Четвер, 25.04.2024, 01:12:43

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
 
Архів новин
Головна » 2022 » Лютий » 19 » Колись у Станиславові: Лікарська благодійність
22:30:37
Колись у Станиславові: Лікарська благодійність

У Станиславові початку ХХ століття лікарські послуги були доволі недешевими. Станом на 1907 рік прийом лікаря в його кабінеті коштував 2 корони.

Якщо хворий потребував складнішого обстеження з використанням спеціальних приладів чи медичних аналізів, ціна виростала до чотирьох корон. Коли лікар вирушав до пацієнта додому, то хворий мусив сплатити як мінімум три корони і відшкодувати лікареві кошти за фіакр. В особливо складних випадках міг знадобитися консиліум кількох лікарів, за який належало сплатити 10-20 корон.

Недешево коштував виклик лікаря в нічний час – 6-8 корон, до яких належало ще додати кошти за проїзд. У тодішньому Станиславові середня зарплата була невеликою – 80-120 корон у місяць, а крім того, мешкало багато убогого люду, тож зрозуміло, що не всі могли собі дозволити оплатити лікарські послуги. Лікарські тарифи були однаковими для всіх медиків і затверджені Палатою медиків Східної Галичини, але якщо лікар приймав бідного пацієнта, він на свій розсуд міг зробити знижку до 50%.

Крім того, багато станиславівських медиків встановлювали спеціальні години прийому для убогих, з яких вони не брали грошей за свої послуги. Так, відомий дитячий лікар Юзеф Воднецький приймав убогих пацієнтів протягом години, з 12.00 до 13.00. Кабінет лікаря знаходився на розі вул. Казимирівської (тепер вул. Мазепи) і Бельведерської. Ще один відомий медик, доктор Арнольд Ріхтер, вів такий прийом з 8-ї до 9-ї години ранку. Цей медик спеціалізувався на жіночих, шкірних недугах та хворобах сечостатевої системи і вів прийом на вул. Собєського, 14 (тепер вул. Січових Стрільців).

Особливо чуйно ставився до бідного люду лікар-українець Володимир Янович. Його часто можна було бачити у простому дерев’яному возі, яким він поспішав до пацієнтів у навколишні села.  При цьому він дуже часто не брав із селян гроші за свої послуги.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 166 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024