Понеділок, 2018-05-21, 2:38 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 140 141 142 143 144 ... 174 175 »
Поштівки роблять люди, а вони іноді помиляються. За свою більш ніж сторічну історію станиславівська філокартія бачила не так багато помилок-проїздів. Але бачила.

Обрізана дирекція
Перші поштівки з видами міста були мальованими та зображали кілька найбільш впізнаваних міських сюжетів. Їх прикрашав німецький напис «Gruss aus Stanislau», що українською звучить як «Привіт зі Станиславова». Через те колекціонери називають такі поштівки «грюсами».
У 1898 році стався перший філокартичний «проїзд». Тоді вийшов грюс, на якому дирекція залізниць (тепер головний ... Читати далі »
Переглядів: 333 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-16

Діяльність МҐБ і МВД по знищенню підпілля на Західній Україні містила різноманітні заходи, проте, одним з найефективніших наприкінці 1940-х початку 1950-х років стала діяльність аґентурно-бойових груп (АБГ). Оскільки підпілля ОУН очолювали люди, які тривалий час і під різними окупантами проводили боротьбу, то вони володіли великим досвідом конспірації, швидко орієнтувалися в ситуації, їхню увагу не оминали найменші підозри. Це дозволяло провідному активу зберігати та швидко відновлювати цілісність підпільної структури, перебудовувати свою роботу в залежності від зовнішніх обставин. Оберігати підпілля від агентури МҐБ, фільтрувати від малоідейного та нестійкого елементу, покликана служба безпеки (СБ). Високий рівень її роботи неодноразово зазначали у своїх звітах емґебисти.
Працівники МҐБ стверджували, що АБГ успішно діють тільки тоді, коли підбираються ... Читати далі »
Переглядів: 380 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-16

Звiльнення зaxiдних oблaстей України від фашистських загарбників стaлo початком складного процесу утвердження в pегioнi рaдянськoї влади, докорінного зламу традиційно усталеного суспільно-політичного та соціально-економічного життя, що здійснювався  в повоєнні роки під гаслами «соціалістичних перетворень» і супроводжувався широким застосуванням щодо місцевого населення репресивно-каральних технологій здійснення влади.  
У переліку завдань запланованих партійними органами вже наприкінці 1943- на початку 1944 рр. для реалізації у звільнених областях, важливе місце посідало питання очищення територій від бунтівних українців, учасників національно-визвольних змагань та членів їхніх сімей, прихильників патріотичного руху. Розпочата ще в квітні 1941 року політика масових виселень у віддалені райони учасників контреволюційних організацій українських ... Читати далі »
Переглядів: 389 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-16

В 1893 році в Старому Угринові парафіяни села силами місцевої громади почали зводити резиденцію для місцевого священика. Вона вміщала 8 кімнат: велика зала, кухня, покоївочна, спальня, канцелярія,  спіжарка (кухня-котельня), вітальня  і  невелика кімната-вітальня зі сторони господарства (вхід від дороги). Від дороги знаходилась велика веранда, а зі сторони вітальні (парадний вхід)  - ганок.  
Першим священиком, який поселився в плебанії був отець Володимир Глодзінський, котрий до цього мешкав в сусідньому селі Бережниця. На той час до парафії належали два села - Старий Угринів та Бережниця Шляхотська. За рішенням громад обох сіл було вирішено будувати резиденцію в Старому Угринові, оскільки на той час в Угринові було більше вільних земель. Після закінчення будівництва отець Глодзінський із сім’єю переїхав у нову будівлю, при ць ... Читати далі »
Переглядів: 415 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-16

Старий Угринів цілком закономірно вважається бандерівським краєм, адже саме тут  народився майбутній Провідник ОУН. Де як не в рідному селі Степана Бандери можна доторкнутись до першоджерел українського націоналізму, зрозуміти його як історичне явище, відчути всю велич і трагізм, здавалоь безнадійного спротиву поневоленню України героїчним поколінням 30-50-х років.
В  цей час Старий Угринів був справжнім осередком бандерівського руху. Уся сільська молодь, свідомі угринівці масово влились в ряди ОУН та УПА. Кожен третій житель порівняно невеликого населеного пункту так чи інакше був причетний до національно-визвольної боротьби, а лісовий масив та горбиста місцевість тільки сприяли її активності.
Станиця являла собою одну із клітин  в тереновій мережі ОУН,  до якої входили а ... Читати далі »
Переглядів: 353 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-16

