Субота, 20.04.2024, 06:57:17

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2021 » Квітень » 6 » У Ямницькій громаді створюють історико-краєзнавчий музей
08:30:21
У Ямницькій громаді створюють історико-краєзнавчий музей

На Прикарпатті стартували роботи зі створення історико-краєзнавчого музею Ямницької громади, що на Прикарпатті. Почали з підготовки проєкту "Музей – скарбниця громади", який отримав перемогу на конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад.

Про це Суспільному Карпати розповіла начальниця відділу проєктів та програм місцевого самоврядування Ямницької сільської ради Мар’яна Підгаєцька, передає Фіртка.

"Загальна вартість проєкту становила 156 тисяч гривень. До цієї суми входить 80 % коштів гранту і 20 % співфінансування з місцевого бюджету. Але, реалізовуючи проєкт, побачили необхідність дофінансування на певних його етапах. За власний кошт плануємо виготовити 3D-макети громади, закупити манекени для розміщення національних костюмів", – зауважила Мар’яна Підгаєцька.

Наразі музей працюватиме у приміщенні Ямницького ліцею. У невеликій музейній кімнаті вже є експозиційні стелажі, мультимедійне обладнання, меблі. З часом, за словами Мар'яни Підгаєцької, музей можуть розмістити у залах адміністративно-культурного комплексу, збудувати який планують у центрі Ямниці.

"Це буде не зовсім типовий музей, – зазначила Мар'яна Підгаєцька. – До складу нашої громади входить кілька сіл. Ямниця є центром. Також є Павлівка, Тязів, Сілець, Рибне, Майдан, Ценжів, Нова Гута. У музеї передбачено куточок для кожного села. Кожне село матиме можливість представити свої найцінніші, найунікальніші експонати".

У громаді вже зібрали 250 експонатів. Серед них – археологічні знахідки, предмети побуту, елементи національного одягу, документи, спогади. Сотню експонатів подарував музею житель Ямниці, історик і краєзнавець Андрій Сміжак.

"У 2010-2020 роках проводив різні пошукові експедиції на території села. За цей час було проведено дослідження, які дали змогу окреслити різні епохи заселення Ямниці різними народами: від часу пізнього палеоліту (40 тисяч років тому) до початку XX століття", - розказав Андрій Сміжак.

Історик приніс до музею крем'яні знаряддя праці, кераміку, бронзові прикраси, стародавні монети, паперові гроші.

Збір експонатів для історико-краєзнавчого музею триває. Всіх, хто має бажання поповнити музейну експозицію, чекають у Ямницькій сільській раді.


Переглядів: 165 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024