Неділя, 2019-09-22, 5:24 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Лютий » 29 » На Верховинщині напишуть мартиролог вояків ОУН-УПА
11:06 AM
На Верховинщині напишуть мартиролог вояків ОУН-УПА
Внеском Івано-Франківщини в історичний літопис героїки національно-визвольної боротьби українського народу за утворення самостійної соборної Української держави стане мартиролог вояків ОУН—УПА.
На цьому було закцентовано особливу увагу під час першого засідання організаційного комітету з питань проведення пошуково-дослідницької роботи для підготовки мартирологу ОУН—УПА Верховинського району.
Спільне розпорядження про це в контексті відновлення історичної правди про національно-визвольні змагання патріотів-українців, в тому числі й повстанців гуцульського краю, та високо оцінюючи патріотичний чин обласної ради, яка проголосила 2012-й роком Української Повстанської Армії, ухвалили голови районної ради Ярослав Кікінчук і райдержадміністрації Василь Гондурак, пише галичина.
Державницьку патріотичну позицію висловили і депутати Верховинської районної ради, які торік 30 грудня на пленарному засіданні десятої, позачергової, сесії районної ради затвердили районну Програму проведення пошуково-дослідницької роботи для підготовки мартирологу вояків ОУН—УПА Верховинського району на 2012 рік.
Метою і завданням програми є увічнення пам’яті борців за волю України, підготовка мартирологу — цього пантеону слави українського народу — списку імен бійців національно-визвольного руху ОУН—УПА Верховинського району: вояків військових підрозділів УПА, учасників збройного підпілля ОУН та всіх допоміжних структур i встановлення місць їх загибелі та поховання. До пошуково-дослідницької роботи залучено селищну і сільські ради, директорів загальноосвітніх шкіл, будинків культури, клубів, бібліотек, районну станицю Всеукраїнського братства вояків ОУН—УПА Карпатського краю та представників громадсько-політичних об’єднань району.
Напередодні відзначення 70-річчя створення УПА райрада і райдержадміністрація на основі зібраного історичного матеріалу про героїку боротьби нескорених повстанців та учасників збройного підпілля ОУН випустять у світ мартиролог вояків ОУН—УПА окремою книжкою.

Переглядів: 278 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019