Вівторок, 2019-10-15, 2:17 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Червень » 2 » Софрон Дмитерко: ісповідник, будівничий воскреслої Церкви
9:38 PM
Софрон Дмитерко: ісповідник, будівничий воскреслої Церкви

У відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. Франка розпочала діяти книжкова виставка присвячена 100 річчю від дня народження єпископа Івано-Франківської Української Греко-Католицької Церкви – Софрона Дмитерка.

Народився він в селі Бичківці на Тернопільщині. При хрещенні отримав ім'я Степан. У 1932 р. вступив до монастиря Чину Святого Василія Великого. Навчався у Кристинополі, Лаврові, Оломоуці та Карловому університету в Чехії. Отримав священичі свячення 1942р. у Празі. Упродовж 1944-1954 рр. перебував під арештом за антирадянську діяльність. Після звільнення підпільно душпастирював у Коломиї, Долині, Яремчі та інших містах нашого Прикарпаття. 30 листопада 1968 р. прийняв єпископські свячення та був призначений єпископом-коад'ютором Івано-Франківської єпархії. У 1973 р. був удруге позбавлений волі, працював на примусових роботах на Луганщині. 
Всього за часи підпілля рукоположив понад 65 священиків. З початком 1989 року єпископ Софрон Дмитерко, перейшов на легальне становище, ревно виконуючи свій архипастирський обов'язок. 7 листопада 1997 року папа Римський Іван-Павло II задовольнив прохання владики Софрона Дмитерка про зречення з уряду єпископа Івано-Франківського за віком. Його наступником став владика Софрон Мудрий.
Відійшов у вічність 5 листопада 2008 року. Похований у крипті Катедрального собору Святого Воскресіння в Івано-Франківську. 
 Тож запрошуємо всіх до відділу краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка для перегляду книжкової виставки „Софрон Дмитерко: ісповідник, будівничий воскреслої Церкви", щоби більш детально дізнатись подробиці життя та діяльності  єпископа. 


Переглядів: 97 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019