Понеділок, 2018-05-21, 2:38 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 141 142 143 144 145 ... 174 175 »
7 грудня 2011 року в Художньому музеї Івано-Франківська відкриється виставка іконопису на склі. Представлені на виставці роботи належить інженеру комп'ютерного монтажу Івано-Франківського обласного телебачення "Галичина" Миколі Коцюбі. Народився митець в м. Будапешт (Республіка Угорщина) в родині військовослужбовців 18 січня 1963 р. За фахом - військовий інженер авіації, майор запасу. Ікони малює недавно. Однак вже мав персональну виставку робіт в обласному Краєзнавчому музеї (2010 р.).
Стиль іконопису М. В. Коцюби - це ручний розпис на склі акриловими фарбами. Традиційний біблійний сюжет, поєднання кольорів, чисті лінії і неординарно складні силуети роблять ікони митця справжнім художнім твором.
Іконопис М. В. Коцюби - це краса, неповторність, висока енергетика Божого промислу! Початок заход ... Читати далі »
Переглядів: 193 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-06

7 грудня 2011 р. у Івано-Франківському художньому музеї (майдан Шептицького, 8) відбудеться презентація реставрованої ікони «Богородиця Одигітрія» (XVIII ст.). Ця неординарна знахідка поповнить збірку ікон художнього музею. Реставратором твору є Зиновій Крок.
Відповідно до плану оновлення експозиції музею 5 травня 2008 р. із фондів було передано на реставрацію ікону невідомого автора, датовану ХVIII століття. Згідно з документацією, ікона надійшла в музейні фонди із села Залужжя біля Рогатина – тутешня церква була місцем збереження культових предметів з усього району, отож ікону можна вважати означеною територіально.
Твір вимагав неабиякої уваги. Після візуальних спостережень, а також ряду ретельних хімічних досліджень було прийнято рішення про розкриття ікони, тобто пошарове зняття пізніших ... Читати далі »
Переглядів: 247 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-06

Коли їхати дорогою Івано-Франківськ—Галич, у с. Крилосі напроти Музею архітектури та побуту Прикарпаття височіє пам’ятний знак «Меч і рало» роботи скульптора Петра Сопільника. Уродженець Дніпропетровщини зобразив меч набагато більшим, аніж сільськогосподарське знаряддя, хоча насправді все мало б бути навпаки. Чому такий варіант пам’ятника запропонував автор, невідомо. Можливо, він хотів підкреслити, наскільки важливим для людей, основним заняттям яких було хліборобство, був захист рідної землі. А може, скульптор у такий спосіб хотів підкреслити військову потужність Галича. Цілком імовірно і таке, адже галичани здавна відзначалися військовою силою, а меч в їхніх руках у ті давні часи був чи не найпоширенішою зброєю.
Від кого перейняли галичани таку військову доблесть? Щоб відповісти на це запитання, мусимо звернутись до початків галицької історії. Як за ... Читати далі »
Переглядів: 296 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-06

«Україна стала самостійною державою», «Краяни – за незалежність», «Проголосували за волю» – такими заголовками рясніли грудневі числа газети «Народна Воля» у доленосному 1991-му. Репортажні рядки торжествували, пронизані гордістю за краян, які обрали волю і незалежність.
Про це красномовно засвідчили підсумки голосування у нашому районі та м. Яремче: кількість громадян, які взяли участь у голосуванні – 71953 (97%), 14627 (96,9%) – у м. Яремче; «Так» незалежності сказали 71265 (99%) у районі, 14510 (99,2%) – у Яремче.
У президентських виборах більшість жителів нашого району віддали свої голоси за В`ячеслава Чорновола – 47855 і 12037 – яремчанців.
Непросто оцінити день 1 грудня 1991 р. День Волі, Самостійності, до котрого йшли столітт ... Читати далі »
Переглядів: 228 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-06

«Столочений копитами орди, збатожений московською нагайкою і обезсилений довголітньою боротьбою за волю, заснув був наш народ камінним сном», — так сказав Богдан Лепкий на 100-річному ювілеї М. Шашкевича 1911 р. у Бережанах про підневільний стан галичан. Хто ж мав пробудити їх зі сну? Це зробив великий будитель, поет і священик Маркіян Шашкевич. Він закликав українців не цуратися рідної мови:
Чом ся нев встидати маєм?
Чом чужую полюбляєм?