11 грудня в обласному Народному домі «Просвіта» відкрито фотовиставку «Галич на зламі тисячоліть». Організаторами заходу стали Національний заповідник «Давній Галич» та обласна організація ВУТ «Просвіта» за підтримки Міністерства культури України.
На відкритті фотовиставки виступили голова обласної організації ВУТ «Просвіта» Степан Волковецький; генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» (і одночасно голова Галицького райміськоб’єднання ВУТ «Просвіта») Олександр Береговський; автор виставки, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з питань розвитку та охорони пам'яток Володимир Дідух; Заслужений працівник культури України, краєзнавець Михайло Головатий та ін.
Виставка привернула увагу всіх гостей Народного дому з різних усюд нашої області – ... Читати далі »
Переглядів: 280 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-15

Вже не перший рік у закладі відбуваються Андріївські вечорниці - заходи, під час яких коломийські студенти відтворюють давні народні звичаї та обряди напередодні одного із найзагадковіших та найвеселіших зимових свят - св. Андрія. І хоча апостол Андрій Первозванний - християнський святий, народна традиція сягає своїм корінням у далекі дохристиянські часи. Насамперед вечір напередодні 13 грудня пов’язаний із любовною магією, ворожіннями та передбаченнями дівочої долі.   
Цьогоріч свято у Музеї влаштували студенти І та IV курсів Коломийського політехнічного технікуму, під час якого дівчата ворожили, старші «ґаздині» давали настанови «молодим», а парубки завзято жартували. Не бракувало й веселих пісень та запальних танців. Учасники вечорниць зуміли створити чудовий настрій усім присутнім, серед яких були й художники – учасники Всеукраїнського си ... Читати далі »
Переглядів: 228 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-15

Найстаршому Всеукраїнському дитячому журналу, що видається на Прикарпатті, виповнилось 80 років.
Перший номер цього журналу вийшов у далекому 1931-у, також напередодні свята Миколая. І хоч у 1939 під впливом історичних обставин він на довгі роки припинив своє існування, у відродженій українській державі, 18 років тому, у невеличкому Рогатині "Дзвіночок" знову голосно заявив про себе.
В Івано-Франківську в обласному Народному домі "Просвіта" за ініціативи жіночої громади відбулись урочистості з нагоди ювілею цього видання, на які, окрім галасливої дітвори, завітали також представники обласної влади, Рогатинської районної влади, письменники і художники, причетні до створення чудового часопису для дітей.
Переглядів: 195 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-15

У рамках Дня краєзнавства Крилосівською сільською бібліотекою було проведено історично-літературну мандрівку княжим Галичем «Днесь, Галиче, честь твоя!», до участі в якій долучилися вчителі та учні місцевої школи, працівники районної централізованої бібліотечної системи, мешканці села Крилос.
Завідувач бібліотекою Оксана Федорняк ознайомила присутніх з основними напрямками роботи бібліотеки, розповіла про культурно-просвітницькі заходи, проведені впродовж 2011 року, зупинилася й на міжнародних проектах, до проведення яких долучалася бібліотека, зокрема, зустріч з обміну досвідом із працівниками публічної бібліотеки імені Е.Смолки з міста Ополє Республіки Польща.
Готуючись до Дня краєзнавства, бібліотекою було розгорнуто й ряд книжково-ілюстративних виставок, зокрема «Крилос – серце княжого Га ... Читати далі »
Переглядів: 268 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-13

14 грудня 2011 р. о 15:00 відбудеться відкриття виставки «Карпатські мотиви» з музейної колекції Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ у рамках проекту «Скарби музеїв України на святій землі Софії Київської».
Виставка організована з нагоди 130-ї річниці заснування навчального закладу та 75-річчя його музею.
Місце проведення: вул. Володимирська, 24, виставкові зали «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська».
Переглядів: 262 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

