П`ятниця, 2019-09-20, 1:10 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 15 » Під покровом — Божим і... земним. У Клубівцях відкопали ще одну частину повстанської криївки
1:48 PM
Під покровом — Божим і... земним. У Клубівцях відкопали ще одну частину повстанської криївки
Днями у клубовецькому лісі під час відновлювальних та опоряджувальних робіт на місці освяченої 2000 року повстанської криївки в урочищі «Провал», що метрів за 700 від села Клубівців на Тисмениччині, робітники відкопали сенсаційну знахідку — укріплену кругляками стіну ще одного з приміщень лісового сховку восьми вояків керівного проводу ОУН—УПА, які склали на цьому місці свої голови 1951 року від рук енкаведистів.
...Ми — в урочищі «Провал». На місці загибелі повстанців, вихідців із сіл Пшеничників, Лесівки, Липівки, Хом’яківки та міста Тисмениці. Жителі села Клубівців працюють над упорядкуванням криївки, головно провадять земляні роботи. Серед робітників — і Володимир Рогуш, який разом з іншими рухівцями на чолі з Миколою Семанюком долучилися до того, що в березні 2000 року на місці загибелі українських патріотів освятили відновлену криївку і меморіальну плиту. «На цьому місці свого часу була засипана яма, — каже Володимир Адамович, — під час відновлення криївки ми віднаходили рештки водопідвідного жолоба до бункера, дошки, уламки приймача та елементи живлення до нього, а також бруси, якими було укріплено стіни криївки і за якими відтак ми й відновили параметри частини вояцького сховку. Йшлося про житлове приміщення схрону. В усякому разі про це розповідали старожили нашого села Клубівців. До 70-річчя створення УПА ми вже десь тиждень упорядковуємо криївку і територію довкола неї.
Відкопали уламки понівеченого радіоприймача, огарок свічкиѕ і тільки днями натрапили на дерев’яне укріплення ще одного приміщення. Люди колись розповідали, що у сховку були дві кімнати — для житла і для збереження харчів. Думаю, що відкопана знахідка — то і є приміщення, де зберігався колись вояцький провіянт».

Богдан РЕКЕТЧУК, сільський голова Клубівців:
— Наразі у відновленні криївки маємо лише сприяння, розуміння і підтримку Тисменицької районної ради, яку очолює Володимир Семенів і яка внесла до програми розвитку культури і туризму  також відновлення цієї повстанської криївки в селі Клубівцях. Тож виділено 30 тисяч гривень. Ще долучилися особистими внесками, приблизно на 15 тисяч гривень, і осібно депутати райради. Якби не це, то, напевно, не було б нічого. Але маємо надію, що й обласна рада долучиться до відновлення криївки в урочищі «Провал». До урочистостей, які плануємо десь у 20-х числах жовтня, ми криївку перекриємо дубовими зрубами, вберемо у дерево стіни, впорядкуємо. Але нововідкопане приміщення ми своїми силами розкопати не зможемо. Передусім повідомимо відповідні служби, археологів, мінерів тощо. Ми ж не спеціалісти. Хоч у селі маємо багато проблем — ні нормальних доріг, ні клубу, ні дитсадка, але люди свідомі: не матимемо майбутнього, якщо не пам’ятатимемо свого  минулого.
Ігор ЛАЗОРИШИН

Переглядів: 268 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019