Субота, 20.04.2024, 01:20:13

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 150 151 152 153 154 ... 275 276 »

Олександр Коваль і Василь Фіцак роблять усе, аби допомогти Калушу з розвитком туризму. Зараз чоловіки розчищають старий цвинтар, шукають поховання відомих людей, аби робити екскурсії не гірше, ніж на Личакові у Львові. А на осінь готують у Калуші пивний фестиваль.

Коли сниться могила

Суботнього ранку на старому калуському кладовищі кипить робота – чути ... Читати далі »

Переглядів: 388 | Долучив: Dnister | Дата: 25.05.2017

30 травня 2017 р. виповнюється рівно 80 років з дня коронації образа Найсвятішої Марії Панни Ласкавої. Ця святиня об’єднала навколо себе представників польського, українського й вірменського народів, які прийшли віддати їй шану. Грандіозна урочистість докладно описана в давній місцевій пресі та інших джерелах, тож у нашій уяві ми можемо приєднатися до подій того величного дня й пригадати, як усе відбувалося.

 

З історії коронацій
Перша урочиста коронація образа Божої Матері відбулася в 1631 р. у Римі. Лише на по ... Читати далі »

Переглядів: 359 | Долучив: Dnister | Дата: 25.05.2017

Депутат Яремчанської міської ради Стельмащук Андрій Миколайович подав звернення начальнику Яремчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Хомину Андрію Миколайовичу, в якому просить встановити правові підстави вивозу за межі Яремче бруківки кінця XIX – початку XX ст.

Бруківка має історичну, архітектурну і значну матеріальну цінність, а також є частиною туристичної інфраструктури міста, повідомив депутат на своїй сторінці вФейсбук, інформує Вільне інфо.

Переглядів: 350 | Долучив: Dnister | Дата: 25.05.2017

24 травня, на фасаді будинку за адресою вул. Бельведерська, 39 франківський художник завершир роботу над муралом "Івано-Франківськ якого не буде".

На фасаді хрущовки з'явився малюнок австрійської камяниці яку зруйнували для будівництва житлового будинку. Створенням роботи займався відомий івано-франківський художник Роман Бончук, розписи робила Дарія Костецька, пише сайт "Побудовано в Франківську."

... Читати далі »

Переглядів: 337 | Долучив: Dnister | Дата: 24.05.2017

22 травня 2017 року у Міністерстві культури відбулось перше засідання комісії щодо конкурсного добору на посаду генерального директора Національного заповідника "Давній Галич". За рішенням комісії до участі в другому засіданні конкурсної комісії допущені претенденти: Костишин Володимир Іванович; Бродович Олег Володимирович; Тимків Богдан Михайлович.

23 травня 2017 року у Міністерстві культури ... Читати далі »

Переглядів: 356 | Долучив: Dnister | Дата: 23.05.2017

Ще минулого року дослідник Богдан Яневич та місцеві активісти натрапили на ймовірне місце знаходження криївки повстанців УПА, знищеної НКВС.

Зараз на території Калуської центральної районної лікарні, де, за свідченнями одного калушанина, саме був схрон, активісти проводять розкопки і планують його реконструювати, інформує "Нафтохімік Калуш".

... Читати далі »

Переглядів: 321 | Долучив: Dnister | Дата: 23.05.2017

Місцеві мешканці села Вікторів Галицького району відкопали бідон з архівними документами.

Від довгого зберігання у ґрунті бідон пошкодився, на ньому видніється діра, ймовірно від кулі. Через це знахідка була частково залита водою, тому знайдені документи потребують реставрації. Історики припускають, це архіви УПА.

Завідувач відділу реставрації Івано-Франківсь ... Читати далі »

Переглядів: 350 | Долучив: Dnister | Дата: 23.05.2017

Минуло лише кілька місяців, як Національний заповідник «Давній Галич» та ПП «Галицька друкарня Плюс» представили унікальний проект – перекидний настінний календар «Цісарсько-королівський Галич у давній поштовій листівці з колекції Андрія Чемеринського», присвятивши унікальне повноколірне видання з видами міста на Дністрі середини ХІХ – початку ХХ століть 650-й річниці надання Галичу Магдебурзького права. А вже цими днями, на історичних спорудах нашого міста, які витримали кілька епох, різного роду перебудов та руйнувань, облаштовано оригінальні, виконані в сучасних матеріалах, двомовні (українською та англійською) інформаційні таблиці, виготовлені за сприяння голови Галицької районної ради Павла Андрусяка.

