Четвер, 25.04.2024, 19:44:45

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 190 191 192 193 194 ... 275 276 »
Із глибини віків до нас дійшла цікава історія про кохання галицького князя Ярослава Осмомисла й Анастасії Чагрівни, що походила з бідного роду. Про це вж писано-переписано. І все ж ми вирішили ще раз порушити цю тему. Адже відомо, що кохання не визнає ні кордонів, ні віку, ні соціального статусу. Воно народжується в серці і промовляє до людей тією ж сердечною мовою. Воно впливає на них через їхній внутрішній світ. Почуття справжнього кохання виявляється через співчуття, переживання і навіть страждання, а інакше його осягнути неможливо. Особливо це непросто, коли на його шляху з’являються перешкоди.
У житті закоханого князя і його обраниці їх було чимало. Він одружений правитель, який, виконуючи волю свого батька, взяв собі за дружину дочку Юрія Долгорукого. З прожитими спільно роками вони так і не збл ... Читати далі »
Переглядів: 1100 | Долучив: Dnister | Дата: 29.10.2013

24 жовтня 2013 р. у Тлумачі проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «ТЛУМАЧ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ» з нагоди 800-річчя заснування м. Тлумача, ініціаторами і організаторами якої виступили Тлумацька районна державна адміністрація, Тлумацька районна рада, Тлумацька міська рада і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. На конференцію було подано 48 доповідей від 53 учасників, у тому числі від вісьмох докторів наук, сімнадцяти кандидатів наук, шістьох здобувачів та аспірантів, одного Народного депутата України, одного студента, краєзнавців, духовенства, колишніх і теперішніх посадовців міста та області, журналістів, громадських діячів з восьми міст України, Росії та США, дев’яти вищих навчальних і науково-дослідних закладів України та Росії.
З вітальним словом до учасників конференції звернул ... Читати далі »
Переглядів: 677 | Долучив: Dnister | Дата: 29.10.2013

Останній бункер УПА – в надвірнянських Горганах, на схилі гори Березовачка. Під самою вершиною – на висоті 1350 метрів. Ляда – в бік присілку Максимець села Зелена. Внизу Бистриця. Брили, порослі мохами, ховають віконце схрону недалеко від стежки. У 1954-му тут прийняв бій і смерть легендарний полковник Грім. Цього року до свята Покрови і Дня УПА бункер відновили. Пом’янути «Грома» Миколу Твердохліба і його дружину Ольгу, які разом загинули на Березовачці, до бункера вийшли кілька десятків людей. Серед них ті, хто реставрував криївку, і ті, хто ще пам’ятають автоматні черги та два постріли у той фатальний день. Допоки пам’ять жива – бункер Грома не впав.
Найкоротша і найскладніша стежка до бункера веде заповідними територіями. Вихід на неї – з лісництва природного заповідника «Горгани» у Зеленій, поруч із присілком Рівня. Те ... Читати далі »
Переглядів: 536 | Долучив: Dnister | Дата: 29.10.2013

Архітектор, який збудував Станиславівську фортецю, – це доволі загадкова постать в історії нашого міста. В численних краєзнавчих виданнях та місцевих архівах про нього можна знайти лише дуже небагато відомостей. Трохи більше про знаменитого архітектора дізнаємося з іноземних джерел. Ким же був «батько» Станиславівської фортеці?
Людина з трьома іменами
В українській історичній літературі архітектора Станиславівської фортеці прийнято називати Франсуа Корассіні. Проте в іншомовних джерелах зустрічаються й інші варіанти його імені – Франческо Кораззіні (Francesco Corazzini), Франсуа Короссіні (Francois Corossini). Достеменно відомо, що він жив у другій половині XVII ст., проте дата його народження поки що вкрита мороком таємниці. Він був французом італій ... Читати далі »
Переглядів: 850 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2013

