Неділя, 2019-09-22, 11:34 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2019 » Липень » 27 » Легенди Станиславова. Зелений змій і окупанти
9:21 PM
Легенди Станиславова. Зелений змій і окупанти

Напевно, будь-який пияк мріє про халявну випивку. Ідеальний варіант – відкриваєш водопровідний кран, а звідти ллється горілка. Восени 1914 року мрії станиславівських пияків майже здійснилась.

Щоправда, спирт стікав каналізацією, але то байка, пише Репортер.

Початок Першої світової війни. 3 вересня 1914 року російська армія займає Станиславів і починає святкування. Тутешня горілка настільки сподобалась солдатикам, що за два дні вони перетворилися на неголених мародерів із термоядерним перегаром.

5 вересня комендант Станиславова Чекалов намагається якось навести порядок у місті та видає «Обязатєльноє постановлєніє». Серед дев’яти пунктів є такий, що «суворо забороняє продавати чи дарувати солдатам алкоголь».

Заборона не подіяла, єврейські торговці продовжували забезпечувати москалів горілкою. Тому 11 вересня вже новий комендант – Єршов ще раз забороняє продаж спиртного. Зрозуміло, що продавці й солдати мали того Єршова глибоко й далеко – пияцтво тривало.

І тоді комендант зважився на останню міру. Як пише мемуарист Сімон Шпунд, «він дав суворий наказ усім рафінадним і лікерним заводам заборонити виробництво будь-яких спиртних напоїв. Крім того, весь запас спирту й лікеру, який був у наявності, вилити з контейнерів і цистерн протягом 24 годин… Через той приказ у каналізаційних трубах було багато горілки, і це спричинило матеріальну шкоду більш ніж на 500 000 корон».

Основні запаси спиртного містились на заводах Лібермана і Гофштедера. Коли алкоголь почали зливати просто на дорогу чи в дощову каналізацію, збіглися чи не всі пияки міста й навколишніх сіл. Вони черпали оковиту горнятками, руками, капелюхами, вазонами для квітів і навіть собачими мисками. Пишне було видовище…

Далі командування взагалі запровадило смертну кару за торгівлю спиртним. Військових теж суворо карали. Дійшло до того, що командир корпусу генерал Вебель був змушений ховатись у бомбосховищі й там накачуватись шампанським, яке дуже любив. На певний час зеленого змія приборкали. Втім, не надовго.


Переглядів: 10 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019