та ніжним запахом цвіту фруктових дерев навесні. Це — Калуш, який залишиться у моїй пам’яті на все життя.
Для багатьох, у тому числі, місцевих мешканців, Калуш — це маленьке містечко, яке вічно забруднене хімічними випарами і взагалі не може мати будь-якого інтересу у плані історії та архітектури. Хіба — статусом ... Читати далі »
Переглядів: 495 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-09

На засіданні сесії Калуської міської ради минулого тижня депутати прийняли рішення про спорудження у місті пам’ятника Головнокомандувачу УПА Романові Шухевичу. І навіть — поспішно заклали символічний камінь під нього. Загалом, питання про встановлення пам’ятника у місті затягували з квітня минулого року. Тоді ідею спорудження пам’ятника депутати попереднього, п’ятого, скликання підтримали одноголосно.
Тож, 30 червня Калуська міська рада прийняла ще одне рішення з аналогічною назвою до того, що було прийнято тогоріч. У останньому, зокрема, передбачено, що пам’ятник буде розташований у сквері на розі проспекту Лесі Українки та вулиці Сівецької, поблизу Центру художньої творчості учнівської молоді. Рішення визначило авторську групу з проектування і спорудження пам’ятника. Координаційній раді політичних партій та громадських організацій міста, яка, власне, ... Читати далі »
Переглядів: 211 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-07-09Пошук на сторінці
 
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 17. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - мгр. історії, член НСКУ Андрій Чемеринський. 
Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю
Copyright MyCorp © 2017