У 1930-ті роки залізницею Галичини курсували експреси "Люкс-торпеда", які не тільки не поступалися, а перевищували у швидкості сучасні українські потяги.
"Lux-torpeda" була так званою "автомотрисою" - вагоном із вбудованим двигуном внутрішнього згорання. На нинішній "Укрзалізниці" такий транспорт називається рейковим автобусом. Сама "торпеда" теж виглядала як гібрид автобуса й лімузину.
"Ракетний" дизайн вагону був ультрасучасним, як на 1930-ті роки, і коли потяг проходив повз станцію, він привертав загальну увагу. Аеродинамічна форма і відсутність паротяга та відповідного стовпа диму радикально відрізняли "торпеду" від тодішніх поїздів.
Перша "Люкс-торпеда" була збудована у ... Читати далі »
Переглядів: 522 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2013

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) на базі Інженерно-екологічного інституту презентували можливості лазерного 3D-сканування, яке можна буде використовувати для збереження сакральних пам’яток архітектури Івано-Франківської області.
Директор Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» Корнелій Третяк, виступаючи перед студентами напряму підготовки «Геодезія, картогр ... Читати далі »
Переглядів: 461 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2013

Якийсь час побачити зібрані галицьким ентузіастом скам’янілості можна було на виставці, яку експонували в Музеї археології заповідника «Давній Галич». А віднедавна колекція знахідок Віктора Матури перебралася до обласного краєзнавчого музею, розташованого в приміщенні івано-франківської ратуші, і стала окрасою природознавчого відділу.
«Знаходжу щось цікаве — відразу сюди привожу, щоб виставка була веселіша, — захоплено розповідав палеонтолог-аматор. — Недавно біля Чорткова знайшов ортоцерасів — головоногих молюсків з палеозойської ери довжиною від 5 і аж до 35 сантиметрів, а знайти таких великих не завжди вдається».
Раковини, мушлі та панцирі головоногих молюсків, плавники й хребці вимерлих риб, зуби акул та уламки коралів — р ... Читати далі »
Переглядів: 507 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2013

В Івано-Франківську відновили браму до палацу засновників міста — родини Потоцьких. І хоч будівлі за тією брамою палацом назвати важко, це, однак, пам'ятка архітектури 17–18-го століть. А через те, що в цих приміщеннях з часом розмістили військовий шпиталь, палац вважають ще й пам'яткою військової архітектури 19-го століття. Зі слів начальника міського відділу охорони культурної спадщини, Ігоря Панчишина, це, напевно, перша пам'ятка в місті, яку вдалося реставрувати за часів незалежності України.
Замовником реставраційних робіт стала «Прикарпатська нафтова компанія», підконтрольна відомому українському бізнесмену, вихідцеві з Івано-Франківська Олегу Бахматюку. Він підтримав ініціативу щодо реставрації брами.
Як розповів «Z» ди ... Читати далі »
Переглядів: 583 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2013

24 жовтня у івано-франківському видавництві «Симфонія форте» вийшла друком книга «Літопис народної школи в Ямниці (1832-1939 рр.)». У праці подаються події майже 200-річної давнини, що відбувалися у навчально-освітньому житті села Ямниця. 
Поява даної книги ще раз засвідчує, що історико-краєзнавчі студії з минулого села Ямниці мають своє продовження. Сьогодні в дещо звуженому тематично, однак в широкому часовому форматі виходить праця «Літопис народної школи в Ямниці (1832-1939 рр).» автором якої є історик за фахом, співробітник Державного архіву Івано-Франківської області, редактор щоквартальної газети «Ямниця» Андрій Сміжак.
Ця п’ята за чисельністю праця А. Сміжака висвітлює становлення шкільництва в селі Ямниця від першої писемної згадки (18 ... Читати далі »
Переглядів: 693 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2013

