Понеділок, 2019-09-16, 1:20 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Серпень » 12 » Міська влада Івано-Франківська хоче відібрати у краєзнавчого музею третій поверх
8:07 PM
Міська влада Івано-Франківська хоче відібрати у краєзнавчого музею третій поверх

22 серпня 2017 року о 10:00 – відбудеться судове засідання, Шевченка, 16, зал №6. Суддя Калашник В.О.
Міська влада буде судитись проти Краєзнавчого Музею за музейні площі.

а ось декілька цікавих деталей, щоб легше розібратись у питанні:

8.06.2012 року Обласна Рада (в особі голови облради Сич О.) передала будівлю Івано-Франківського Краєзнавчого Музею (пам’ятку архітектури місцевого значення) – Ратушу – у комунальну власність громади міста Івано-Франківська ЗА УМОВИ НАДАННЯ У БЕЗСТРОКОВЕ БЕЗОПЛАТНЕ КОРИСТУВАННЯ Краєзнавчому Музею ВСІХ займаних ним приміщень.

минає 5 років і

27.07.2017 року Виконком міської ради (в особі заступника міського голови Кайда О.) подає клопотання в Господарський суд про СПОНУКАННЯ Краєзнавчого музею до внесення змін до «Договору безоплатного користування» з метою зменшення займаних площ. А саме, у Музею хочуть відібрати приміщення 3-го поверху і передати його у розпорядження комунальному підприємству.

Історія роботи Краєзнавчого Музею в стінах Ратуші налічує більше 70 років.
Фонди Краєзнавчого Музею налічують більше 120 000 одиниць.

Згідно акту прийому-передачі, а також згідно відповідного рішення обласної ради: приміщення Ратуші передавалось у комунальну власність міста ВИКЛЮЧНО НА УМОВІ НАДАННЯ У БЕЗСТРОКОВЕ БЕЗОПЛАТНЕ КОРИСТУВАННЯ Краєзнавчим Музеєм ВСІХ займаних приміщень, а саме:
- Підвал (тут міська влада зараз планує зробити музей міста)
- 1 поверх (цей поверх залишиться за Краєзнавчим музеєм)
- 2 поверх (цей поверх залишиться за Краєзнавчим музеєм)
- 3 поверх (тут міська влада зараз планує зробити зал бургомістра для офіційних прийомів)
- 4 поверх (4-7 поверхи фактично перебувають у користуванні комунального підприємства)
- 5 поверх
- 6 поверх
- 7 поверх
- 8 поверх (тут зараз знаходиться вихід на оглядовий майданчик, управління здійснює комунальне підприємство)

примітка: для 3-го поверху Краєзнавчого Музею розроблено і запропоновано альтернативний проект Ratusha Gallery Hall:www.facebook.com/groups/342879319403810/permalink/473353953023012/?pnref=story

Тобто: виключно по закону – і підвал і всі 8 поверхів Ратуші – це простір для діяльності виключно Краєзнавчого Музею. Безстроково. Безкоштовно.

Тобто: все, що відбувається або планується відбуватись у будь-якому внутрішньому просторі Ратуші – повинно відбуватись виключно під прямим керівництвом Краєзнавчого Музею. Безстроково.

Минулого 2016 року міська влада з метою облаштування Оглядового Майданчика взяла під свій контроль 4-5-6-7-8 поверхи Ратуші. Краєзнавчий Музей мовчки стерпів.

З початку 2017 року міська влада веде активні переговори з Музеєм про перебирання під свій контроль 3-го поверху – великого і просторого залу. Краєзнавчий Музей почав опиратись. Міська влада вирішила позиватись до суду.

Також віднедавна міська влада почала виношувати ідею облаштування у підвалі Ратуші музею міста.

Окремо про Оглядовий майданчик. Оглядовий майданчик – це інвестиційний проект, зроблений за кошти містян нашого міста у будівлі нашої міської Ратуші. І це є добре і це є правильно. Майданчик хороший, і він суттєво підсилив і Ратушу, як будівлю, і Музей зокрема.

Але ось те, що у Оглядового Майданчика є своя окрема каса поруч з касою Музею і ВСІ гроші з платного входу на Оглядовий Майданчик йдуть у міське комунальне підприємство, тобто виходять за межі Музею – це викликає здивування. При цьому всі комунальні послуги Музей платить сам. Тобто де-факто міська влада здійснила інвестицію у покращення будівлі Ратуші, а тепер повертає вкладені гроші на підконтрольне комунальне підприємство. Абсолютно ж справедливим і мудрим було зробити інвестицію у Оглядовий Майданчик і тим самим підсилити Краєзнавчий Музей. Нехай би кошти з Оглядового Майданчика залишались у Музеї і використовувались виключно на подальший розвиток і осучаснення Музею. До прикладу, коли місто стелить бруківку чи висаджує квіти – ніхто ж потім не збирає кошти за ходіння по бруківці чи нюхання квітів, щоб повернути кошти.

Так само місто повинно вчасі поступити і з іншими частинами-елементами Ратуші:
- вікна – їх потрібно замінити з пластика на дерево
- вентиляція – без неї в підвалі постійна затхлість, а по стінах першого поверху розростається грибок
- санвузол – він у абсолютно незадовільному стані і не відповідає сучасним нормам
- гардеробом і wifi – їх просто немає

Потужний і успішний Музей – це ж круто для міста!
Потужний і успішний Музей – це освітній і виховний інструмент для підвищення обізнаності містян про свою історію та культуру.
Потужний і успішний Музей – це туристичний магніт для міста.

Жодне забезпечене комунальне підприємство ніколи не буде мати такого потенціалу та впливу на життя міста, містян та гостей – як успішний і сучасний Музей.

Правдою сьогодення є те, що Краєзнавчий Музей зараз є слабкий і несучасний. Але також правдою є і те, що він має шалений потенціал до росту, розвитку, розростанню та процвітанню. Вірю і знаю, що в суспільстві є стійкий запит на якісний музейний продукт.

Місто має все для того, щоб не обмежуватись зароблянням на Оглядовому Майданчику.

Саме тому - ідеологічна задача міста в культурному, мистецькому, освітньому плані повинна полягати у створенні та забезпеченні умов, в яких будуть розвиватись і існуючі музеї, а також будуть виникати нові.

Буде один сильний і успішний музей в місті – дуже швидко виникнуть, розвинуться, підтягнуться і інші музеї.
І навпаки, якщо зараз защемити Краєзнавчий Музей, віджати у нього поверх за поверхом, роздробити один цілісний музейний простір Ратуші на декілька маленьких штучних кишенькових музейчиків – без команди, без експонатів, без душі музею (тобто тієї ненамацальної невід’ємної частини, яку одним хотінням не створиш), то це призведе до подальшої фатальної руйнації культурного і мистецького життя міста (вже ж маємо сумний минулорічний досвід баталій навколо ЦСМ).

Ітого:
1. міська влада: будь ласка, не забирайте у Краєзнавчого музею. Нічого не забирайте. Натомість, ініціюйте робочу групу: представники влади + представники музею + зацікавлені громадяни та експерти і разом подумаємо і вирішимо, як можна підсилити і розвинути Краєзнавчий Музей.
2. Якщо ж міська влада все ж таки вирішить позиватись до Краєзнавчого музею через суд – чи достатньо юридичних сил у Музею відстояти свої права і чи хтось готовий їм професійно у цьому допомогти?

Юрій Козакевич


Переглядів: 70 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019