Середа, 24.04.2024, 05:02:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2020 » Серпень » 16 » Ретро-новина: коронація «цісаря»
20:39:24
Ретро-новина: коронація «цісаря»

В історії нашого краю не раз траплялися випадки, коли дитячі пустощі закінчувалися погано чи навіть трагічно. Однак у жовтні 1932 року в селі Нижневі під Станиславовом трапилася історія, яка дуже насмішила місцевих мешканців, хоч і коштувала великого стресу одному малому жителю села.

А починалося все дуже цікаво. Кілька нижнівських хлопчаків на шкільних заняттях з історії наслухалися про австрійського цісаря, події Першої світової війни та героїзм тодішніх солдатів. Вражені діти запалали бажанням інсценізувати ті події. Перш за все було вирішено вибрати цісаря. Трохи порадившись, хлопці надумали призначити на цю роль восьмирічного Тадзя Сенковича.

Цісар без корони – не цісар, а отже, новоявленого монарха треба було коронувати. І тут виникла проблема з реквізитом – у хлопців забракло матеріалів, з яких можна було б зробити корону. Врешті-решт вони вирішили не заморочуватися і просто стягнуликазанок з кухні у квартирі Сенковичів.

Казанок увінчав голову «цісаря», який насунув його собі на вуха, і «коронація» минулауспішно. Проблеми почалися вже після церемонії – клятий казанок ніяк не хотів зніматися з голови. Коли додому поприходили батьки Тадзя, вони застали справжню картину розпачу та безнадії: заплаканого сина з казанком на голові та схвильованих друзів, які обступили жертву «коронації».

Монарха-невдаху повели до місцевого слюсаря, але той відмовився розпиляти казанок, бо боявся, що може травмувати хлопчика. Батькам не залишилося нічого іншого, як разом із сином їхати до Станиславова. Пасажири були дуже здивовані, коли до вагона зайшов хлопчина з казанком на голові.

На нього збігалися подивитися з цілого потягу. Завершилася ця історія цілком щасливо. Майстер однієї зі станиславівських слюсарень за допомогою сірчаної кислоти зробив у казані діру й звільнив малого «цісаря» від набридлої «корони». Дитина при цьому не постраждала, а казанок довелося викинути.

Газета «Ранкові новини» від 2 листопада 1932 р.

Олена БУЧИК


Переглядів: 208 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024