15 жовтня  2013 р.  під головуванням заступника голови облдержадміністрації п. Р.Іваницького відбулося засідання комісії з призначення обласної премії ім. Володимира Полєка в галузі краєзнавства.
Після відбору претендентів на призначення щорічної премії в галузі краєзнавства відбулося обговорення кандидатур, які подали документи на здобуття зазначеної премії за 2013 рік:
- Габорак М.М.
- Купчинський Б.І.
- Морозюк В.К.
Переглядів: 476 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2013

18 жовтня 2013 року Національний музей Гуцульщини та Покуття проведе міжнародну наукову конференцію з нагоди відзначення 1025-ліття Хрещення Русі. До участі у конференції запрошуємо істориків, богословів, священиків, етнографів, мистецтвознавців.
Напрями роботи конференції: 
-Роль Греко-католицької церкви в українському національному відродженні (ХІХ – ХХ ст.) 
-Священницькі родини в громадсько-культурному житті України  ... Читати далі »
Переглядів: 569 | Долучив: Dnister | Дата: 18.10.2013

13 жовтня у селі Ямниця Тисменицького району відбулося урочисте відкриття пам’ятника з нагоди 125-ї річниці від дня народження Дмитра Катамая (1887-1935) – знаного військовика, громадського діяча, публіциста та редактора газети «Громадський голос».
Участь у відкритті постаменту Дмитру Катамаю взяли голова Тисменицької районної ради Семенів В. М., доктор медичних наук, професор Середюк Н.М., сільський голова Ковальчук І.Б., старійшина села  ... Читати далі »
Переглядів: 552 | Долучив: Dnister | Дата: 15.10.2013

До Свята Покрови активісти Братства вояків ОУН-УПА Калуша освятили меморіал жертвам сталінських репресій.
Сектор захоронень ветеранів ОУН-УПА, політв’язнів і спец поселенців на Калуському кладовищі зібрав людну церемонію. Тут розміщено сотня могил, де спочивають люди, які боролися у патріотичних організаціях.
— Фізичну роботу виконували ентузіасти. Сивобороді повстанці і молоді свободівці під керівництвом друга Ігора (Сметанського. — Авт.). Ми хотіли зробити справу, і разом — ми непоборимі. Колись, коли нас не стане, а сини, онуки і правнуки повстанців зможуть тут вшановувати пам’ять упістів, учасників збройного підпілля ОУН, і тих висланців у Сибір, яких вислали на чужину за те, що вони допомагали українській революції, — каже Степан Петраш, голова Братства ... Читати далі »
Переглядів: 674 | Долучив: Dnister | Дата: 15.10.2013

У неділю, 13 жовтня, у районному Будинку культури Калуша відбулася презентація книги Катерини Куйбіди «Піснями скріплюємо волю». До двохтомника увійшли особисті вірші поетеси та твори із її пісенної скарбниці — всього близько двох сотень віршів та пісень. У книгу включені тексти пісень із долученими до текстів наспівами, неопубліковані раніше музично-фольклорні матеріали. Культурний захід було організовано однією із політичних партій і приурочено до дня 71-ї річниці створення УПА, який в Україні відзначають 14 жовтня.
Презентацію провів Василь Куйбіда, голова Народного руху України. Він привіз до Калуша документальний фільм, присвячений творчості його матері — поетеси Катерини Куйбіди, яка прожила 77 років. За свій вік зібрала сотні українських пісень регіону Прикарпаття — Болехівщини, багато із яких сама виконувала, маючи ... Читати далі »
Переглядів: 668 | Долучив: Dnister | Дата: 15.10.2013

В історії Української Повстанської Армії, хоч вона існувала і не так давно, є чимало білих плям. Можемо з упевненістю сказати, що грунтовних праць з висвітлення її боротьби проти німців чи проти совєтів не так уже й багато. Але найбільше запитань, на жаль, виникає із визначенням окремих персоналій. Річ у тому, що часто повстанці використовували різні псевдо і за ними нерідко дуже важко було визначити особу. Особливо це непросто зробити, коли схожі псевдоніми мали по кілька людей. Через це виникає плутанина. З нею ми стикнулися тоді, коли спробували визначити особу курінного «Іскри».
У 1944 — 1945 pp. до Станіславського відтинку УПА «Чорний Ліс» входили курені «Дзвони» (командири: «Хмара» — Петро Мельник, а в 1945—1947 pp. — Володимир Чав’як — «Чорнота», 1922 с. Тустань, Галицького р-ну — 1951), «Бески ... Читати далі »
Переглядів: 693 | Долучив: Dnister | Дата: 15.10.2013