Отець Шашкевич один із перших у Галичині звернувся до вірних із проповіддю Божого Слова українською мовою. Це він склав знамениту «Читанку для малих дітей». Та й саме слово «Читанка» першим створив і дав цьому поняттю життя навіки. ... Читати далі »
Переглядів: 311 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-06

Книжки на новорічно-різдвяну тематику презентували у Коломийському музеї.
«Книги, що дарують радість душі» - під таким гаслом видавництво «Свічадо» вже понад двадцять років допомагає людині віднайти себе в сім’ї та у сучасному світі загалом. Ідея назви видавництва до сьогодні не втратила свого первісного значення – віддзеркалювати світло Божої мудрості, відповідаючи на духовні потреби людини.
У Коломиї львівські видавці репрезентували два свої найновіші видання, присвячені зимовим святам. Як зазначила відповідальний редактор видання «Від Романа до Йордана» Мирослава Лемик, ця книжка допоможе відтворити давні зимові обряди й традиції святкувань як у релігійному, так і в побутово-обрядовому аспектах.  
Про дивовижні й несподівані ... Читати далі »
Переглядів: 300 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-05

Однією з форм роботи науковців є участь у різноманітних конференціях з метою поширення інформації про власні дослідження, обмін досвідом. Вже традиційно науковці Національного заповідника «Давній Галич» беруть участь у Міжнародних Могилянських читаннях. Цього року науковців Заповідника з давнього Галича очолював заступник генерального директора з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький. Нашими земляками виголошено доповіді на тематику охорони сакральної спадщини, релігійної ситуації періоду середніх віків.
XVI Могилянські читання проводилися 1 – 2 грудня 2011 р. у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Проблематикою цьогорічних читань було: "Християнські реліквії: вивчення, збереження, експонування". У заході приймали участь науковці та мистецтвознавців з різних регіонів нашої держави та Європи. Результатами своїх досліджень поділилися провідні істо ... Читати далі »
Переглядів: 377 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-04

З кожною новою виставкою, яка експонується у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» збільшується коло осіб, яке хоче бути ближчим до світу мистецтва. Це – як відвідувачі виставок, які прагнуть побачити твори малярства і поспілкуватися з їхніми авторами, так і самі митці – які мають потребу передати оточуючим свою бачення навколишнього світу. Картинна галерея у Галичі стає дедалі більш популярною у мистецьких колах. Тому не випадково у ній представляють свої твори, як художники нашої області, так і з інших регіонів. 
Останнього листопадового дня 2011 року тут представляв свої твори уродженець села Надієва, що на Долинщині Степан Теліжин. Цікаво, що одне з урочищ села в якому він народився, називається «Галицьке». Виставка його малярства під назвою «Краєвиди Бойківщини» була присвячена 20-ій річниці Всеукраїнського референдуму що ... Читати далі »
Переглядів: 288 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-03

Днями в Івано-Франківську освітяни Прикарпаття провели круглий стіл з вивчення і популяризації гуцульського діалекту з участю директора інституту української мови НАН України доктора філологічних наук Павла Гриценка. Зустріч відбулась з ініціативи громадського об’єднання «Поклик нації» на чолі з Тарасом Боднаром, який уже не вперше порушує питання гуцульського діалекту, трактуючи його як «гуцульську мову».
В актовій залі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти зібралися вчителі, науковці, діячі, не байдужі до Гуцульщини загалом і до гуцульського діалекту зокрема. У семінарі взяли участь заступник начальника головного управління освіти і науки Івано-Франківської ОДА Марія Мрічко, ректор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Роман Зуб’як, представники Прикарпатського національного університету ім. В. Ст ... Читати далі »
Переглядів: 263 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-03

Одним із питань, які розглядала обласна рада на XI сесії, стало обговорення питання про виконання обласної Програми пошуку та перепоховання жертв репресій тоталітарних режимів на 2010—2011 роки. Після активного обговорення виконаного в рамках цієї програми облрада вирішила: рішення не виконано.
«Відсутність події»
Обговорення депутатами обласної Програми пошуку та перепоховання жертв репресій тоталітарних режимів звелося переважно до обговорення теми розкопок у селі Пшеничниках Тисменицького району, які почав проводити «Меморіал» у вересні 2010 року («Галичина» про це писала 9 жовтня 2010 р., 19 жовтня 2010 р., 12 травня 2011 р. і 
1 червня 2011 р.). 
Заступник г ... Читати далі »
Переглядів: 364 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-03