Вшановуючи пам’ять доктора історичних наук, професора, полковника міліції Андрухіва Ігора Олексійовича у відділі краєзнавчої літератури відкрито виставку-реквієм.
АНДРУХІВ ІГОР ОЛЕКСІЙОВИЧ 
Народився 4 січня 1957 р. в с. Перевозець Калуського району. 
Закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту їм. В. Стефаника в 1984 р., працював вчителем історії. У 1984 - 1991 рр. працював у Тисменицькій СШ. З 1994 по 1998 рр. - провідний архівіст Державного архіву Івано-Франківської області. За активну педагогічну та наукову діяльність у 1988 р. став лауреатом Республіканської премії ім. Миколи Островського, "Відмінник народної освіти УРСР", премії ім. Р. Федоріва.
Переглядів: 449 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

Воістину безцінний дарунок напередодні зимових Свят отримала бібліотека Національного музею Гуцульщини та Покуття в м. Коломиї.
Від емігранта Юрія Наконечного з Філадельфії до Музею надійшло 36 (!) рідкісних книг. Всі вони – видання минулого століття, за якими свого часу недремно стежило і вилучало совєцьке КГБ. Це т. зв. «заборонена література», про наслідки від читання якої в епоху комуністичного переслідування не важко здогадатися…
Чого лише вартує «Нова історія України» І. Крип’якевича та М. Дольницького (Детройт, 1954 р.), або «Україна і Росія» К. Кононенка (Мюнхен, 1965 р.), чи «Археологія України» Ярослава Пастернака (Торонто, 1961 р.)…   
Первісний авторський виклад наукових досліджень і розвідок правдивої історії ... Читати далі »
Переглядів: 195 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

„СТАРОЖИТНОСТІ ГУЦУЛЬЩИНИ. ДЖЕРЕЛА З ЕТНІЧНОЇ ІСТОРІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ. КАТАЛОГ ПАМ’ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ”.
До уваги користувачів обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка – нове двотомне видання „Старожитності Гуцульщини. Джерела з етнічної історії населення Українських Карпат. Каталог пам’яток історії та культури”, підготовлене науковцями Інституту історії, етнології і археології Карпат Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника впродовж 2006-2011 років.
Завдяки історико-археологічним дослідженням Миколи Кугутяка, Богдана Томенчука, Петра Сіреджука, Ігоря Кочкіна та Мирослава Волощука книга уперше вводить у науковий обіг сотні оригінальних стародавніх, середньовічних і новочасних пам'яток, розкриває етапи цивілізаційного поступу краю, особливості розвитк ... Читати далі »
Переглядів: 307 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

Цього тижня гіпсовий макет пам’ятника Генерал-хорунжому УПА Романові Шухевичу роботи скульптора Ігоря Семака відтранспортують у Львів для відливки у бронзі. Відповідну угоду з львівським ПП «Скульптура» укладе Калуська станиця Братства вояків УПА як замовник пам’ятника. Нагадаємо, пам’ятник висотою 2,30 метра встановлять на гранітній цілісній брилі висотою 2,20 м.
Станом на вівторок, 13 грудня, на пам'ятник зібрано 30 441 грн. Залишилося зібрати 323 474,20 грн.
Переглядів: 200 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

9 грудня  в залі засідань Снятинської райдержадміністрації відбулось засідання робочої групи по написанню книги «Снятинщина», яка буде презентуватися  в рамках проведення VI фестивалю «Покутські джерела».
Керівником робочої групи був кандидат історичних наук, докторант, доцент кафедри історії України Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника  - Андрій Королько, який провів співбесіду із кожним з співавторів та надав відповідні рекомендації щодо написання текстів. Особливу увагу він звернув на збір автентичних фотографій до кожного розділу книги.
Було домовлено про наступну зустріч, яка відбудеться в кінці січня 2012 року. 
Переглядів: 209 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