"...Місцеве населення створило УПА. Якби не їхня підтримка, то нас і не було б. Місцеве населення нас годувало, давало нам одяг, розвідку. Все, що ми мали – було від пересічних українців. Без них УПА не втрималася б і півроку, а ми воювали більше десяти".
Мирослав Симчич – це один з останніх командирів УПА, від яких ми ще можемо почути історію українського визвольного руху ХХ ст. Сотнику сьогодні 90 років. 5 із них він провів в УПА, 33 роки - в радянських таборах.
ІП поговорила з Симчичем із нагоди свята Покрови, яке є символічним днем створення Української повстанської армії.
- Як Ви стали членом ОУН?
Переглядів: 571 | Долучив: Dnister | Дата: 15.10.2013

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги Михайла Паньківа "Схрони, криївки і бункери ОУН-УПА”, присвяченої 70-річчю УПА.
В книзі на основі спогадів, документальних матеріалів та інших джерел висвітлено одну із форм конспірації ОУН-УПА-переховування. Також в ній йдеться про схрони, криївки,  бункери які функціонували на Прикарпатті на протязі 1944-1956 р. Розділи книги розповідають про чисельні приклади героїзму і самопожертви партизанів у боротьбі за самостійну соборну Україну, а також наводяться факти жорстоких репресій з боку карального більшовицького режиму, розповідається про створення в суспільстві атмосфери страху, беззаконня і свавілля. 
Презентація книги відбудеться: 14 жовтня 2013 р. об 11 годині.&nbs ... Читати далі »
Переглядів: 664 | Долучив: Dnister | Дата: 14.10.2013

"Я бачив Південний Хрест, знаю, як "за Уралом сонце сходить" і як виглядають тропічні джунглі, а все-таки не можу забути рідної Бистриці". Він 24 рази перетнув Атлантику. У Нью-Йорку його тренував сам Бенні Леонард. А потім він пішов у повстанці.
В Українській повстанській армії воювало чимало стрільців, біографії яких достойні сценарію голлівудських блокбастерів. Саме звичайні повстанці були творцями бойової слави УПА. Їхнє геройство, харизматичність та часто непересічність спонукають нас задумуватися над минулим, а часто й дивуватися. Одним із таких був повстанець Осип Хома - "Боксер".
Він народився у Відні в 1917 р., потім родина переїхала до Станіславова (тепер - Івано-Франківськ). Осип змалку мав схильність до пригод та пізнання світу: "Я завжди ... Читати далі »
Переглядів: 638 | Долучив: Dnister | Дата: 14.10.2013

13 жовтня  в селі Ямниця Тисменицького р-ну Івано-Франківської області о 12.00 год. відбудеться урочисте відкриття пам’ятної плити четарю УСС Дмитру Теодоровичу Катамаю (1887-1935) та всім воякам УСС та УГА.
Переглядів: 528 | Долучив: Dnister | Дата: 13.10.2013

11 жовтня минає 130 рокiв вiд дня народження славетного галицького скульптора Михайла Бринського. 
Хоча Михайла Бринського називають одним з найвизначніших українських скульпторiв минулого століття, його життя та творчість дотепер до кінця не досліджені. В радянський час про Бринського згадували як про автора першого в Західній Європі скульптурного образу «вождя світового пролетаріату» - Володимира Ульянова-Леніна. Разом з тим причетність митця до Української Галицької Армії (УГА), де він служив при штабі, робила його в очах радянського комуністичного режиму ворожим націоналістичним елементом. Кажуть, саме через неоднозначну оцінку радянською владою постаті скульптора виконаний Михайлом Бринським проект пам’ятника Тарасові Шевченкові у Харкові (тогочасній стол ... Читати далі »
Переглядів: 745 | Долучив: Dnister | Дата: 13.10.2013

