Субота, 11.05.2024, 05:30:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2019 » Вересень » 29 » Археологи знайшли на Прикарпатті поселення древніх людей
19:47:56
Археологи знайшли на Прикарпатті поселення древніх людей

У вересні 2019 року спільними зусиллями співробітників Інституту археології НАН України та Національного заповідника «Давній Галич» проведено попереднє наукове обстеження ділянки неолітичного поселення Темирівці-І.

Поселення розташоване в урочищі Прийма на північній околиці с. Темирівці Галицького району Івано-Франківської області, на схилі другої надзаплавної тераси лівого берега р. Ломниця (притока р. Дністер).

Південна частина тераси зруйнована внаслідок природної ерозії та впливу антропогенних факторів. Це призвело до оголення горизонту з матеріалами культури лінійно-стрічкової кераміки доби неоліту з об’єктами. Подекуди, культурний шар епохи неоліту фіксується на останцях тераси, на своєрідних острівцях, оточених глибокими промивинами та безпосередньо по бортах тальвегів.

Розкоп площею 6 м2 було закладено на відносно рівній площадці другої надзаплавної тераси. Під час досліджень встановлено, що культурний шар епохи неоліту частково зруйновано внаслідок прокладання меліоративної траншеї початку ХХ ст. Досліджено три об’єкти культури лінійно-стрічкової кераміки («нотного» періоду), в один з яких впущено яму пізнішого часу.

Заповнення об’єктів складається з дуже щільного темно-сіро-коричневого глинистого ґрунту, що містив велику кількість деревного вугілля, фрагменти керамічного посуду та вироби з кременю. Через властивості ґрунту (високий рівень кислотності) органічні рештки (окрім деревного вугілля та поодиноких кальцинованих кісток) не збереглися, а сторони фрагментів керамічного посуду сильно пошкоджено.

Найбільша концентрація знахідок спостерігається у верхній частині заповнення об’єктів, що може вказувати на два епізоди існування неолітичного поселення. Наступного року планується продовження дослідження поселення на більш широкій площі.

В роботі експедиції взяли участь: С. Теліженко (н.с. ІА НАН України), Т. Ткачук (завідуючий археологічним відділом НЗ «Давній Галич»), І. Креховецький (н.с. НЗ «Давній Галич»), А. Фіголь (м.н.с. археологічного відділу НЗ «Давній Галич»).


Переглядів: 231 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024