Середа, 24.04.2024, 14:39:20

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Вересень » 1 » Легенди Станиславова. Аеронавти
22:03:25
Легенди Станиславова. Аеронавти

У листопаді 1913 року мешканці Станиславова побачили велику повітряну кулю. Вона стрімко знижувалась і невдовзі приземлилась на поле приміського села Вовчинець. З корзини вийшли два чоловіки, яких одразу оточив натовп селян. Повітро­плавці звернулись до них незрозумілою мовою, чим викликали підозри. Часи були непевні, у повітрі пахло війною, тож в аеронавтах запідо­зрили шпигунів і викликали поліцію.

На місце посадки прибув станиславівський комісар поліції Казимир Яніцкий. Він допитав прибульців і зрозумів, що то не шпигуни, а спортсмени. Два французи – Еміль Дюбонне та Велбі Журдон вилетіли з Парижа, аби дістатись до Одеси і встановити рекорд у 2400 км. Однак на території Австро-Угорщини вітер штовхнув кулю на фортечні укріплення Кракова. Гарнізон почав стріляти, куля отримала близько 20 пробоїн і, що дивно, не впала, а полетіла далі.

Через деякий час мандрівники побачили елект­ричні вогні, які пробивалися через густий туман. Французи вирішили, що то маяки Одеси, та пішли на посадку. А тими вогнями були лампи на вокзалі Станиславова…

Місцева поліція два дні розслідувала інцидент і встановлювала особи аеронавтів. Коли з’ясувалось, що вони тут без злого умислу, їх разом із кулею відправили потягом додому. Але перед тим мандрівникам ще виставили рахунок у 294 корони, куди входили транспортні витрати і штраф за нелегальний перетин кордону. Цікаво, що у цю суму комісар Яніцький включив і 40 корон компенсації для себе – за потрачений на прибульців особистий час. Схоже, він дуже цінував свій відпочинок, адже місячна середня зарплата у Станиславові становила 100 корон.

Іван Бондарев


Переглядів: 381 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024