Четвер, 09.05.2024, 06:51:41

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2023 » Серпень » 22 » Кримінальні історії: рейвах у тюрмі
20:27:33
Кримінальні історії: рейвах у тюрмі

У будівлі за сучасною адресою вул. Старозамкова, 2 колись розміщувався монастир тринітаріїв, який австрійці закрили у 1783 році. Через три роки на другому поверсі колишнього монастиря розмістився цісарський карний суд, а перший віддали під в’язницю для кримінальних злочинців.

Досить часто судові вироки закінчувались екзекуціями чи навіть стратою. Тому в’язниця мала власного ката, а вулицю, яка вела від площі Ринок до суду, називали Трибунальською (тепер вул. Олени Степанів).

У квітні 1907 року у в’язниці на Тринітарській площі стався великий рейвах. Одного вечора, близько одинадцятої години, дозорці почули підозрілий шум із камери, де сиділи три в’язні, – відомий злодій Едмунд Вашневський, який сидів за пограбування кантора банкіра Корнблюха, Фед Качера, заарештований за крадіжку курей, і знаний кишеньковий злодій Генрик Штрер. Виявилося, що арештанти намагалися втекти через комин, який прилягав до камери, і з цією метою видлубали в стіні отвір шириною близько пів метра.

Коли дозорець ввійшов до камери перевірити, що б то був за шум, в’язні у відчаї, що їхні плани розкриті, готові були кинутися на нього і вчинили би погром, якби вчасно не прибули інші працівники тюрми. У бунтівній камері встановили чергування двох дозорців із карабінами, які мали наказ стріляти при найменшому вияві непокори.

Проте одного лише тюремна сторожа не могла зрозуміти: як же в’язням вдалося видлубати такий великий отвір? Адже ніяких інструментів при них не знайшли, а стіни в тюрмі були дуже товстими…

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 66 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024