Книгарня «Є» запрошує на семінар «Орнаментація як дискурс дописемних культур» від Тоталітарного Філософського Клубу, що відбудеться 4 грудня. Тоталітарний філософський клуб «28» розпочинає свої діалоги з презентаціі археологом Тарасом Ткачуком теми: «Орнаментація, як дискурс дописемних культур». Буде запропоновано таке бачення: орнамент, як вторинна моделююча система в різних культурах, на прикладі американо-індіанської культури Нового світу - Анасазі та Старого світу, Трипілля - Кукутень. 
Адреса Книгарні «Є»: вул. Незалежності, 31, 4-ий поверх. Початок — о 16.00. Вхід вільний.
Переглядів: 214 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-03

Нині у це важко віриться, але у довоєнному Станиславові другим за популярністю видом спорту після футболу був настільний теніс, тоді більше відомий як пінг-понг.
Пінг-понг у Станиславові був другим і за часом виникнення. Знову ж таки після футболу. Його поширення — не дивина. Адже цей вид спорту є чи не найдешевшим. Усе, що потрібно — це м’ячик, ракетки, стіл і сітка. Та й сам стіл можна встановити де завгодно – чи надворі, чи у спортзалі, чи у просторій кімнаті.
Пінг-понг зародився ще у XIX столітті. У перші десятиліття сітка мала висоту 17 см (нині — 15,25 см), дерев’яні ракетки були нічим не покриті та мали довгі ручки, спортсмени робили подачі виключно зверху. Гра почала набувати сучасного вигляду зі створенням у 1926 році Міжнар ... Читати далі »
Переглядів: 234 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-02

Історична подія утворення Івано-Франківської Митрополії та інтронізація першого митрополита відбудеться 13 грудня 2011 р. Б. в Катедральному соборі святого Воскресіння за такою програмою:
11. 00 — уведення на митрополичий престол Єпископа Володимира Війтишина та Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук;
13.30 — освячення пам’ятного знаку з ликом Блаженного Мученика Григорія Хомишина, Єпископа Станиславівського (1901-1945) на фасаді Катедрального собору.
Переглядів: 207 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-02

Масове поховання поблизу села Пшеничники Тисменицького району на Прикарпатті часто називають другим Дем’яновим Лазом. Протягом двох років члени обласного товариства «Меморіал» відкопали там рештки понад 600 людей. За оцінками їхніх експертів — це мешканці Станіслава, яких підрозділи НКВС розстріляли у 1939-41 роках.
І ось у п’ятницю, на засіданні сесії обл­ради, Роман Іваницький, заступник голови ОДА, а разом з тим і голова обласної комісії у справах увічнення жертв війни та політичних репресій, зачитав висновок експертизи фахівців франківського медуніверситету по «кісткових рештках 11 видів» із Пшеничників. Експертиза стверджує: деякі рештки пролежали у землі 500 років, інші — кілька тисячоліть.
Така новина просто шокувала сесійну залу. «То що – це наші предки-трипільці?», — зіронізував голо ... Читати далі »
Переглядів: 220 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-02

«Народна війна». Таку назву носить постійна виставка документів та оповідей про збройну боротьбу українців Східної та Центральної України радянському пануванню у 1918 – 1933 роках, яка відкрилася учора просто неба вздовж івано-франківської «стометрівки» - вулиці Незалежності обласного центру.
Виставка є результатом копіткої праці учасників Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. В.Стуса із збирання та вивчення фактичного матеріалу про усі прояви організованого збройного спротиву радянському режиму у міжвоєнний період.
Сюди увійшли документи, карти та фотографії, пов’язані як з боротьбою проти Червоної Армії регулярних частин армії Української Народної Республіки, так і збройними виступами окремих повстанських та партизанських загонів проти продрозверстки в 1920 – 1922-х та насильницької кол ... Читати далі »
Переглядів: 269 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-02

