Середа, 2019-09-18, 8:51 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 15 » Встановлено пам'ятник Івану Виговському
10:09 AM
Встановлено пам'ятник Івану Виговському
У Манявському Скиті на Івано-Франківщині урочисто відкрили перший в Україні пам’ятник українському гетьману Івану Виговському.
Історики вважають, що саме на цих землях, згідно зі своїм заповітом, похований видатний діяч Української держави, повідомляє УНН. 
Владика Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький Української православної церкви Київського патріархату освятив пам’ятник і відзначив, що немає жодних сумнівів у тому, що могила гетьмана знаходиться у Скиті Манявському. Владика переконаний, що життя та жертовність Івана Виговського повинна стати прикладом для молодого покоління.
Ідея пам’ятника з’явилась у галицького скульптора Василя Гурмака  ще десять років тому. А на початку літа цього року знайшлися меценати, які профінансували спорудження монумента. Пам’ятник Виговському постав у Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі.
"Іван Виговський – недооцінена постать в українській історії. Він жив у часи, наближені до теперішніх, був змушений протистояти тиску з одного боку Варшави, з іншого – Москви. Але він не схилився. Проявив себе як дипломат і політик, справжній патріот і борець за Україну … Настав час вшанувати історичну постать видатного українського гетьмана і полководця Івана Виговського. Цей пам’ятник повернув його славне ім’я із забуття. Наші діти, які будуть приходити в це святе місце, тепер будуть знати своїх героїв", – зазначив меценат Володимир Грабовецький.
Пам’ятник фахівці творили виключно за архівними документами. Погруддя Виговського вилите з бронзи, постамент виготовлений із каменю.
"Це є камерний монумент – величний та водночас скромний", – говорить автор  Василь Гурмак. На його думку, скульптура буде вічною.

Переглядів: 265 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019