Вже більше півтори сотні років Надвірнянщина вважається краєм нафтовиків. Розвідка, буріння свердловин, газо- та нафтовидобуток, транспортування, переробка - всі ці галузі розвиваються в районі протягом тривалого часу.
І ось 11 жовтня відбулася подія, яка увіковічнила історію не тільки нафто- і газової промисловості, але значний і потужний період  історії нашого краю. В с. Пнів, поблизу Надвірної, і за кілька кілометрів від історично відомого Битківського родовища -відкрито Музей нафтопромислів Галичини. 
На відкриття з'їхалося чимало гостей з усієї України: з Києва - від правління "Укрнафти", з Борислава, Полтави, Дрогобича, Івано-Франківська, Долини та інших міст, де трудяться нафтовики. Гостей та господарів вітали ... Читати далі »
Переглядів: 519 | Долучив: Dnister | Дата: 11.10.2013

Коріння сучасних надвірнянців сягає ще бронзової доби. Проживали тут праслов’янські та слов’янські племена, котрі залишили по собі на горі поблизу міста залишки свого городища.    Гора, на якій воно знаходилось, і донині називається Городище.
Городище побудували на важкодоступному підвищенні, з трьох боків оточеному крутими схилами, а із четвертого – лісом. Крім природного захисту, основну частину оборонної системи становили штучні укріплення – вали і рови. Найімовірніше, це було військове городище, яке служило оборонним форпостом на транскарпатському шляху з Галича в Угорщину. Цілком ймовірно, що далекі предки сучасних надвірнянців ходили в походи під стягами славних князів Ярослава Осмомисла і Данила Галицького. Проте ні археологи, ні історики, ні краєзнавці поки що не мають переконливих д ... Читати далі »
Переглядів: 634 | Долучив: Dnister | Дата: 11.10.2013

У день відкриття пам’ятної плити Дмитру Теодоровичу Катамаю в Ямниці (13.10.2013) всім мешканцям села та гостям заходу буде подаровано нову книгу працівника ДАІФО, історика за фахом Андрія Романовича Сміжака.
Це дослідження є актуальним тому, що вперше здійснена спроба  подати на загал комплексний матеріал, зібраний із всіх відомих на сьогодні джерел. Короткі та поодинокі згадки про Катамая в окремих виданнях, часописах та інтернеті – це вся інформація, про яку міг довідатись читач. Сьогодні ми зможемо дізнатися про Дмитра Катамая більше. В перспективі у автора стоїть мета зібрати повний життєпис четаря Катамая та видати його об’ємною книгою.
В першому розділі автор праці розповідає біографію Дмитра Катамая. Так як життя Катамая досі цілком нед ... Читати далі »
Переглядів: 799 | Долучив: Dnister | Дата: 11.10.2013

На виконання розпорядження облдержадміністрації від 08.08.2013р. № 544 «Про відзначення в області 400-річчя перебування на Прикарпатті Війська Запорізького» у музеї історії міста Коломиї пройшла Всеукраїнська наукова конференція на тему: "Українське козацтво і Галичина: історія, культурна спадщина, традиції”. Вона стала завершальним акордом заходів, які походили у місті над Прутом на відзначення цієї поважної дати.
На конференцію прибули науковці провідних вищих навчальних закладів України: Віктор Брехуненко - доктор історичних наук, професор, завідувач від-ділу Інституту української археографії і джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України (м. Київ), Тарас Чухліб  - доктор історичних наук, провідний науковий співробітник  Інституту історії України НАН України, директор Нау-ково-дослідного інституту козацтва (м ... Читати далі »
Переглядів: 515 | Долучив: Dnister | Дата: 11.10.2013

Крім унікальних експонатів, цікавих виставок і лячних підземель, Музей мистецтв Прикарпаття може похвалитися ще й величезним горищем. Під дахом немає людських скелетів, втім повно пташиних. Але нас вони мало цікавили. Цього разу «Репортер» шукав тріщини. І знайшов. 