Площу перед франківською Білою хатою і зараз прикрашає пам’ятник Возз’єднанню українських земель. Його відкрили у 1989 році — до 60-ої річниці «золотого вересня». Скульптор — Ярослав Чайка, архітектор — Михайло Ходан.
Композиція складається з фігур цимбаліста (Західна Україна), бандуриста (Східна) та двох 15-метрових стел, які об’єднував бронзовий стяг із барельєфом Леніна. Месидж був простим — мовляв, саме завдяки більшовикам Україна нарешті об’єдналась. Проте пам’ятник чи не одразу став об’єктом жартів місцевих дотепників. Стелу із головою Леніна вони охрестили «шашликом». Неформальна назва втратила актуальність після 1990 року, коли «дідуся» звідти скинули.
До речі, через музичний антураж площі деякі туристи спочатку абсолютно серйозно думають, що наш адмінбунок — це консерваторія.< ... Читати далі »
Переглядів: 298 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-02

Сьогодні їх уже не роблять, а колись вони були грізною силою. «Фортеці на колесах» — саме таке прізвище дали їм сучасники. Одного із цих броньованих монстрів добре пам’ятають рейки старого станиславівського вокзалу. Але перед тим, як прикотити сюди, він пройшов довгий і насичений шлях.

Білий доброволець
Він народився у липні 1919 року та спочатку ніяк не називався. Точніше йому дали номер «2» та включили до складу Третьої Кубанської Залізничної сотні при Третьому Кінному корпусі Збройних сил Півдня Росії. Так, дещо громіздко, називалась добре відома нам Біла армія, яка рішуче боролась із армією Червоною. На перших порах бронепотяг №2 складався лише із броньованої площадки з чотирма кулеметами та однією гарматою, яка чіплялась д ... Читати далі »
Переглядів: 404 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-02

Як повідомив «Вікнам» директор КП «Калушавтодор» Микола Барченко, колектив підприємства одноголосно вирішив перерахувати свій одноденний заробіток на спорудження у Калуші пам’ятника Генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу. 103 працівники «Калушавтодору» погодилися передати майже 10 тис. гривень. Кошти надійдуть на рахунок Калуської станиці Братства вояків УПА до 5 грудня.
Це — перша ініціатива серед трудових колективів міста після створення у місті громадянської ініціативи «Загальна мобілізація». Мета — збір коштів на бронзовий пам’ятник Романові Шухевичу та гранітного постаменту.
Нагадаємо, що пам’ятник із бронзи буде виготовляти ПП «Скульптура» Львівської фабрики мистецтв. Нині триває пошук шляхів зі здешевлення бронзової скульптури пам’ятника та гранітної частини.
Переглядів: 270 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-02

Один з найвпливовіших економістів у світі, радник кількох американських президентів, голова Федеральної резервної системи США Артур Бернс перших 10 років свого життя провів у місті, яке тепер називається Івано-Франківськом. "Галицький кореспондент" натрапив на сліди перебування в нашому місті родичів знаменитого економіста, які до Другої світової війни, ймовірно, мешкали на вулиці Пьотра Скарги (тепер - вулиця Василіянок) та на ще кількох вулицях середмістя.
Упродовж трьох десятиліть Артур Френк Бернс, уродженець галицького містечка Станиславова (тепер - Івано-Франківськ), відігравав центральну роль у формуванні фінансової політики Сполучених Штатів Америки. У 1953 році він став головою Ради економічних консультантів президента Дуайта Ейзенхауера, а з 1970 до 1978 року, за врядування президента Річарда Ніксона, очолював Федеральну резервну систему, яка ... Читати далі »
Переглядів: 352 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-01

810-річчю від дня народження Данила Галицького, короля Давньої Русі, дипломата і полководця, що належить до найвидатніших постатей нашої історії, відділ краєзнавчої літератури обласної бібліотеки ім. І.Франка присвячує розгорнуту книжкову виставку „Король Данило і Галицька земля”.
Винятково здібний політик, Данило Романович все своє життя поклав на вівтар відновлення цілісної давньоруської держави. Він реформував військо та державний апарат Галицько-Волинського князівства, приборкав бунтівне галицьке боярство. Готувався до боротьби з татарами й шукав союзу із Заходом. У зв'язку з цим погодився на унію й прийняв від Папи королівську корону, що мало величезний резонанс у тодішніх міжнародних відносинах європейських країн. Незважаючи на складні для того часу обставини, зокрема загрози татар, Данило Галицький збудував ряд нових міст, зокрема, Львів та Холм ... Читати далі »
Переглядів: 589 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-12-01

