Вівторок, 23.04.2024, 11:08:37

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2019 » Листопад » 30 » У Калуші презентували фотовиставку про дослідження єврейського цвинтаря 1965 року
20:05:35
У Калуші презентували фотовиставку про дослідження єврейського цвинтаря 1965 року

У виставковій залі музейно-виставкового центру Калуша відбулося відкриття фотовиставки «Один день в Калуші». На світлинах можна побачити пам’ятні надгробки-мацеви, оздоблені надписами і орнаментами.

Роботи фотографа Олега Введенського — це результат епіграфічної експедиції в 1965 році до Калуша під керівництвом українського графіка і живописця Леопольда Левицького. Серію історичних світлин взяли на експонування у Львівського музею історії релігії, де минулого року вперше відбулася їхня презентація, інформують "Вікна".

За словами директора музейно-виставкового центру Артура Єфремова, єврейська складова у Калуші досліджена частково, тому важливо «по краплині» доповнювати історію:

"Ми можемо історію «ховати в бетон», а можемо її досліджувати. Ми розуміємо, що те, що втрачено, ми не відновимо, але те, що можна зберегти, потрібно показувати. Цього року були науковці, які приїжджали двічі і досліджували єврейську тематику. Києво-Могилянка обіцяла нам дати напрацьовані результати по єврейському цвинтарі і в майбутньому ми також зможемо їх презентувати, адже такими кроками ми «по краплинах» збираємо історію".

Артур Єфремов зазначив, що є інформація про те, що саме кладовище, ймовірно, було більшим, і для того, щоб оптимізувати простір для побудови дев’ятиповерхівки, потрібно було дещо скоригувати межі цвинтаря. Окрім того, самі мацеви використовували як будівельний матеріал, оскільки сам камінь був досить якісним.

Зберігач фондів виставкової зали Галина Турчик розповіла про графіка Леопольда Левицького. Невідомо, що Леопольда Левицького і Олега Веденського пов’язувало з Калушем:

"Леопольд Левицький був ініціатором проведення дослідження єврейського дослідження у Калуші. Як говорять джерела, він був наполовину поляк, наполовину — українець. Жінка була стовідсотково єврейського походження. Але чому для дослідження обрали цвинтар у Калуші, адже євреї жили в кожному містечку, достеменно невідомо".

Галина Турчик припустила, що на місці цвинтаря хотіли побудувати завод і, можливо, саме це спонукало приїхати графіка в Калуш і зробити таке дослідження.

Більше про фотовиставку — у відео "Вікон":


Переглядів: 257 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024