Як плавають стіни
До чого тут тріщини? Та бо на пам’ятці національного значення, якою є колегіата, їх не має бути, але…
«На початку 2000-х навколо костелу почалося масштабне будівництво, – каже Віктор Лучків, завідувач господарського відділу музею. – Як гриби після дощу, стали з’являтися торгові центри. Будівельні матеріали підв ... Читати далі »
Переглядів: 688 | Долучив: Dnister | Дата: 11.10.2013

Станиславівським театром (нині це філармонія) опікувалося Музичне товариство Станіслава Монюшка. Завдяки подвижницькій праці його членів тут регулярно ставили п’єси та влаштовували концерти класичної музики. 
У 1906 році до міста прибув молодий співак Євстафій Буковський, який виступив із пропозицією створити аматорську оперу. Керівництво ідею підтримало, і 2 червня того ж року глядачам представили «Фауста» Шарля Гуно.
До початку Першої світової війни Буковський з товаришами дали понад 200 вистав. За цей час вони стали справжніми професійними акторами, хоча й продовжували називатися аматорами. Їхню майстерність яскраво ілюструє один випадок.
У 1910 році в театрі давали ... Читати далі »
Переглядів: 598 | Долучив: Dnister | Дата: 11.10.2013

Історіографія, присвячена коронації Данила Галицького, багата, і сказати щось нове про цю подію складно. Але позаяк у наукових публікаціях багато суперечностей, то можна спробувати розв’язати одну з них. Хоча сама розв’язка лежить, немов на долоні, але досі ніхто не звернув уваги на лінгвістичну сторону проблеми.
Суть суперечності, яку ми намагаємось розв’язати, така. Право коронування європейських володарів мали винятково Римські Архиєреї. І, звичайно, акт коронації мав супроводжуватися відповідним листом Папи Римського – в нашому випадку грамотою папи Інокентія ІV. Але, надсилаючи корону Данилові Галицькому, Папа таку грамоту не надіслав. Вказуючи на цю суперечність, Атанасій Великий, ЧСВВ дає їй своє пояснення в статті "Корона Данила Романовича: 1253-1953" в "Записках Наукового Товариства імені Шев ... Читати далі »
Переглядів: 647 | Долучив: Dnister | Дата: 11.10.2013

У п’ятницю, 11 жовтня в с. Пневі Надвірнянського району на території навчально-курсового комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз» відбудеться відкриття Музею нафтопромислів Галичини. Початок об 11 год.
У програмі урочистостей — короткий огляд історії нафтопромислів краю; анімація процесу видобутку нафти на перших промислах; майстер-клас ковальської справи; виготовлення пам’ятної монети; презентація проекту брошури про створення музею; українська автентична кухня та виставка робіт  ... Читати далі »
Переглядів: 576 | Долучив: Dnister | Дата: 10.10.2013

Радянське минуле Івано-Франківська ще до сьогодні дуже яскраво проявляється у багатьох сферах життя. Як не як – майже пів століття ідеологічної роботи. Тому ми ведемо на нашому сайті рубрику, у якій пишемо про деякі події з життя радянського Станіслава, а пізніше – Івано-Франківська. Дивовижно, але в багатьох речах минуле не так вже й разюче відрізняється від сьогодення. Та й загалом цікаво згадати – як же воно було. Бо, незважаючи на всі ідеологічні та трагічні моменти в історії, місто жило своїм життям, результат якого ми спостерігаємо дотепер.

