Вівторок, 23.04.2024, 08:58:49

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2021 » Грудень » 21 » Франківські науковці знайшли на Прикарпатті давній жертовник
15:00:44
Франківські науковці знайшли на Прикарпатті давній жертовник

Науковці Прикарпатського університету провели дослідження урочища Зампіль над річкою Лімниця в селі Сокіл Галицької громади.

Науковці знайшли жертовник з висіченим зображення людської ноги та печеру, пише Репортер з посиланням на пресслужбу ПНУ.

Знахідку виявили учасники Карпатської історико-етнологічної і археологічної експедиції Інституту історії, етнології і археології Карпат ПНУ, науковці  Богдан Томенчук, Василь Климончук, Роман Кобильник, Борись Хруслов під керівництвом професора Миколи Кугутяка.

Науковці знайшли скельний виступ, який має вигляд чіткої прямокутної вежі, висотою біля 7, шириною 4 на 5 метрів. На вершині цієї вежі – жертовник із висіченим в камені зображенням лівої людської стопи довжиною 120 см, глибиною 60 см. Стопа зорієнтована на північний схід в напрямку літнього сонцестояння.

Під жертовником археологи знайшли печеру, яка сьогодні засипана камінням. З печери по карнизу йшов вихід до річки Лімниця. Сьогодні жертовник і стопа недоступні для перегляду. Вони закриті надбудованою дерев’яною оглядовою площадкою. Як відомо, біля жертовника розташовувався Сокільський наскельний монастир. За усними переказами неподалік від цього місця відбулося об’явлення Пресвятої Богородиці.

“Треба відзначити, що чисельні археологічні розкопки проведені в середині ХIХ ст. Г.Осcовським, та у 1970-х рр. Б. Василенком виявили, що на цьому місці люди безперервно проживали з часів кам’яної доби і до наших днів, – пише пресслужба. – Загалом, скельно-печерний оборонний комплекс урочища Зампіль села Сокіл містить нашарування різних епох і періодів. Відзначимо також, що на території краю відомі десятки подібних пам’яток, які відносяться до різних історичних епох (від енеоліту до середньовіччя)”.

У результаті багаторічних комплексних досліджень Карпатська історико-етнологічною і археологічна експедиція знайшла Карпатський і Дністровський пояси печерних пам’яток, які нараховують сотні культових об’єктів. Вони засвідчують значне поширення печерно-аскетичної форми чернечої аскези.


Переглядів: 157 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024