П`ятниця, 19.04.2024, 03:21:02

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2012 » Вересень » 23 » Виставкою сакрального живопису відкрито осінній виставковий сезон у Галичі
21:05:07
Виставкою сакрального живопису відкрито осінній виставковий сезон у Галичі
21 вересня 2012 р. у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито осінній виставковий сезон. Розпочато його виставкою творів мистецтва на сакральну тематику. Авторами експонованих робіт є викладачі Інституту культури та мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника: Володимир Лукань, Галина Різничук, Ольга Мельник, Володимир Кіндрачук, Ірина Яшан, Оксана Мельничук, Юлія Попенюк, Володимир Коливанов. Загалом, для ознайомлення галичан та гостей міста представлено біля чотирьох десятків чудових робіт.
Сюжети робіт є різноманітними – це зображення Пресвятої Богородиці з Дитятком, Ісуса Христа, Пресвятої Родини, Трійці, Таїнства Святої Вечері, Святих Володимира та Ольги, Святого Юрія Переможця, ангелів, інші зображення на релігійну тематику. Твори виконані різноманітними способами – це і живопис на склі, і викладання сюжетів соломкою; різьба, аплікація. Масштаб творів теж суттєво відрізняється – від полотен великого розміру до зображень в мініатюрі; підхід митців теж відмінний – одні застосували традиційний підхід до релігійної тематики, інші за допомогою використання різноманітних барв створили сюжети, які носять певний характер нових підходів у релігійному мистецтві. Всі роботи, які представлені у Картинній галереї створюють дух свята, а також відповідний настрій у глядача під час споглядання ікон.

Відкрив виставку заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький. Він наголосив на тому, що «…осіння пора приносить не тільки щедрі врожаї на полях, а й чудові твори мистецтва для його шанувальників. Відкриття даної виставки збіглося з відзначенням одного з великих християнських свят – Різдва Пресвятої Богородиці…». За його словами, Національний заповідник «Давній Галич» та християнські церкви Галича спільно працюють в одному з напрямків – освіти та поширення знань про минуле та сучасне. 

Присутні на відкритті виставки - парох церкви Різдва Христового УГКЦ у Галичі о. Ігор Гроновський та декан Галицький УАПЦ о. Іван Кузь благословили відкриття заходу і звернули увагу на його важливість для галичан: «…Коли людина стоїть перед іконою, вона говорить з Богом. Тут показані прекрасні ікони, всі вони творяться з молитвою. Заповідник у Галичі здійснює богоугодні справи. Милуйтесь іконами і ставайте через їхнє споглядання кращими! Нехай Божа ласка і Боже благословення будуть з усіма присутніми і з авторами цих чудових творів!».

У своєму виступі головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Чемеринський розповів своє враження від побачених творів релійного мистецтва і здійснив короткий історичний аналіз щодо неперервності релігійного мистецтва на теренах Галича від давньоруських часів до сьогодення. 

Відкриття виставки завершилося словом заступника генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з питань розвитку та охорони пам’яток Володимира Дідуха. Останній подякував присутнім за участь у виставці та запросив на подальші заходи, що будуть ініційованими Заповідником.
Слід відмітити, що в своїй роботі Національний заповідник «Давній Галич» тісно співпрацює з багатьма інституціями держави та громадянського суспільства, серед яких – навчальні заклади різних рівнів, громадські об’єднання, церква. Така співдія дає змогу спільно працювати в досягненні мети цієї наукової інституції: «Зберігати, вивчати та популяризувати!».
Мгр. історії Андрій Чемеринський. Член НСКУ 

Переглядів: 664 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024