Субота, 20.04.2024, 16:21:47

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2017 » Квітень » 26 » На території Калуша знайдені сліди комарівської культури XV-XII століття до Різдва Христового
07:23:10
На території Калуша знайдені сліди комарівської культури XV-XII століття до Різдва Христового

Кілька сотень уламків кераміки знайшов та приніс до історико-краєзнавчого музею калушанин Василь Фіцак. Більшість артефактів чоловік знайшов у центральній частині Калуша — біля міської Ратуші та кінотеатру «Відродження».

Знахідки датуються XVII-ХХ століттями, розповів "Вікнам" краєзнавець Василь Фіцак:

"Коли планували добудову Ратуші, верхні шари грунту зсунули, тоді ж і були знайдені фрагменти чорної димленої кераміки, яка виготовлялася без доступу повітря. Багато фрагментів мають тиснений орнамент. Також була знайдена срібна монетка 1800-х років, дві розбитих глиняних люльки і багато уламків глиняного посуду".

Історичні артефакти калушанин шукає за кожної нагоди, адже навіть найменші уламки можуть чимало розповісти про історію Калуша:

"Копали рів на Височанці під водопровід. Тут, як і на подвір'ї мого товариша, теж знайшлися фрагменти чорної кераміки. За моїми відомостями, на початку ХХ століття на Калущині було 17 гончарень, зокрема у Войнилові. Щорічно вони виробляли 75 тисяч одиниць продукції.

Найбільш цінною знахідкою Василь Фіцак вважає кераміку, яку знайшов на Височанці. Знахідку планує відвезти до експертів в Івано-Франківськ. Адже є відомості, що на території Калуша знайдені сліди комарівської культури, що датується XV-XII ст. до Різдва Христового.

Довідка. Комарівська культура — археологічна культура середнього та пізнього періодів бронзової доби у Верхньому та Середньому Придністров'ї, що датується 15—12 ст. до Р. Х. (в Прикарпатті до 780 р. до Р. Х.). Виділена у 30-х роках 20 ст.

Названа за могильником, розкопаним 1934 року біля села Комаріва (нині Галицького району Івано-Франківської області України). Поширена в Прикарпатті, Західному Поділлі, на Волині, в середньому Побужжі, частково на правобережжі Середнього Придніпров'я. На поселеннях відомі землянки і наземні житла. Поховання — в курганах або ґрунтових могильниках (трупопокладення або спалювання в ямах або кам'яних ящиках).

Комарівська культура належала племенам землеробських скотарів. Вона виникла на основі шнурової кераміки культури і близька до тшинецької культури Польщі (племена цих культур, мабуть, були пращурамислов'ян).

Нагадаємо, з минулого року у Калуші тривають археологічні розкопки. На місці, яке науковці вказували як братську могилу, створену репресивною радянською машиною, розкопали замкову криницю. Під час розкопок волонтери та науковці знайшли стару кераміку, давні монети та стародавній ключ, а також — речі радянського періоду. Усі знахідки передали до музею. До речі, у музейно-виставковому центрі Калуша створено відділ археології й облаштовано відповідні експозиції. Кожен, хто знайде щось цікаве, може передати знахідку калуським музейникам, закликає Артур Єфремов, директор КЗ «Музейно-виставковий центр».


Переглядів: 414 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024