... Читати далі »

Переглядів: 352 | Долучив: Dnister | Дата: 23.05.2017

Цю лекцію було прочитано 25 січня 2017 року в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького у рамках виставки «Гуцульське Різдво» («Збруч» уже публікував текст викладу з цієї серії, присвяченого іконі на склі). Автор є не лише дослідником і знавцем художнього металу, а й колекціонером, викладачем Львівського державного коледжу декоративно-прикладного мистецтва імені І.Труша, автором-упорядником альбому «Гуцульські художні вироби з металу».

Вироби з металу на Гуцульщині були відомі здавна. Вони сягають коренями ще часів Київської Р ... Читати далі »

Переглядів: 1071 | Долучив: Dnister | Дата: 23.05.2017

17 травня 1954 року у криївці на схилі гори Березовачка біля села Зелена на Надвірнянщині обірвалося життя Миколи Твердохліба, полковника «Грома» – відомого у краї військового, якому випало керувати загонами УПА у післявоєнні роки. Командир Карпатської військової округи, яка охоплювала чотири області та 12 тисяч бійців, і до сьогодні залишається знаковою особистістю руху опору на Західній Україні.

Минулої неділі у рідному селі полковника Петрилів, що на Тлумаччині, відбувся пам’ятний захід до 63-ої річниці з дня його загибелі та Дня пам’яті жертв по ... Читати далі »

Переглядів: 323 | Долучив: Dnister | Дата: 23.05.2017

21 травня в Івано-Франківську розпочався VI сезон щонедільних безкоштовних екскурсій. Участь у першій екскурсії, яку провів Володимир Устинський, взяло близько 50 осіб, у тому числі гості з Німеччини.
Сезон безкоштовних екскурсій Івано-Франківськом триватиме з 21 травня по 27 серпня цього року. Ініціатором проведення таких екскурсій стало управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації за безпосередньої участі і сприяння акредитованих екскурсоводів.

Початок екскурсій традиційно о 12.00 год. біля Ратуші перед входом до Іва ... Читати далі »

Переглядів: 384 | Долучив: Dnister | Дата: 22.05.2017

В краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала свою роботу виставка автора колекції народних музичних інструментів етномузиколога Любомира Кушлика.

Приватну збірку народних музичних інструментів музикознавець створив у 1989 році. Зібрання, яке включає також різноманітні звукові знаряддя, побут, речі, що традиційно використовуються в різних аспектах народної культури: обрядах, дійствах, чабанській, мисливській, танцювальній та дитячій сферах (до прикладу праники, маглівниці, підкови, кушки тощо), час від часу п. Любомир експонує перед спеціал ... Читати далі »

Переглядів: 391 | Долучив: Dnister | Дата: 22.05.2017

В Івано-Франківській обласній бібліотеці для дітей встановили відреставровані дерев’яні двері.

Про це у Мережі Фейсбук повідомила місцева активістка, засновниця ініціативи «Франківськ який треба берегти» Марія Козакевич.

«Дерев’яні двері, які декілька років простояли в господарському приміщенні, після того як їх поміняли на пласт ... Читати далі »

Переглядів: 371 | Долучив: Dnister | Дата: 21.05.2017

Станиславів (тепер – Івано-Франківськ) у другій декаді травня 110 років тому – очима газети Kurjer Stanisławowski, Богдана Скаврона та порталу Збруч.

У п’ятницю, 17 травня 1907 року ціла Австрія (так звана Цислейтанія чи Долитавщина) обирала послів до Державної Ради (парламенту). У місті Станиславові (тепер – Івано-Франківськ) послом заледве не став представник партії сіоністів, колишній міський рабин Маркус Брауде, який несподівано випередив обох «польських» кандидатів – чинного посла Павла Ствертню та так званого «польського&raqu ... Читати далі »

Переглядів: 339 | Долучив: Dnister | Дата: 21.05.2017

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття усю добу були відчинені двері. Кожен охочий міг ознайомитись з постійною експозицією та тематичними виставками. А ще співробітники духовної світлиці підготували для усіх відвідувачів насичену творчу програму.

Розпочинають відзначати професійне свято у музеї з майстер-класу. Його проводять викладачі косівського училища прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Галина Іватра часто проводить такі навчання для усіх охочих в різних куточках України. Нещодавно навчала вишивати одеси ... Читати далі »

Переглядів: 399 | Долучив: Dnister | Дата: 21.05.2017

17 травня 2017 р. в приміщені Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка відбулась позачергова конференція Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Обговорювались питання розвитку Прикарпатського краєзнавства у контексті завдань поставлених VI з’їздом Національної спілки краєзнавців України. Розглянуто перспективні задачі стосовно обласної Програми розвитку краєзнавства.

