Вівторок, 2019-09-17, 3:36 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Лютий » 15 » Як Росія вкрала Русь...
2:49 PM
Як Росія вкрала Русь...
На початку 80-х років минулого століття, збираючи потрібні матеріали для своєї книги «Скелі Довбуша», я помітив, що російські історики писали у своїх працях назву «Древняя Русь», а українські — «Київська Русь». Себто кожна сторона «тягнула ковдру» на свій бік.
Відомо, що з давніх-давен Росія намагається підім’яти під свій вплив Україну. На урочистостях у Новгороді екс-президент сусідньої держави Боріс Єльцин «привласнив» для Росії князя Ярослава Мудрого (978 -1054 рр.), а потім у жовтні 1995 р. в «Аргументах и фактах» «блиснув» своєю ерудицією: «...нельзя обвинять Россию в какой-то отсталости. Ведь все-таки Анна Ярославовна, дочь Ярослава Мудрого, жена французского короля Генриха I, была грамотной. Среди женщин во Франции это было редкостью. И она управляла Францией за своего малолетнего сына Филиппа I».
Не будемо і ми, боронь Боже, звинувачувати дружню нам державу в якійсь там відсталості, але мусимо сказати: великий князь київський Ярослав Мудрий правив ще до згадки про Москву, яку заснував київський князь Юрій Долгорукий (1090—1157 рр.). Щоправда, і Юрій Долгорукий жорстоко пригноблював українців-русинів.
Невже в Росії не було мудрих академіків, які б мали розтлумачити своєму президентові просту історичну істину?.. Москвини завжди користувалися здобутками русинів. Приміром, перемогу над ордами Мамая на Куликовому полі у 1380 р. було здобуто завдяки військовому таланту волинського воєводи Дмитра Бобрука, проте титул «Донський» було приліплено до сина Івана II — московського князя Дмітрія.
Чимало українських діячів науки і культури Росія привласнила собі, навіть не задумуючись над їх походженням: письменників Миколу Гоголя, Федора Достоєвсього, Володимира Короленка, Антона Чехова, композиторів Петра Чайковського, Дмитра Бортнянського, творця космічних кораблів Сергія Корольова, визначних вчених Костянтина Ціолковського, Миколу Лобачевського і багатьох інших представників української нації. Із проголошенням незалежності Україна поступово повертає собі ці славні імена до своєї історії. Виявляється, що й Лев Толстой походить з України. Його дід був козацьким полковником з Чернігівщини і мав прізвище Товстий.
Ще російський царизм відповідно до потреб зміцнення своїх династичних прав та на догоду імперським інтересам висував ідею єдиного і «нєдєлімого» народу, підганяючи у потрібне для себе річище історичну науку, свідомо фальсифікуючи при цьому історичні процеси в Україні.
Привласнювала Росія й представників інших народів: польського, німецького, татарського та ін.
До сказаного ще хочу зробити деякий додаток. У мене є хороший товариш — викладач Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу кандидат технічних наук Д. Кудин, який розповідав мені, що під час проходження військової служби в лавах Радянської армії на теренах Забайкалля йому, молодому тоді лейтенантові командири пропонували змінити своє українське прізвище на російське «Кудинов», мовляв, це сприятиме йому в подальшому просуванні по службових сходинках...
I, нарешті, про утаємничене прізвище «москаля» Бурнашова. У власних дослідженнях я дізнався, що на східних теренах України в давні часи проживали якісь «бурнаші». Вони мали такий войовничий норов, що коли отаман Єрмак готувався йти завойовувати для царів сусідні з Московією землі, то залучив цих «бурнашів» до свого війська. Вирушала ця шайка на Сибір уздовж ріки Іртиша. Близько середини течії ріки частина цих завойовників осіла.
У дитинстві мій батько — Бурнашов Василь Кирилович розповідав мені, що вони в цій місцевості збудували місто Іртишськ і село Бурнашовку. Згодом Бурнаш був зрусифікований, а коли повернувся в Україну, то вже у статусі «москаль».
Отже, чимало так званих «москалів» не знають, що їх генеалогічні корені заглиблені в українську давнину, і живуть ще під радянським девізом: «Мой адрєс нє дом і нє уліца. Мой адрєс — Совєтскій Союз»...
Геннадій БУРНАШОВ

Переглядів: 404 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019