Вівторок, 2019-10-15, 2:13 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Червень » 23 » Українсько-польська делегація на горі Піп Іван домовилася продовжувати реставрацію обсерваторії
10:09 PM
Українсько-польська делегація на горі Піп Іван домовилася продовжувати реставрацію обсерваторії

Українсько-польська делегація зійшли на гору Піп Іван, щоб ознайомитися з процесом відбудови найвищого високогірного наукового об'єкта України – астрономічно-метеорологічної обсерваторії.Зображення 1 / 5Використовуйте клавіші для перегляду

Віце-прем'єр і міністр культури і національної спадщини Польщі Пьотр Глінський особисто ознайомився з ходом робіт з відновлення астрономічно-метерологічної обсерваторії, які реалізовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника і Варшавський університет за підтримки Міністерства культури і національної спадщини. Крім того, вперше з рятувального поста, який працює в стінах об’єкта, міністр зробив телефонний дзвінок у Варшаву.

Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Студій Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький ознайомили польських партнерів з ходом відновлювальних робіт. Учасники позитивно оцінили стан виконаних робіт та ознайомились з планом реалізації наступних етапів відбудови обсерваторії. Ігор Цепенда та Ян Маліцький підписали "Лист про наміри", у якому сторони заявили, що в 2017 році продовжать будівельно-відновлювальні роботи, які фінансуватимуться в рамках Програми Міністерства Культури і Національної Спадщини Республіки Польща "Захист культурної спадщини за кордоном", в рамках Програми "Польського Співробітництва з Розвитку" Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща – "Малий Грант" Посольства Республіки Польща в Києві.

Ще один документ Pro Memoria підписали всі члени делегації. Також пан Глінський зробив перший запис у Книзі почесних гостей обсерваторії, яка відтепер є у Білому Слоні.

"Я дуже зворушений, що так багато осіб тут є зараз з нами. Що головні ініціатори ідеї відбудови Обсерваторії ознайомили нас з цим об’єктом, який був збудований з ініціативи Варшавського університету, а зараз Прикарпатський університет перейняв цю ідею і відбудовує його разом з Варшавським університетом за підтримки місцевої влади та польських інституцій. Я радію з того, що ця ідея реалізовується. І хоча сьогоднішня погода не сприяє гарній прогулянці у горах, атмосфера, створена приймаючою стороною, абсолютно компенсує всі погодні негаразди. Впевнений, що за рік-два ми матимемо відбудовану Обсерваторію. Вже зараз тут створені умови для того, щоб можна було працювати рятувальникам та зігрітися туристам", – зазначив Віце-прем'єр і міністр культури і національної спадщини Республіки Польща Пьотр Глінський.

Щодо ролі Міністерства культури та національної спадщини у справі відбудови Білого слона, то польський Віце-прем’єр зазначив, що відомство допомагає й надалі збирається допомагати у рамках своїх грантових можливостей.

"Будемо й надалі підтримувати цей проект. Це очевидно. Ми маємо спеціальну програму на підтримку польської культурної спадщини за кордоном. Колись це була спадщина польська, тепер – українська. І ми, звичайно, готові до співпраці", – сказав Пьотр Глінський.

Нагадаємо, астрономічна та метеорологічна обсерваторія була зведена на горі Піп Іван у 1938 році. На момент її здачі в експлуатацію була однією із найсучасніших високогірних обсерваторій у Європі. Однак після війни та втрати тих теренів Польщею об’єкт серйозно постраждав, а місцеві мешканці розтягли з нього усе, що мало якусь цінність.


Переглядів: 76 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019