29 листопада 2011 року відбулись звітно-виборні збори районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.
Із звітом про проведену роботу виступила відповідальний секретар товариства О.Л.Лесюк.
Головою районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури обрано М.Я.Філіповича – голову райдержадміністрації.
Обрано склад ради та колегії товариства делегатів на обласну звітно-виборну конференцію.
Переглядів: 212 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-30

100 років тому, 26 листопада 1911 р., у залі «Руської Бесіди» (тепер вул. Січових стрільців, 24) видатний поет читав для станіславівської інтелігенції свою поему «Мойсей». У Станіславові Іван Франко побував неодноразово. Вперше це сталося 1880 року, коли його вели етапом з Коломиї до Нагуєвичів. Переночувавши в камері попереднього ув’язнення (за версією одних дослідників, — у будинку на Галицькій вул., 7-а, інших — у підвалах ратуші), поет у супроводі жандарма відбув до рідного села.
У 80-х роках І. Франко встановив тісні зв’язки з таємним гуртком захоплених соціалістичними ідеями станіславівських гімназистів, серед яких були університетські товариші Фелікс тa Iгнацій Дашинські і Владислав Дзвонковський. Кілька разів у 1883—1884 роках письменник зупинявся у будинках Ф. Дашинського (тепер вул. Гетьмана Мазепи, 66) та В. Дзвонковського (вул. Островського ... Читати далі »
Переглядів: 269 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-29

Івано-Франківський краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку «Коли мовчать гармати» - присвячену до 20-ї річниці Збройних Сил України. Метою виставки є ознайомлення громадськості з творчістю військовослужбовців 114 бригади тактичної авіації та членів їх сімей.

6 грудня Збройним Силам України виповнюється 20 років. Весь цей час у Івано-Франківську дислокується 114 Івано-Франківська, Таллінська, ордена Червоного Прапору бригада тактичної авіації. Її військовослужбовці виконують бойове завдання по охороні та обороні повітряних кордонів нашої Батьківщини. Поруч із виконанням своїх службових обов’язків воїни – авіатори знаходять час і для творчості.
На виставці представлено м’які іграшки, вишиванки, живопис, графіка, вироби з бісеру, кераміка – все це зроблено руками людей, що носять погони та членами їхніх сімей. Кожна робота виконана з майстерністю і любов'ю. Наймо ... Читати далі »

Переглядів: 430 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-29

Наприкінці жовтня (27.10) та на початку листопада (5.11. і 11.11) працівниками музею спільно із Староугринівським осередком товариства «Меморіал» а також за участі в одній експедиції працівника «Нашого формату» в м. Калуші Андрія Гнибіди було здійснено ряд робіт по відновленню бункера Крайового Провідника ОУН «Захід-Карпати» Степана Слободяна–«Єфрема». З ряду робіт, що проводились слід зазначити в першу чергу проведення розкопок на місці зруйнованого бункера, облаштування місця поряд з відновленим бункером, проведення комплексу пошукових робіт по виявленню предметів побуту та речей які підтверджували перебування підпільників у бункері та їхній останній бій.
При розкопках було виявлено обгорілі залишки конструкцій бункера. Це дозволило точно встановити в який спосіб він будувався, як проходило його облаштування всередині, в який спосіб діяла система вен ... Читати далі »
Переглядів: 260 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-28

У Національному музеї відбулася академія, що об’єднала три вагомі події в історії коломийської кераміки.
Гончарство і Коломия тісно пов’язані між собою багатовіковою історією. Про це засвідчують, наприклад, глиняні фігурки жінки та баранчика, датовані ІІ тисячоліттям до н.е., виявлені під час археологічних розкопок неподалік сучасної Коломиї. Багаті поклади якісної гончарної глини сприяли розвитку ремесла, тому вже у ХVІ ст. місто стало відомим центром гончарства. Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, володіючи однією з найбільших в Україні колекцій народної та професійної кераміки, став базою для проведення наукової академії, присвяченої історії та актуальним проблемам у сучасній керамології. 
Цьогоріч у листопаді виповнилося 135 років з мом ... Читати далі »
Переглядів: 342 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-28