12 грудня у місті Галичі на будинку по вулиці Коновальця, 27 з ініціативи голови районної станиці Братства вояків ОУН-УПА Миколи Яцківа, у 20-і роковини славної пам’яті курінного УПА Володимира Чав’яка «Чорноти» було відкрито та освячено меморіальну дошку.
Саме у цьому будинку з 1960 по 1991 рік з дружиною Славою-Володимирою жив лицар срібного Хреста Бойової Заслуги другого ступеня Володимир Чав’як.
Меморіальну дошку, автор якої Володимир Довбенюк, створено при підтримці районної державної адміністрації, районної ради та районної організації Конгресу Українських Націоналістів.
Участь у велелюдному віче взяли голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький, учасники визвольних змаган ... Читати далі »
Переглядів: 223 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

Всіх любителів солодощів запрошує відвідати свою експозицію  музей шоколадного мистецтва, що  розпочне свою  роботу у Івано-Франківському краєзнавчому музеї з 13 грудня. Дізнатися історію шоколаду: від самого початку до сьогодення, власними очима побачити  ексклюзивні експонати – шоколадні скульптури, торти ручної роботи, і навчитеся дійсно правильно смакувати шоколад  безкошовно зможуть всі бажаючі. Для маленьких дітей взагалі немає ніяких обмежень. Більш старші мають пред’явити  щоденник з відмінними оцінками. Тоді вони можуть взяти з собою ще 2 друзів. Дорослі повинні придбати солодощів від «АВК» на суму 20 гривень.
За словами координатора проекту Андрій Яблочкова, за час існування  проекту з серпня минулого року  в інших містах України музей вже відвідали понад 130 000 тис. туристів. Він сподівається, що музе ... Читати далі »
Переглядів: 231 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

Наступного року найстаріша молодіжна скаутська організація України – Пласт - святкуватиме сторіччя з дня свого заснування. В рамках масштабного відзначення цієї історичної дати, у квітні 2012 року заплановано в Івано-Франківську відкрити пам'ятник "Пластунам, що не зламали своїх присяг".
На сьогоднішні вже міськвиконкомом погоджено місце розташування пам'ятника та затверджений його макет. Загальний кошторис пам'ятника становить 117 тис. грн. або 14 000 $.
Проте, на жаль своїми силами ми не можемо забезпечити всі фінансові витрати на виготовлення постаменту, тому звертаємось до всіх пластунів, симпатиків та друзів організації з проханням підтримати цю патріотичну ініціативу.
Будь яка-сума перерахована на банківський рахунок для збору ... Читати далі »
Переглядів: 192 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-12

Впродовж 1914-1917 рр. місто Галич та його околиці були ареною військових боїв між австро-німецькими та російськими військами. На початок бойових дій тут знаходилося 29 австро-угорських військових фортифікаційних укріплень. Важливості місту додавала наявність переправ через річку Дністер. Місто двічі чергово захоплювалося ворогуючими сторонами. 
Відомо, що в 1916 р. у Галичі розташовувався австрійський військовий госпіталь. Є дані про те, що багато воїнів, померлих від ран, було похоронено в Галичі. Ймовірно, що на існуючому кладовищі похоронені військові, які загинули в боях, і ті, які померли в госпіталі. Після завершення Першої світової війни (під час польської окупації) державними чинниками кладовище було облаштовано. Збережені військові поховання розташовані на кладовищі Галич-Гора. Захоронення займають площу близько 0,4 га і локалізовані на ... Читати далі »
Переглядів: 261 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-11

Івано-Франківська обласна державна адміністрація прийняла розпорядження №806 «Про відзначення в області 100-річчя Національної скаутської організації Пласт». Дане розпорядження підписане головою ОДА Михайлом Вишиванюком. 
Розпорядження передбачає затвердження організаційного комітету та плану заходів, які будуть проводитися в області у 2012 році. Фінансування розпорядження буде здійснюватися виходячи із можливостей дохідної частини обласного бюджету.
План святкових заходів передбачає виконання 18 пунктів. Серед них: проведення акції «Вифлеємський вогонь миру», організацію «Школи Альпійського Лещетарства», проведення екологічної акції «Чиста вулиця – пропаганда культури серед жителів міст, селищ та сіл області», відкриття пам’ятного знаку пластунам, святкову програму в облмуздрамтеатрі, в ... Читати далі »
Переглядів: 244 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-09

