П`ятниця, 19.04.2024, 19:49:54

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2020 » Січень » 1 » Освітяни Калуського району побували на батьківщині родової лінії Шухевичів
19:24:25
Освітяни Калуського району побували на батьківщині родової лінії Шухевичів

Члени методичного об’єднання вчителів "Захисту Вітчизни" Калуського району, Верхнянської сільської ради ОТГ, Войнилівської сільської ради ОТГ, Новицької сільської ради ОТГ побували на батьківщині родової лінії Шухевичів — в селі Тишківці Городенківського району.

Тут їх тепло зустріла директор місцевої школи Світлана Кавчук, розповіла методист районного методкабінету Наталія Савчук.

Цікаву екскурсію в музей історії села та визвольних змагань провели учні Тишківського НВК І-ІІІ ступенів.

Музей відкрито та освячено 14 жовтня 2004 року, в день святкування 62-ї річниці створення УПА. Експозиції розміщені в двох кімнатах приміщення Народного дому, поруч із сільською радою, та в одному із залів бібліотеки в цьому ж будинку.

Тут у хронологічній послідовності розміщені стенди, які відображають періоди розвитку села, починаючи від першої письмової згадки і до сьогодення. Окремий розділ присвячений вихідцям з села Тишківці, учасникам ОУН-УПА; тим, хто особистою працею долучився до створення даного музею. Копії гербів знатних родин села, експонати ремесл, предмети одягу зброя — все це доповнює історію їх походження та звичаї.

Найбільше часу калушани відвели на розгляд експонатів музею – родовідної лінії Шухевичів, яка бере початок від отця Осипа. У 1841 році він перебрав парохію в селі. Найвидатнішим у родині був син Осипа — Володимир, професор, педагог, всесвітньо відомий етнограф, дід Романа Шухевича. Велика увага в музеї зосереджена на постаті Романа Шухевича (Тарас Чупринка, Тур, Роман Лозовський, Чернець, Туча, Степан, Щука, Дзвін), головнокомандувача УПА.

Багато зусиль для оформлення музею доклали місцеві вчителі, історики, краєзнавці.

30 червня 2019 року в цьому селі на Городенківщині відкрили ще один музей — Музей-резиденцію родини Шухевичів.

Місце для музею обрали не випадково, адже саме з цих країв бере початок родова лінія Шухевичів. Саме тут більшу частину свого життя прожив та прослужив отець Осип Шухевич — прадід головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Працівники Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Кобринського готували експозицію понад шість місяців. В експозиції представлені особисті речі родини Шухевичів, а також відтворено житлові та робочі приміщення, в яких вони мешкали та працювали. Відкриття музею приурочили до дня народження Романа Шухевича – одного з головних ідеологів українського національно-визвольного руху ОУН-УПА. На відкритті також були присутні діти Романа Шухевича — Юрій та Марія Шухевичі.

Члени методичного об’єднання вчителів Захисту Вітчизни Калуського району, Верхнянської сільської ради ОТГ, Войнилівської сільської ради ОТГ, Новицької сільської ради ОТГ висловлюють ширу вдячність за допомогу в організації та проведенні патріотичної акції працівникам відділу освіти Городенківської адміністрації, директору Тишківського НВК І-ІІІ ступенів та учням цього навчального закладу.


Переглядів: 233 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024