Вівторок, 2019-09-17, 7:48 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Січень » 22 » До виставки дзвонів у Калуші запросять трьох приватних колекціонерів
5:47 PM
До виставки дзвонів у Калуші запросять трьох приватних колекціонерів

У цьому році виповнюється 210 років з часу, коли до Калуша приїхав Міхал Фельчинський,який у 1808 році започаткував фірму з відливання дзвонів, що працювала майже півтора століття.

З цієї нагоди планується видати буклет або невелику брошуру, у якій буде описана історія родини Фельчинських. Також цього року може побачити світ каталог дзвонів, які вже досліджені в Калуському районі. Про такі плани повідомив«Вікнам» Василь Фіцак.

Загалом, за словами краєзнавців, колекція зібраних у краєзнавчому музеї Калущини дзвонів є вже достатньо великою, щоб подумати про створення самого музею. Планується, що саме унікальний музей дзвонів стане візитівкою і головною туристичною принадою Калуша. А для прискорення створення окремого музею дзвонів дослідники планують незабаром організувати виставку дзвонів.

Одним з ініціаторів створення у Калуші музею дзвонів є депутат Калуської міської ради Віктор Павлів. За його словами, до 210-ліття започаткування лиття дзвонів братами Фельчинськими у Калуші обов’язково відбудеться перша виставка з уже зібраних експонатів та планується започаткувати музей дзвонів. На початковому етапі він буде базуватися в приміщенні краєзнавчого музею. Крім того, заплановано організувати і провести наукову конференцію.

За словами Віктора Павліва, перша виставка дзвонів може відбутися до Дня міста у травні. На даний час вже зібрано понад 50 дзвонів. У колекції представлені як суверенні дзвоники, так і стародавні, історичні. Крім того, долучитися до виставки запросять і приватних колекціонерів, які мають свої цікаві колекції дзвонів. У Калуші таких щонайменше троє, повідомив Віктор Павлів.


Переглядів: 98 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019