На Рожнятівщині впорядкували ще одну туристичну принаду – Ангелівську Домницю. Опікувалися давньою доменною піччю волонтери із фундації «Карпатські стежки».
Координатор акції по збереженню пам’ятки Василь Фіцак розповідає в 2011 році вони реконструювали домницю.
Окрім роботи, яку провела фундація «Карпатські стежки», допомогу надало «Осмолодське лісове господарство». Підприємство забезпечило волонтерів лісоматеріалами та спецтехнікою, розповідає Василь Фіцак.
Ангелівська Домниця розташована на Рожнятівщині між селами Ясень та Гриньків. Вона - єдина в Україні пам’ятка старовинної культури національного значення.
Будівництво доменної печі розпочато у 1810 році за сприяння гр ... Читати далі »
Переглядів: 273 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-09

У Коломиї відбулася студентська теоретична конференція присвячена 810 річниці від дня народження першого короля Русі-України Данила Галицького. 
Визначні дати в історії України в Музеї історії міста Коломиї вже традиційно відзначають проведенням цікавих просвітницьких заходів. Тож не порушуючи традицій не оминули і цю сторінку в історії. Тим паче, що Коломия завдячує князю Данилу Галицькому першою літописною згадкою про місто.
«Якби не Данило Галицький, то напевне не було би першої літописної згадки про Коломию за 1241 рік. Літо-осінь, 1241 року у літописі Галицькому згадується, що князь Данило Галицький держав сію Коломию для роздавання орудникам», – нагадав історію директор музею Михайло Арсак. 
Конференцію провели спіль ... Читати далі »
Переглядів: 235 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-09

За «совітів» нинішня вулиця Кисілевської називалась Восьмого березня. У 1950-х роках там мешкав зовні нічим не примітний дідуган, але місцеві знали його як чаклуна. Ніби за невелику винагороду він міг навести вроки чи вилікувати майже від усіх хвороб.
За легендою, були тоді на тій вулиці два родинних клани, які ворогували між собою нічим не гірше від шекспірівських Монтеккі та Капулетті. І ось до діда звернулась одна зі сторін (наприклад, Монтеккі), аби той когось там врік у конкурентів. Чаклун погодився, а незабаром померла мама глави роду Капулетті. Може, «мольфар» перестарався, а може, то був випадковий збіг обставин – цього ми вже ніколи не довідаємось. Але розплата наступила миттєво. Того ж вечора до хати старого увірвався невтішний син померлої та зарубав діда сокирою.
Старожили й досі ... Читати далі »
Переглядів: 285 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-09

Колись головним «армійським» святом було 23 лютого. Сьогодні в Україні є 6 грудня – День Збройних сил. Між тим, військових тепер не часто побачиш на вулицях. А нечисленні польоти винищувачів спричиняють у франківців ледь не паніку. Проте старші люди добре пам’ятають, що раніше Івано-Франківськ був закритим – іноземців сюди не пускали. Це обумовлювалось великою кількістю військових частин. Куди все поділося?

Була армія
Після розвалу імперії Україні залишилась потужна армада. Адже СРСР готувався воювати майже з цілим світом. Структура армії була простою. Її основу складали військові округи, які у воєнний час перетворювались на фронти. Округи складалися з армій, армії – з корпусів і дивізій, а ті з полків. Крім того, існували окре ... Читати далі »
Переглядів: 393 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-09

16 грудня в Рогатині відбудеться науково-практична конференція «Історико-культурні традиції релігійних громад церков Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Юра міста Рогатина». Захід проходитиме в актовому залі Рогатинської дитячої школи мистецтв ім. Бориса Кудрика (м. Рогатин, вул. Шевченка, 2). 
Початок о 11.00 год. Реєстрація з 10.00 год. в приміщенні Рогатинської міської ради (вул. Шевченка, 2).
Переглядів: 268 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-09