... Читати далі »

Переглядів: 426 | Долучив: Dnister | Дата: 20.05.2017

Цьогоріч світ ознаменовує 500-річчя Реформації. Не стоїть осторонь цієї дати й Україна, про що засвідчує Указ Президента України Петра Порошенка «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

В умовах сучасного національно-культурного відродження нашої держави постає питання активізації релігії як невід’ємного компонента культурного процесу. Потреба в релігії часто визначається суспільством її духовною і соціокультурною складовими. Значимість церкви у своєму житті громадяни пов’язують не лише з її прямим призначенням, але й з участю у суспільних справа ... Читати далі »

Переглядів: 376 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2017

Мешканці старого Станиславова були небайдужі до перегонів - і на конях, і на велосипедах, і на авто. Хоча спершу автомобілів побоювалися.

17 серпня 1909 р. в Станиславові відбулися кінські перегони 14 полку драгунів.

Як бачимо з оголошення в газеті "Кур’єр станиславівський" від 22 серпня 1909 р., було сім забігів з перешкодами на відстані від 3200 до 6000 м, у кожному стартувало від 8 до 10 учасників. Нагороди вручали вищі офіцерські чини.

... Читати далі »

Переглядів: 307 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2017

За ініціативи обласної організації Національної спілки краєзнавців України 17 травня 2017 р. відбулась презентація альбому «Гуцульщина очима Сеньковського» авторства Валерія Ковтуна, Миколи Савчука, Мирослава Близнюка. Захід відбувся в приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка.

Коротка довідка: Микола Іванович Сеньковський народився 23 листопада 1893 року в містечку Пирятин на Полтавщині у сім'ї колезького правника Івана Олександровича Сеньковського. Закінчив кадетський корпус у Петербурзі, отримавши спеціальність &laqu ... Читати далі »

Переглядів: 548 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2017

Раніше уздовж площі Міцкевича проходив мур станиславівської фортеці. На початку ХІХ століття стіну знесли, рів осушили, почалась активна забудова ділянки.

У 1827 році на перехресті теперішніх Міцкевича і вулиці Страчених Націоналістів уже стояв будинокПейсаха Менігера. У 1857-му нерухомістю володів інший господар – Мендель Альмер. Навряд чи це була кам’яниця, адже там містилось лише три квартири. Під час мармулядової пожежі хата згоріла.

... Читати далі »

Переглядів: 440 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2017

Продовжуємо віртуальну прогулянку навколо адмінбудинку, яку почали минулого номера. Встановити, що там було до зведення обкомівського монстра, нам допоможуть старі поштівки й фотографії.

Краєвид на світлині № 1 важко назвати впізнаваним, хоча більшість будинків збереглись до нашого часу. Даємо кілька орієнтирів: будинок з фронтоном у лівому нижньому куті має адресу Шеремети, 4. На задньому плані добре видно дві кам’яниці на вулиці Шпитальній – теперішній соц­забез та відділення Приватбанку для ВІП-клієнтів. У глибині кварталу проглядається якась довга заокруг­ ... Читати далі »

Переглядів: 568 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2017

Під такою назвою у відділі загального читального залу діє книжково-ілюстративна виставка-реквієм, приурочена до Дня пам`яті жертв політичних репресій, який в цьому році припадає на 21 травня.

День пам'яті жертв політичних репресій щороку відзначається в Україні у третю неділю травня згідно з Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років.

... Читати далі »

Переглядів: 366 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2017

Питання відбудови Успенського Собору в с.Крилос вже неодноразово висвітлювалося на сторінках нашого часопису. Ми розповідали і про перше зібрання ініціативної групи, яке відбулося 19 грудня минулого року за участю народних депутатів, представників влади і духовенства, науковців та будівельників. Публікували і точку зору окремих науковців щодо загрози існуючим історичним фундаментам, які можуть виникнути в процесі будівництва нового храму. Обидві сторони були єдиними в тому, що відбудова Собору можлива лише за умови музеєфікації і збереження фундаментів епохи князя Ярослава Осмомисла.
На щастя, як запевняють фахівці, сучасні технології дають можливість втілити такий задум. Відповідно, цілком реально зберегти для нащадків пам’ятні фундаменти другого за величиною (після Софійського – ... Читати далі »

Переглядів: 404 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2017

У музеї писанкового розпису відбудеться музейна академія, присвячена життєвому шляху й мистецькому доробку воїна УПА, члена ОУН, учасника Кенгірського повстання, художника й етнографа Юрія Ференчука (1923-2014).

Приводом для такої зустрічі стало альбомне видання “Писанки наших бабусь. Зібрання писанок Юрія Ференчука”, куди ввійшло понад 1700 акварельних замальовок Юрія Ференчука за його двадцятилітню пошукову працю.

... Читати далі »

Переглядів: 309 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

З нагоди свята Міжнародного дня музеїв у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського й Музеї писанкового розпису упродовж чотирьох днів (18-21 травня) відбудеться низка різноманітних заходів.

