Субота, 20.04.2024, 14:24:09

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
Архів новин
Головна » 2019 » Лютий » 12 » У Івано-Франківську презентували дослідження про голокост євреїв Прикарпаття
21:04:56
У Івано-Франківську презентували дослідження про голокост євреїв Прикарпаття

В Івано-Франківську відбулася презентація науково-історичного дослідження Любові Соловки і Світлани Оришко "150 із 150 тисяч. Голокост євреїв Прикарпаття як складова етнодемографічної катастрофи Східної Галичини".

Науковець Любов Соловка, яка близько 20 років досліджує історію галицького єврейства Прикарпаття та його масове знищення в роки Другої світової війни на теренах Станіславщини, розповіла про видання. За її словами, дослідження фіксує геноцид євреїв у різних округах дистрикту Галичина, вивезення їх у концтабори, розстріли біженців з країн Європи.

Основну тему "Голокост євреїв Прикарпаття" розглянуто на базі архівних і мемуарних джерел, інформує прес-служба обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка. Значна частина дослідження присвячена саме питанням порятунку та допомоги євреям в УГКЦ на чолі з митрополитом Андреєм Шептицьким та подано численні історії порятунку представників єврейської національності окремими мешканцями краю.

Співавтор видання, кандидат педагогічних наук Світлана Оришко поділилася з учасниками презентації родинними спогадами, адже її бабуся у роки війни врятувала і переховувала єврейського хлопчика. Вона зауважила, що автори на основі документів Державного архіву Івано-Франківської області та джерел з історіографії Голокосту уклали путівник "Місця скорботи Прикарпаття: місця масових розстрілів євреїв на території Станіславської (Івано-Франківської) області", який піднімає питання меморіалізації таких локацій з метою повернення історичної пам'яті.

Велике значення проведеного дослідження відзначив на презентації головний рабин Івано-Франківського регіону Мойше-Лейб Колесник.

Новаторський підхід до висвітлення проблеми відзначали у своїх виступах викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: один з рецензентів – завідувач кафедри історіографії і джерелознавства факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександр Марущенко, академік Іван Монолатій, доктор юридичних наук Павло Фріс, а також проректор з наукової роботи Івано-Франківської богословської академії Івана Золотоустого Олег Білоус.


Переглядів: 349 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024