Неділя, 2019-09-22, 10:54 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Липень » 10 » Видано книгу про чарівність краси галицької ікони
2:23 PM
Видано книгу про чарівність краси галицької ікони
„Галицькі іконостаси і церковна археологія” нове видання авторського колективу у складі: Богдан Бойчук, Святослав Кияк, Ігор Коваль, Іван Миронюк та Юрій Юсипчук.
Знання про іконостаси як духовно-мистецький феномен християнських церков Східного обряду належить до царини біблійної культури віруючих і освічених людей. Тому автори зосередили свою увагу на виявленні історичних і богословських джерел виникнення іконостасу в балкано-візантійському світі раннього і розвинутого Середньовіччя, прослідкували еволюцію формування архітектурно-образної системи ранніх вівтарних перегородок з іконами в Київській Русі у відповідності до віровчення.
Обширний джерельний матеріал, вивчений науковцями в музейних колекціях України та безпосередньо в храмах, літописна інформація, а також монографічні узагальнення вітчизняних і зарубіжних археологів і мистецтвознавців - все це дало змогу зробити правильний висновок, що одним із головних центрів іконописного мистецтва середньовічної Європи був княжий Галич - столиця Галицько-Волинської держави. Саме на теренах Галицької землі вони проаналізували особливості іконографії Львівської і Жовківської художніх шкіл (ХVІ-ХVІІІ ст.) - провідних тогочасних іконографічних осередків України.
Важливе місце у книзі відведено визначним пам'яткам сакрального мистецтва Прикарпаття: іконостасу Святодухівської церкви в Рогатині (середина ХVІІ ст), Богородчанському іконостасу (1698-1705 рр.), який створив уславлений митець Йов Кондзелевич.
Автори дослідження показали, що в новітню добу українські художники-модерністи К. Устиянович, А. Манастирський, А. Коверко, С. Сосенко, П. Холодний, М. Бойчук, наслідуючи барокові, рококові і класистичні стилі, суттєво збагатили палітру богословсько-мистецьких ідей галицьких іконостасів ХІХ-ХХ ст. Значний обсяг в роботі відведено розкриттю творчості сучасних іконописців Галичини.
Галицькі іконостаси і церковна археологія / Б. Бойчук, С. Кияк, І. Коваль, І. Миронюк та ін. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2012. - 200 с.

Переглядів: 250 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019