Понеділок, 2019-09-16, 1:18 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 2 » Екс-голова ОДА М.Палійчук оголосив конкурс на кращий символ столиці Гуцульщини
8:05 PM
Екс-голова ОДА М.Палійчук оголосив конкурс на кращий символ столиці Гуцульщини
У Верховині є пам’ятний знак, в якому увічнені слова Івана Франка: «Жаб’є - гуцульська столиця». Однак, в народі побутує думка, що цей знак позбавлений художнього смаку і є пародією, ніж дійсно твором мистецтва. 
Кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому окрузі № 89 Микола Палійчук стверджує, що таким чином автор пам’ятки самовиразився, проте і він не в захваті від такого задуму. 
«Особисто я також не в захваті від художнього задуму і його втілення у цій композиції, - каже політик. – Втім, автор мав право самовиразитися так, як він це зробив. Інша річ, чи розділяють його смаки мешканці Верховини? Чи до вподоби їм такий символ? Адже в будь-якому разі замовником пам’ятника у селища завжди є громада. Якщо людям подобається, то - немає питань». 
Втім, «ударівець» висловив ідею. Він має намір оголосити конкурс на кращий проект художньої композиції пам’ятного знаку столиці Гуцульського краю.
«Знаєте, наразі в мене виникла ідея: оголосимо конкурс на кращий проект художньої композиції, де би була найгармонійніше виражена ідея. Адже Верховина - це дійсно один із центрів краю. І якщо вживати метафору «столиця Гуцульщини» - то значить, це найвища зі столиць в Україні, вона ближча до сонця від усіх інших. Це оспіване місце - улюблене й шановане багатьма творчими людьми. Це географічний центр Гуцулії як етнотериторії, яка крім Франківської області включає землі Буковини, Румунії, Закарпаття. І це територія, де народилася і виплекана неповторна культура нашого народу. Усе це треба відобразити у концепції пам’ятного знаку… Вважаю, то буде цікавий проект», - наголосив політик.
Отож, усі бажаючі взяти участь у конкурсі можуть надсилати свої роботи на адресу благодійного фонду «Спільна праця»  - spilna_praca@i.ua або за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 38.
«Ми не маємо повноважень втручатись у справи місцевих громад, але я особисто як депутат можу звернутися до Верховинської райради, райдержадміністрації, а також авторитетних у селищі громадських організацій з пропозицією взяти участь у такому проекті - увійти до складу журі, тощо. Думаю, цікавих ідей отримаємо в достатній кількості», - резюмував Микола Палійчук.

Переглядів: 271 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019