Четвер, 2019-09-19, 5:47 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Червень » 29 » Видано книгу про станиславівські ратуші
1:34 PM
Видано книгу про станиславівські ратуші

«Свого часу її увінчували архангел та двоголовий австрійський орел. Вона горіла у «мармулядовій пожежі» і здригалася від німецької вибухівки. В її підвалах сиділи опришки та Іван Франко. Вона довго була найвищою будівлею міста, а сьогодні єдина в Україні має позолочений купол. Її зображення можна побачити на конвертах, поштівках, календариках, на значках, медалях, у випускних альбомах, телезаставках та на коробках із сірниками і цукерками. Вона – це наша Ратуша!».

У івано-франківському видавництві «Лілея-НВ» видано книгу «Станиславівські ратуші». Вона вийшла в серії «Моє місто» ч. 33. Упорядником видання є Іван Бондарев, а ілюстрації до книги надав з приватної колекції Зеновій Жеребецький. Дослідження багато ілюстроване, складається з 143 сторінок.

Праця підготована авторським колективом у складі - Іван Бондарев, Михайло Головатий, Зеновій Жеребецький, Вероніка Заник, Жанна Комар, Олег Куриляк, Михайло Паньків, Олег Рибчинський, Олександра Синиця, Зеновій Соколовський, Зеновій Федунків.

У праці подані наступні дописи: І.Монолатій «Про ратушу»; І.Бондарев «Чому саме ратуша?»; Ч.Хованець «З історії станиславівської ратуші», М.Паньків «Ратуша»; М.Головатий «Історія будівлі: знахідки і похибки»; М.Головатий «Станиславівські ратуші»; І.Бондарев «Чотири ратуші Станиславова»; Олег Рибчинський «Хрестоподібні в плані ратуші у містах і містечках України»; З.Соколовський «Як виглядала друга ратуша Станиславова?»; І.Бондарев «Перше фото Станиславова»; З.Федунків, Ж.Комар, М.Головатий «Вони будували ратуші»; М.Головатий «Ратушні куранти»; О.Синиця «Символ нашого краю»; О.Куриляк «Івано-Франківський краєзнавчий музей. Історія створення»; В.Заник «Тепер і в нас є золотий купол»; З.Жеребецький «Станиславівська ратуша у філокартії», «Станиславівська (Івано-Франківська) ратуша у філателії, фалеристиці і філуменії»; І.Бондарев «Легенди про ратушу».

А.Чемеринський


Переглядів: 315 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019