Понеділок, 2019-09-16, 1:19 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2012 » Вересень » 26 » Краєзнавець Василь Ганчак – кандидат на присудження щорічної літературно-мистецької премії Тлумаччини імені Григора Крука
11:29 PM
Краєзнавець Василь Ганчак – кандидат на присудження щорічної літературно-мистецької премії Тлумаччини імені Григора Крука
Ганчак Василь Васильович народився 16 травня 1949 року у селі Колінці.
Вивченням історії рідного краю наполегливо почав займатися з початку 80-х років XX століття. Працюючи вчителем історії місцевої школи, брав участь в археологічних розвідках із працівником Івано-Франківського краєзнавчого музею, кандидатом історичних наук Б. А. Василенком, розкопках на території сіл Колінці і Буківна із Львівською археологічною експедицією Академії наук України, яку очолював доктор історичних наук Черниш О. П. Василь Ганчак був учасником розкопок колишнього поселення періоду раннього заліза (фракійський гальштат) в урочищі Царинка с. Колінці (1987). Ним складено карти археологічних знахідок на території Тлумацького району від пізнього палеоліту до часів Київської Русі.
Ганчаком В. В. вивчено питання голодомору 1946-1947 років на території Тлумаччини, з яким він виступив на сесії районної ради та в районній газеті «Злагода». Не залишав поза увагою актуальність вивчення переселення лемків із їх етнічних земель у покутський край (1946-1948). На основі зібраного матеріалу підготував статтю «Велике насильне переселення», що була надрукована у районній газеті 4 серпня 2007 року.
Гідна подиву праця Ганчака В. В. як пошуковця невідомих фактів і подій. Він опрацював матеріали, що зберігаються у фондах Івано-Франківського державного архіву, Львівського історичного архіву та колишнього КДБ. Саме ці джерельні відомості використано ним при написанні книги-посібника «Історичні нариси Тлумаччини»
Краєзнавець детально дослідив творчу діяльність всесвітньо відомого українсько-канадського художника, гравера, карикатуриста, уродженця села Колінці Івана Яціва. На основі зібраних матеріалів організував науково-теоретичну конференцію з нагоди 70-річчя від дня народження нашого славного земляка.
Чимало зусиль доклав учитель як член редакційної колегії при виданні «Книги пам’яті» полеглим за волю України Тлумацького району, яка вийшла у світ 2003 року. Як заступник головного редактора тритомника «З історії освіти Тлумаччини» (1 том - 2007 р., 2 - 2009 р., 3 - 2010 р.) подбав, аби видання було наповнено цікавим та доказово переконливим змістом. Незабаром у Львові вийде друком книга, приурочена діяльності «Просвіти» на теренах Тлумаччини, до якої Василь Ганчак теж безпосередньо причетний. Донедавна В. В. Ганчак очолював творчу групу вчителів історії району і мав безпосереднє відношення до розробки уроків рідного краю від найдавніших часів до сьогодення. Ці матеріали були, є і будуть допомагати вчителям глибоко і якісно реалізувати згадану тему на уроках.
Стосовно історичного дослідження про Тлумаччину, то його зміст становить 19 розділів - понад 600 сторінок.
Представляється на присудження літературно-мистецької премії Тлумаччини за 2012-й рік в номінації "Художня література та публіцистика".

Переглядів: 380 | Додав: limnytcjaПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019