Вівторок, 23.04.2024, 11:08:52

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2020 » Грудень » 17 » На Прикарпатті продовжують відновлювати військові цвинтарі
17:03:01
На Прикарпатті продовжують відновлювати військові цвинтарі

Сьогодні, 17 грудня, в палаці Потоцьких відбулася презентація результатів проєкту “Незвисько – переправа крізь століття”.

Розповіли про наукові напрацювання проєкту, туристичний путівник по с. Незвисько та результати впорядкувальних робіт на військових цвинтарях Першої світової війни.

Військовий цвинтар у Незвиську – одне з перших масових поховань Першої світової на Прикарпатті. Городенківське село Незвисько розташоване на березі Дністра.

Селом проходить дорога із Карпат на Тернопільщину. Цей стратегічно важливий пункт був місцем запеклих боїв під час двох останніх світових воєн. Про це свідчать військові поховання тих часів на пагорбі.

За переказами, то був великий цвинтар, та за радянських часів його занедбали, могили зрівняли із землею. Про місцеперебування нагадував лише пам’ятний знак. Під час роботи над проєктом біля Незвиська знайшли багато артефактів, зокрема гвинтівку 1895 року, яка належала воякам Австро-Угорської імперії.

Окрім цього, у рамках проєкту вже створена онлайн карта загиблих військових в Першій світовій війні в Карпатському регіоні, наразі йдеться про 260 кладовищ і 4142 загиблих.

У презентованому путівнику “Незвисько – переправа через сторіччя” автори Ярослав і Ольга Левкуни розповіли про герб і прапор села, історіографію, печери, археологію, місцевий опришківський рух, історію церкви Вознесіння Христового.

Проєкт реалізується у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад разом із партнерами ГО «Поступовий гурт франківців», зокрема, Прикарпатським національним університетом і КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».

Процес меморіалізації військових цвинтарів та загиблих вояків під час Першої світової війни буде продовжуватися і надалі.


Переглядів: 177 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024