Субота, 2019-09-21, 8:04 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 8 » Найкраща книжка про «Пласт»
1:41 PM
Найкраща книжка про «Пласт»
В рамках святкування 100-річчя «Пласту» голова Івано-Франківської обласної ради «пластун»-сеньйор Олександр Сич презентував книжку «Пласт» — український скаутинг». Видання вийшло друком у місцевому видавництві «Лілея НВ».
Презентація книжки відбулась у приміщенні католицької школи Св. Василія Великого, що є символічним для «пластунів», адже саме тут у 20-х роках минулого століття активно діяли одні з перших дівочих «пластових» гуртків. «Пласт» — український скаутинг» — це друге доповнене видання авторства О. Сича. Перша книжка вийшла друком 1999 року накладом у три тисячі примірників, який розійшовся миттєво. «Ми її видали по-простенькому, гарна обкладинка, проте всередині — жодної фотографії», — зауважив автор.
Друге видання вже є набагато повнішим за свого попередника, має близько 300 сторінок, чимало ілюстрацій, рідкісних світлин. Співголова «Пласту» в Україні Юрій Юзич зауважив, що ця книжка є унікальною та фундаментальною, адже в ній у доступній формі подано синтезовані погляди на історію найстарішої української молодіжної організації. Крім того, тут є розділи, які до цього ніхто не досліджував. Зокрема про міжнародні зв’язки організації та скаутинг на Наддніпрянщині.
А ще особливість книжки в тому, що її написала людина, яка знає про «Пласт» зсередини. До того ж попри науковість джерел написано її легко і просто, щоби захопити будь-якого читача та популяризувати організацію серед української громадськості.
«Я вважаю, що це одна з найкращих моїх книжок», — констатував Олександр Сич. і зізнався, що найважче йому дався розділ про сьогодення організації. «Я не вважаю, що те, що я написав принаймні з 1999 року, — це історія. Я скоріше накидав основні шляхи, орієнтири, як розвивався «Пласт», бо історія — це погляд через призму часуѕ Це мінімум 15-20 років, — зауважив О. Сич і додав: — Бажаю, щоби ця книжка стала тим чинником, який дозволить українській спільноті більше дізнатися про «Пласт». Я переконаний, що «Пласт» повинен і буде мати хороше майбутнє».  
Ольга МОНЧУК

Переглядів: 389 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019