Вівторок, 2019-10-22, 5:11 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Жовтень » 25 » ЗУНР: крізь призму часу
10:04 AM
ЗУНР: крізь призму часу
З нагоди річниці створення Західно-Української Народної Республіки на теренах Галичини відділ краєзнавчої літератури обласної бібліотеки ім. І.Франка пропонує переглянути книжкову виставку-спогад „ЗУНР: вікопомний чин українського народу”, на якій представлено багато цікавих вітчизняних і діаспорних видань з історії ЗУНР.
Перший розділ виставки „Листопад 1918 р. на Прикарпатті" знайомить користувачів з перебігом революційних подій того періоду на теренах нашого краю, розкриває основні аспекти минулого ЗУНР - від передумов, революційного зриву, внутрішньополітичного курсу, міжнародного становища держави та визвольної боротьби за її відновлення до національних, економічних, соціальних і культурних процесів, а також повсякденного життя й побуту місцевого населення в 1918 - 1923 рр. („Західно-Українська Народна Республіка. 1918 - 1923. Документи і матеріали у 5-ти томах", П. Арсенич „Станіславів - столиця ЗУНР", В. Великочий „Джерела до вивчення державного будівництва в ЗУНР" та ін.). Особливу увагу привертає ілюстрована історія „Західно-Українська Народна Республіка. 1918 -1923", що охоплює досліджувані проблеми через призму фотодокументів та іншого оригінального, автентичного ілюстративного матеріалу.
Книги і публікації, представлені у другому розділі, на основі документальних і архівних джерел досліджують життя і діяльність видатних громадсько-політичних діячів ЗУНР: „Євген Петрушевич - Президент ЗУНР" Р. Коритка, „Левко Бачинський" В. Бабія, „Дмитро Вітовський - організатор Листопадового чину" І. Головацького, „Кость Левицький: політик, громадський діяч, правник (1859-1941)" І. Андрухіва, „Іван Макух, адвокат із Товмача, - міністр ЗУНР" М. Дземана, „Іван Мирон - міністр ЗУНР" І.Драбчука та ін.
Усіх краян запрошуємо до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка детальніше ознайомитися із виставкою-спогадом „ЗУНР: вікопомний чин українського народу".

Переглядів: 298 | Додав: Dnister







Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019