Середа, 08.05.2024, 22:58:22

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2019 » Жовтень » 11 » “Боролися за рідну землю, за своє”. Степан Лесів представив збірник про Калуську округу ОУН
18:14:02
“Боролися за рідну землю, за своє”. Степан Лесів представив збірник про Калуську округу ОУН

У Калуській центральній бібліотеці презентували збірник «Калущина в національно-визвольній війні». Його упорядником є завідувач історико-меморіального музею Степана Бандери Степан Лесів.

Видання містить статті та документи, які висвітлюють історію українського національно-визвольного руху в 1940-1950-х рр на теренах Калущини, повідомляють "Вікна".

За словами Степана Лесіва, збірник умовно можна поділити на два розділи. В першому — представлені статті, які репрезентують боротьбу від 1941 року і до завершення діяльності підпілля ОУН на теренах Калущини. В другому розділі — додатки, які послугували першоджерелами для написання статей.

Досліджуючи маловідомі сторінки національно-визвольної боротьби і життя вояків УПА, відкриваючи справжні імена повстанських командирів, яких навіть їх побратими знали лише за псевдами, об’єктивно висвітлюючи події того часу, Степан Лесів повертає з небуття історичну правду, допомагає позбутися «білих плям» нашої історії.

Статті висвітлюють як певні аспекти боротьби, так і конкретних осіб, які є вихідцями Калуського регіону і активно діяли в 1940-50-х роках у підпіллі ОУН. У книзі є різні матеріали із наукових конференцій, на яких представляються нові факти щодо національно-визвольного руху. Близько третини матеріалів містять відомості про родину Степана Бандери. Окремими розділами увійшли й відомості про Агентурні комбінації НКВС з підпіллям ОУН, постатей Миколи Магаса та Романа Маршака.

Історик представив цікаві світлини, розповів про окремих постатей визвольного руху саме нашого регіону, про ліквідацію підпільників, про зраду своїх своїми і виправдання підпільників, які безпідставно обвинувачені в співпраці з органами МДБ. Степан Лесів зауважив:

«Дослідивши історію цих юнаків, які тоді боролися, можна побачити, що вони пройшли великий шлях... Треба розказати правду про події, які відбувалися тоді. І треба твердити, що ті хлопці і дівчата боролися за рідну землю, за своє».

Свої враження про презентоване видання висловили: старший науковий співробітник краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів, викладач-методист державного вищого начального закладу «Калуський політехнічний коледж», кандидат історичних наук Ігор Ільницький, директор МБФ «Центр національного відродження ім. Степана Бандери» Тарас Рондзістий.

На презентації присутні мали можливість особисто поставити питання упоряднику видання та отримати вичерпні відповіді.

Пряма мова Степана Лесіва — у відео "Вікон":


Переглядів: 265 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024