В Івано-Франківську презентовано святиню 17 століття Ікону Богородиці Одигітрії. Спершу мистецтвознавці вважали старовину 19 сторіччям, утім під час реставрації виявилося - іконі близько 400 літ.
Богородиця з Ісусиком на руках немов ожила. Понад рік місцевий реставратор Зиновій Крок відтворював первинний стан святині. Ікона роками перебувала у запасниках фонду села Залужжя на Рогатинщині. Старовина була у доволі занедбаному стані, тож відтворити її первинний вигляд - клопітка праця.
Окрім сакральної цінності давня ікона - наче мистецька азбука, яка відтворює галицьку школу іконопису, каже мистецтвознавець Михайло Дейнега.
За останні 10 років відреставровано понад півсотні старовинних ікон Прикарпаття. На черзі ще 10. Місцеві чиновни ... Читати далі »
Переглядів: 227 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-08

Робота згідно теми «Етнокультурні процеси в Карпатському регіоні (Івано-Франківська область) на 2008-2011 роки»

У навчально-науковому Інституті історії, етнології і археології Карпат діє три відділи: історії, етнології і археології. Кожен відділ працює за кількома темами.
Відділ археології займається дослідженням тем – «Транскарпатські шляхи в міграційних процесах і торгівельних зносинах (неоліт – середньовіччя)» (керівник – доц. Томенчук Б. П.). За звітній період: 
а). Проведено обстеження окремих ділянок транскарпатського шляху через Яблунецький перевал. Зокрема, між Добротовом і Заріччям, між Яремчем і Каменем Довбуша (Ямна), в районі самого Яблунецького перевалу. Археологі ... Читати далі »
Переглядів: 429 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-08

Музей шоколадного мистецтва, який подорожує по всій Україні і радує туристів будь-якого віку, прибув до Івано-Франківська. Експонуватимуться вироби в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.   
В Музеї повною мірою представлена уся історію шоколаду: від самого початку до сьогодення. Експонати – шоколадні скульптури. Там також можна буде розбудити в собі дитину в анімаційній зоні, і навчитися дійсно правильно смакувати шоколад.
Всіх гостей музею також чекають приємні несподіванки: у вигляді шоколадного фонтану і крамнички з неповторними шоколадними виробами.

ДОВІДКА. Музей шоколадного мистецтва: за час існування всеукраїнська знаменитість на колесах поб ... Читати далі »
Переглядів: 254 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-08

Як і обіцяв директор КП "Калушавтодор" Микола Барченко, очолюване ним підприємство перерахувало 8834 гривні на спорудження у Калуші пам'ятника Генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу.
За уточненими даними, 91 працівник підприємства перерахував свій одноденний заробіток на спорудження пам’ятника: від 53 до 283 гривень. Поіменні списки жертводавців поповнять Літопис створення пам’ятника, який буде зберігатися в історико-краєзнавчому музеї Калущини.
Станом на вівторок, 7 грудня, зібрано 28 836 грн.
Залишилося зібрати: 325 079,20 грн.
Юрій Тимощук, журналіст 
Переглядів: 246 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-07

З давніх часів у Галичині і на Гуцульщині побутує традиція споруджувати каплички як знак віри в Бога і місце молитви до нього. Вони завжди були окрасою краю і символом духовності наших земляків. На жаль, в історії України був період, коли каплички масово руйнували войовничі атеїсти і мало яку з них пощастило врятувати.
Вивчаючи малі форми сакральної архітектури в рамках Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина -Україна», гуртківці Косівськоїфілії Івано-Франківського ОДЦТКУМ виявили на Косівщині принаймні 7 старих капличок XIX – початку XX століть. Прикро, але з’ясувалося, що їх не взяли на облік, як пам’ятки історії, отже, не охороняють. У той же час місцеві жителі, намагаючись зберегти або прикрасити давні каплички, самовільно розпочали їх реставрувати — оббивають дошками муровані з каменю споруди або перекривають їх «золотою» бляхою.
... Читати далі »
Переглядів: 219 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-07
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 18. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2018