Четвер, 25.04.2024, 15:49:19

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2017 » Липень » 17 » Станиславівські оголошення: про мистецтво продажу і неґречних купців
10:05:42
Станиславівські оголошення: про мистецтво продажу і неґречних купців

Бути хорошим продавцем – то справжнє мистецтво. Сто років тому в Станиславові теж добре розуміли, як це непросто – продавати.
В 1901 р. газета "Кур’єр станиславівський" надрукувала цікаву статтю про "ґречність у продажу", де основною рисою хорошого продавця була названа безмежна терплячість.

"Це завдання важке і вимагає величезної сили волі й безмірного панування над собою, бо спілкування з покупцями переважно не належить до приємних і легких справ. Пересічний покупець практично ніколи не знається ні на якості, ні на вартості товарів, які він купує. Для нього існує єдине правило: купити дешевше і якнайкращий товар. Він кожної хвилини готовий звинуватити продавця в непорядності, завищенні цін чи продажі неякісного товару. Але терплячість продавця має бути безмежною, тому що саме вона є найсильнішою зброєю, яка завойовує покупця".

Але чи всі станиславівські власники крамниць (їх тоді називали купцями) дотримувались цих правил? На жаль, у давній пресі є згадки про неґречність продавців і самих власників. Містяни скаржилися, що вони уважно ставились тільки до постійних клієнтів, а випадкового покупця нерідко обслуговували абияк. Тим, хто купував якийсь дрібний товар чи просто заходив розміняти гроші, купці могли й нагрубити.

"Відомо, що нашим купцям зараз живеться нелегко, – писала місцева преса. – І здавалося би, що вони хоч ґречністю намагатимуться приваблювати клієнтів. Але як тільки справи в когось із них підуть краще, як він перестає цінувати своїх покупців".

В 1885 р. містяни нарікали на власника галантерейної крамниці Нахмана Гальперна. Він придбав бізнес у відомого станиславівського підприємця Аби Ґольдшлаґа, який у 1908 р. збудував гарну кам’яницю на вулиці Баторія (тепер вул. Короля Данила, 4). За часи попереднього господаря крамниця була успішною, але пізніше клієнти скаржилися, що Гальперн грубо поводився з ними, а його "дуже об’ємна" дружина просто ігнорувала покупців. Тому не дивно, що згодом нові власники оголосили про банкрутство, яке теж пройшло зі скандалом. В березні 1900 р. їх арештувала поліція через підозру, що вони визнали себе банкрутами, аби не віддавати борги.

Складається враження, що з галантерейниками місту не щастило. Невдоволення покупців викликав також Ісаак Волліш, який тримав галантерейну крамничку на першому поверсі будівлі Дирекції залізниць (нині головний корпус медуніверситету).

Своєю поведінкою він настільки роздратував кількох клієнток, що вони розмістили на нього колективну скаргу в пресі. Пізніше пан Волліш усіляко виправдовувався й заперечував свою негідну поведінку, але, мабуть, усе-таки не буває диму без вогню. Цікаво, що при цьому пан Волліш докладав значних зусиль (і коштів!), щоб створити своїй крамниці позитивний імідж – давав рекламу в пресі, займався благодійністю.

Як бачимо з повідомлення в "Кур’єрі станиславівському" від 25 грудня 1910 р., мешканці міста не бажали миритися з хамами-продавцями. Пані М., неввічливій власниці магазину дамських товарів, преса навіть пропонувала оголосити бойкот і нічого в неї більше не купувати.

Ця крамниця була розташована у кам’яниці Остермана по вул. Собєського (нині вул. Січових Стрільців, 14). Мабуть, саме через таку поведінку власниці цей заклад проіснував недовго. Згодом його місце зайняв магазин взуття Володимира Домбровського.

Ще одним гріхом місцевих торговців була пасивність і невміння рекламувати свій товар. "Фабрикант сидить тихенько у своєму гніздечку і чекає на покупця, а збуту немає, і то чому? Бо ніхто або мало хто знає про його вироби", – зауважувала тодішня преса. Як приклад наводився місцевий виробник цикорію. Його товар був аж ніяк не гірший за імпортний, але мав непривабливе упакування і про нього ніде не повідомлялося.

Цілком очевидно, що хоча б цю помилку сучасні власники магазинів уже не повторюють. Адже реклами в сучасному Івано-Франківську точно не бракує.

 

Олена БУЧИК


Переглядів: 337 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024