1963 рік, частина І

Атака з повітря ... Читати далі »
Переглядів: 433 | Долучив: Dnister | Дата: 10.10.2013

"Красилівка у визвольній боротьбі” — виставка під такою назвою відкрилася 10 жовтня в Івано-Франківському музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери.
Присвячена вона 71-й річниці створення УПА. На основі окремо взятого села Красилівка тут презентовано український визвольний рух 20 століття.
Переглядів: 559 | Долучив: Dnister | Дата: 10.10.2013

З нагоди річниці створення Української Повстанської Армії, що припадає на свято Покрови Пресвятої Богородиці, відділ краєзнавчої літератури обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка пропонує переглянути книжкову виставку-пам’ять „Історія УПА: без права на забуття”.
За допомогою експонованих видань Ви дізнаєтеся про становлення та розвиток національно-визвольного руху на Прикарпатті, маловідомі сторінки героїчної боротьби українських повстанців, про життя та діяльність національних героїв, визначних військово-політичних діячів визвольного руху, справжніх патріотів нашої держави тощо.
Особливої уваги заслуговують книги, що поповнили фонди нашої книгозбірні у 2013 році: 22-ий том літопису УПА „Станис ... Читати далі »
Переглядів: 712 | Долучив: Dnister | Дата: 10.10.2013

Кілька років тому в Івано-Франківську заговорили про ревалоризацію будівлі колишньої пам’ятки архітектури на вулиці Вірменській, 1. Мовляв, фірма, яку визнали переможцем інвестиційного конкурсу, заново відбудує цей аварійний будинок та впорядкує прилеглу територію. З інвестором міська влада уклала угоду «Про відновлення (реконструкцію) будинку №1 по вул. Вірменська». Насправді ж стару будівлю просто знесли (розібрали, демонтували) і на її місці розпочали нове будівництво, яке зараз навіть віддалено не нагадує  колишню споруду.

Втрата статусу 
Будинок на Вірменській, 1 звели ще за Австро-Угорщини. Плин часу не йшов йому на користь. Зміна влад і держав теж. Хоча ... Читати далі »
Переглядів: 635 | Долучив: Dnister | Дата: 10.10.2013

Без помпезності та урочистостей. Реставратори здали об’єкт – візитну картку Івано-Франківська – браму палацу Потоцьких. Роботи тривали півтора роки, з невеликою перервою на зимовий час. Вартість реставраційних робіт – 600 тисяч гривень. Для відтворенні в’їзних воріт фахівці за основу взяли фото 1903 – 1905 років. Всю автентику намагалися зберегти. 
Вадим Пісний, керівник проекту реставрації об’єкту каже, що під час демонтажу усі елементи були описані та заактовані, 60-70% автентичної цегли збережено, нажаль 30% елементів було зруйновано часом, фактично стало попелом.
Брама максимально наближена до автентичності, переконують виконавці робіт. Технічно, кажуть, було нескладно. Натомість мали інші сюрпризи. 
Переглядів: 473 | Долучив: Dnister | Дата: 10.10.2013

Досі жоден уряд не вибачився за примусове виселення тисяч людей, які одного дня втратили те, що від народження має кожна людина — свою батьківщину. Дотепер жертви невизнаної та малодослідженої депортації не отримали ні морального, ні матеріального відшкодування. Єдина розрада для переселенців – спогади, які донедавна передавалися тільки в родині та між найближчими приятелями. У родинних альбомах вони дбайливо зберігали світлини, зроблені вдома: милі серцю краєвиди покинутої батьківщини, зафіксовані миті старосвітського життя, рідні люди в традиційних костюмах.
«Ці люди були безборонними, як ось такі старі фотографії, їх можна було виселяти, роз’єднавши родини, переміщати з одного кінця країни в інший – наче світлину з одного альбому до іншого», - зауважує етнограф і журналіст Наталя Кляшторна, яка понад 10 років спілкувалася ... Читати далі »
Переглядів: 717 | Долучив: Dnister | Дата: 09.10.2013










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024