Неділя, 2019-09-22, 11:29 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Серпень » 24 » Відкрито анотаційну дошку Л.Вардзаруку
11:04 AM
Відкрито анотаційну дошку Л.Вардзаруку

Сьогодні в Івано-Франківську відкрили дошку унікальній людині, яка об'їхала всю Івано-Франківську область та відвідала могилу кожного загиблого, який поліг за волю та незалежність нашої країни - Лук'яну Вардзаруку.

Його знання й напрацювання вилилися у працю “Реабілітовані історією. Івано-Франківська область”, завдякий якій збережено прізвища, які могли загубитися у сторінках історії.

"Це колосальна праця, яка збережеться на віки. Й найменше, що ми можемо зробити для пана Лук'яна Вардзарука - це зберегти пам'ять про нього у наших серцях", - каже міський голова Руслан Марцінків.

Відкриття відбулося в рамках програми "Івано-Франківськ - місто героїв". За весь час існування програми на вулицях Івано-Франківська з'явилось понад півсотні пам'ятних табличок.

 

Лук'ян Вардзарук. Журналіст і краєзнавець, народився 02.10.1930, в с. Космач Коломийського повіту, нині Косівського району Івано-Франківської області.

Закінчив Львівський університет (1961), Київський інститут іноземних мов (1972). Учителював. У 80-х рр. - методист Обласної станції юних туристів; 1990-94 - заступник завідувача відділу «Звід пам'яток історії та культури» при Обласному управлінні культури; з 1995 - завідувач науково-редакційного відділу «Реабілітовані історією» при облдержадміністрації.

Автор книги «Їхня зброя - терор, жорстокість, підступність» (Івано-Франківськ, 2001) та збірника нарисів про репресованих людей Івано-Франківщини «Дорога до безсмертя» (Івано-Франківськ, 2003); досліджень про Гуцульщину, повстанську столицю Космач та повстанських провід­ників; про художників О. Новаківського, М. Мороза, Г. Смольського, поетів М. Матіїва-Мельника, В. Герасим'юка, ком­позитора Д. Котка; а також низки пісень на слова поетів Прикарпаття та власні.

Зробив літературний запис біографічних повістей «Крізь буревій» І. П'ятки та «Сповідь отця Василя» В. Кривульчака. З 2001 р. в Івано-Франківській обласній бібліотеці ім. І.Франка створено «Фонд Л. Вардзарука», куди він передав 800 томів зі своєї бібліотеки.


Переглядів: 73 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019