Вівторок, 2019-10-15, 2:05 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Червень » 8 » Ректор Івано-Франківського університету нафти й газу погодився повернути історичні двері у пам'ятку, де раніше встановив пластикові
8:55 PM
Ректор Івано-Франківського університету нафти й газу погодився повернути історичні двері у пам'ятку, де раніше встановив пластикові

Старовинні двері, що їх зняли з пам'ятки на Шопена, 1, відреставрують і поставлять назад. Таке стало можливим завдяки проекту франківчанки Марії Козакевич, координаторки ініціативи ФранківськЯкийТребаБерегти. Її проект з реставрації цих дверей грантом підтримала платформа "Тепле місто".

Реставрація автентичних дверей у будинку на Шопена, 1, який є пам'яткою архітектури у Франківську (№404-іф у зведенні пам'яткок), став переможцем п'ятої, літньої, хвилі міських грантів від об'єднання "Тепле місто".

На цей час у будинку на Шопена, 1 розташований навчальний корпус Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Кілька років тому старовинні двері за розпорядженням ректора університету та зі згоди головного архітектора міста замінили на пластикові.

Ініціатори проекту з'ясували, що історичні двері зберігаються в господарському приміщенні вишу. І запропонували ректору їх відреставрувати й повернути назад у будинок. На умовах співфінансування Євстахій Крижанівський прийняв таку пропозицію.

"Команда проекту поставила собі завдання показати практичний приклад бережного ставлення до старовинних архітектурних елементів, зокрема молодим людям, студентам, які навчаються у цьому університеті", – розповіла на представленні проекту координаторка ініціативи#ФранківськЯкийТребаБерегти Марія Козакевич.

"Тепле місто" підтримало проект з реставрації старовинних дверей в пам'ятці архітектури 1904 року на вул. Шопена, 1 сумою в 15 000 грн.

Марія Козакевич розповіла, що робота вже почалася. Двері з господарського складу університету переїхали до реставраторів. З них вже зняли фарбу, провели обміри і взялися за відновлення дерев'яної частини. В планах – реставрація ковки та металевих елементів і вітражів.

За словами організаторки реставрації, на цей час в роботі з відновлення знаходяться троє автентичних дверей з давніх камениць. Ще зняли двері на "стометрівці" та на вулиці Труша.

Читайте: Унікальні "ґратки" на Труша: активісти відновлюють вже треті старовинні двері у Франківську. ФОТО, ВІДЕО

Реставрували, відновили і повернули на місце двері в пам'ятках на Курбаса, 5 та в міській дитячій бібіліотеці на площі Міцкевича.

З пропозиціями відновити ще 5 дверей до Марії Козакевич нещодавно звернулися мешканці Франківська.

Нагадаємо, кошти для реставрації давніх дверей збирають і з продажу сувенірних поштівок, що їх можна придбати у книгарнях міста.

Ще двоє дуже цікавих дверей у пам'ятці архітектури на вулиці Шевченка заявлені на реставрацію проектом, що поданий на фінансування за міський кошт на конкурс бюджету участі.

"Хочемо, щоби люди стали більш уважними до краси і унікальності рідного міста", – додала Марія Козакевич.


Переглядів: 114 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019