Вівторок, 16.04.2024, 15:43:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Січень » 16 » Скупники краденого
11:50:31
Скупники краденого

Поліція міжвоєнного Станиславова вважала, що скупники краденого значно небезпечніші, ніж ті, хто безпосередньо здійснює крадіжки. Бо без скупників «ремесло» злодіїв не мало жодного сенсу, адже вони не могли самі продати вкрадене, не привернувши уваги поліції.

Скупників краденого в тодішньому Станиславові було небагато, але вони діяли дуже майстерно. Нерідко вони супроводжували злодіїв і стояли «на шухері», щоб одразу ж після крадіжки забрати «товар». Але скупники не везли його до себе додому, а переховували, аж поки вляжеться шум навколо крадіжки. Типовими місцями для переховування крадених речей були руїни старого млина Блюменфельда на вул. Баторія (тепер вул. Короля Данила) і залишки старої цегельні на вул. Зосиній Волі (тепер вул. Коновальця). Пізніше скупники перевозили речі до свого помешкання, оцінювали їх і виплачували злодіям винагороду за їхню «працю». Такий «гонорар» був значно нижчим, ніж украдені речі справді вартували, через що злодії називали скупників «гієнами». Ці особи часто «співпрацювали» тільки з одним чи двома злодіями, щоб мінімізувати ризик «засвітки». Але їхні імена все одно час від часу спливали у кримінальній хроніці. Так, скупниками краденого в тодішньому місті були брати Зільбери і Манделі й такий собі Міхал Катрич. Брати Манделі володіли пунктом скупки старого заліза й під цим прикриттям провадили свій злочинний промисел.
 


Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 394 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024