 

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського
18 травня
До Всесвітнього дня вишиванки:
– виставка зразків вишиття кінця ХІХ – початку ХХ століття – з фондів Національного музею, 15.00-17.00.
– майстер-клас з рід ... Читати далі »

Переглядів: 343 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

Гостей конференції зустрічав духовий оркестр учнів Пуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом Любомира Левківа. В фойє районного будинку культури було представлено тематичні експозиції музею «Підпільна штаб-квартира Романа Шухевича» с. Княгиничі, регіонального історико-краєзнавчого музею «Опілля» та музею «Визвольних змагань» с. Жовчів. Також, відділом освіти райдержадміністрації були представлені роботи проекту «Вишиване Опілля».

Конференція розпочалася прологом «Вічна слава в китягах калини», який виконали працівн ... Читати далі »

Переглядів: 302 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

Таку назву носить створена працівниками відділу загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка книжково-ілюстративна виставка-персоналія, приурочена до 200-річчя від дня народження М. І. Костомарова (1817-1885), людини непересічної долі, величезної культури й освіченості, українського історика, письменника, публіциста, етнографа, фольклориста, життя якого найтіснішим чином було пов’язане з Україною.

Микола Іванович Костомаров належить до найвидатніших учених середини ХІХ століття й до засновників Кирило-Мефодіївського братства, з якого ... Читати далі »

Переглядів: 354 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

Теплими травневими днями, коли вся природа буяє і квітує, музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв. Фахівці відділу літератури з мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з нагоди цієї дати розгорнули книжкову виставку-екскурс «Музейне розмаїття».

Музей - це скарбниця людської пам'яті, яка століттями зберігає, підтримує і розвиває правдивий портрет вікової мудрості.

... Читати далі »

Переглядів: 325 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

Для більшості з нас дитинство – це найщасливіший період у житті. Дитячі спогади залишаються з нами на все життя і великою мірою впливають на нашу подальшу долю. А яким же було дитинство в наших предків? Чи легко жилося дітям у старому Станиславові? Багато проблем, пов’язаних з дітьми, залишаються незмінними протягом століть, але певні нюанси з життя маленьких мешканців міста могли б шокувати наших сучасників.

 

Після пологів – на бал
У ХІХ ст. більшість жінок з вищих щаблів суспільства не була надто х ... Читати далі »

Переглядів: 455 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

Пропонуємо дізнатися про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1898 році.

1898 У церквах, костелах, синагогах відбулись урочисті молебні та пройшли святкові процесії з нагоди 50-річчя перебування на престолі цісаря Франца Йосифа I.

1898 На початку вулиці Голуховського (Чорновола) звели будинок на замовлення Ісаака Гольдфельда – власни ... Читати далі »

Переглядів: 313 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

Сьогодні у рамках програми "Івано-Франківськ – місто героїв" відкрили чергову меморіальну дошку відомому мистецтвознавцю Вікторові Мельнику.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відзначив, що у місті уже відкрито понад 70 меморіальних дощок відомим іванофранківцям, які доклалися до того, щоб місто було справді українським і духовним.

"Сьогодні відкриваємо дошку пану Вікторові Мельнику, завдяки якому вдалося зберегти багато сакральних пам'яток Галичини".

... Читати далі »

Переглядів: 301 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

У середу, 17 травня, понад 50 дітей із Середньомайданської, Гаврилівської і Парищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Ліснотарновицького НВК під керівництвом вчителів Богдана Кінаша, Анатолія Романюка, Дарії Яремчук, Івана Приймака, Івана Пинчука, Миколи Лавришина вшанували пам'ять командира 4-ї ВО "Говерля" Миколи Твердохліба (псевдо "Грім") та його дружини, які прийняли останній смертний бій у криївці на схилах гори Березовачка, що знаходиться між населеними пунктами Максимець і Бистриця.

До них доєдналися представники партії "ВОЛЯ", які одним із сво ... Читати далі »

Переглядів: 306 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

Щороку 18 травня у світі відзначають Міжнародний день музеїв. У Івано-Франківську працює анатомічний музей.

На площі Шептицького в морфологічному корпусі Івано-Франківського медуніверситету розташований найбільший анатомічний музей України. Екскурсію "Репортеру" провів ініціатор його створення, доцент кафедри анатомії людини Омелян Юрах.

Над входом ... Читати далі »

Переглядів: 372 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017

17 травня 2017 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка відбудеться пленум Правління ІФОО НСКУ.

На порядку денному планується розгляд питань:

1. Про завдання ОО НСКУ щодо виконання рішень VI з'їзду Національної спілки краєзнавців України;

< ... Читати далі »

Переглядів: 376 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2017










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024