Спогадом про відомого коломийського художника стала виставка його полотен.
П’ятдесят картин, створених яскравим представником сучасного класичного реалізму Андрієм Коренюком, стали світлим спомином про митця, який торік передчасно відійшов у вічність.
Темний колір – це перше, на що звертаєш увагу, споглядаючи картини художника. Втім дедалі глибше занурюючись у філософію його пензля, розумієш, що це лише нейтральне тло, завдяки якому прочитується надзвичайно правдивий сюжет. Більшість полотен на виставці – пейзажі, яким належить чільне місце у творчості Коренюка, хоча він художник різножанровий.
Роботи митця зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Франції, США, Канаді, Росії, Ізраїлі. Проте чи ненайбільше шан ... Читати далі »
Переглядів: 242 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-28

Івано-Франківська Єпархія Української греко-католицької церкви звернулася до місцевих органів влади із проханням повернути ряд приміщень, які до 1945 року належали Єпархії, а саме колишню резиденцію Івано-Франківських Єпископів по вул. Шевченка, 16.
"Дана співпраця реалізовується, адже ж маємо архівні документи, які свідчать про власність, яку напрацювала Єпархія до 1945 року, і яка була конфіскована Радянським режимом. Для реалізації цього напрямку роботи є створена відповідна комісія і як приклад маємо повернутий будинок по вул. Шевченка, 11, хоч військові ще не повністю його звільнили, але в одній з частин вже функціонує Католицька школа І-ІІІ ступенів ім. Василія Великого", - сказано у повідомленні прес-служби Івано-Франківської Єпархії УГКЦ.
З 2004 року в цій будівлі розміщується Господа ... Читати далі »
Переглядів: 212 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-28

27 листопада, у Народному домі с. Кутище на Тлумаччині відбувся фестиваль народної творчості "Покутське надвечір'я", який став логічним продовженням цілої низки етнографічних фестивалів, проведених у районі в 2011 році та приурочених 20-ій річниці проголошення України.
Оскільки головна мета даного заходу – збереження та популяризація національного автентичного мистецтва рідного краю, то кожен з гостей мав змогу насолодитися автентичними народними піснями, легендами, обрядами, гуморесками, прислів’ями, приказками у виконанні людей старшого покоління. Окрім того, впродовж фестивалю діяла виставка-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового  мистецтва.
У заході взяли участь понад 20 колективів не лише з Тлумаччини, але й з Тисменицького та Городенківського районів. 
Переглядів: 245 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-28

Понад 120 краєзнавців Надвірнянщини, серед яких переважали педагоги, з`їхалися цього тижня на ХІV звіт­но-виборну конференцію міськрайонної організації Українського товариства охо­рони пам`яток історії та культури (УТОПІК).
Звіту про 5-річну діяль­ність цієї громадської організації, з яким виступив заступник голови МРО УТОПІК, начальник відділу освіти РДА Михайло Винник, передував перегляд документального фільму про пам`ятки історії, архітектури й культури краю, відзнятий ТРК «Надвірна» з ведучою Світланою Гаєвською.
В обговоренні звіту взяли участь керівники первинних осередків товариства – Федір Кухарчук із Красної, Іван Кметюк із Лоєвої, Володимир Свягла з Надвірнянського коледжу, Іван Янко з Добротова та інші колеги – історики, краєзнавці, які задовільно оцінили роботу Ради міськра­йонної ... Читати далі »
Переглядів: 265 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-28

У п'ятницю відбулося третє спільне засідання оргкомітету зі спорудження у Калуші пам'ятника Генерал-хорунжому УПА Романові Шухевичу та громадської ініціативи "Загальна мобілізація", участь у якому взяли представники Держказначейства. Ішлося про варіанти перерахування коштів на спорудження пам'ятника із міського бюджету.
Учасники зустрічі зійшлися на тому, що пам’ятник із бронзи буде виготовляти ПП «Скульптура» Львівської фабрики мистецтв. Нагадаємо, що раніше йшлося про можливість відливання пам’ятника із бронзи у Калуші на ТзОВ «Завод «Техмаш». Але підприємство не має належного досвіду з відливання мистецьких творів.
Проте учасники спільного засідання зійшлися на тому, щоб продовжити пошук шляхів зі здешевлення бронзової скульптури пам’ятника та гранітної частини. Оскільки кошти збирає грома ... Читати далі »
Переглядів: 267 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-28
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 18. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2018