Неділя, 2019-09-22, 11:32 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Лютий » 13 » Городенка святкує 350 років Магдебурзького права
10:00 AM
Городенка святкує 350 років Магдебурзького права

Поважну річницю Городенка почала відзначати у вівторок, 13 лютого, зі збору підписів щодо карбування монети «350 років Магдебурзького права міста Городенка».

Крім того, у приміщенні школи №2 відбудеться міський інтелектуальний турнір «Своя гра». Усі запитання там стосуються винятково історії й сьогодення Городенки. Також з нагоди 350-річного ювілею тематичний конкурс оголосила районна газета «Край».

Саме 13 лютого 1668 року польський король Ян Казимир визнав міський статус Городенки і надав їй Магдебурзьке право. Юридично цьому посприяло подання брацлавського воєводи Яна Потоцького з Бучача , тодішнього власника міста.

Городенка на той час входила до Руського воєводства з центром у Львові й належала до Коломийського повіту. Магдебурзьке право надало їй статус самоврядування, а це сприяло розвиткові ремесел і торгівлі. Містом керував магістрат, вибори до якого відбувалися щороку.

Чимало краєзнавчих матеріалів про місто вийшли на сторінках історико-краєзнавчого альманаху «Ямгорів», який з 1992 року випускає Володимир Никифорук. Вийшов і фотолітопис Городенки «Квадранси на плитах» (автори: Володимир Никифорук, Олександр Каглян, Іван Миронюк). І це лише частина дослідницької праці цих краєзнавців про покутське містечко.

Городенківська громадська організація «Асоціація Розвитку Територій» ініціювала збір підписів щодо звернення до департаменту грошового обігу Національного банку України з метою увіковічнити ювілей у карбуванні монети «350 років Магдебурзького права міста Городенка».

На думку громадських активістів, випуск такої монети сприятиме потраплянню Городенки у поле зору поціновувачів історії міст та містечок — як в Україні, так і за її межами. Крім того, це створить додаткові можливості у сфері туризму. Адже така монета — чудовий сувенір на згадку про Городенку.

Людмила Стражник


Переглядів: 94 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019