Середа, 01.05.2024, 12:24:16

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
 
Архів новин
Головна » 2011 » Лютий » 16 » Презентовано „Світ східних галлів"
18:29:02
Презентовано „Світ східних галлів"

16 лютого в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. 1. Франка відбулася презентація книги Теодозія Короля „Світ східних галлів". Це книга про розселення, господарську діяльність та вірування східних кельтів, яких римляни називали галлами. Вони майже тисячу років заселяли простори від верхів'я Одри до середнього Подністров'я і Придунавя, а їхні міста стояли навіть на берегах Дону та Волги.

В своїй книзі Теодозій Король висловлює досить сміливі думки про історичні події, що відбувалися дві з половиною тисячі років тому на величезній території Європи й Азії, про вплив кельтів на розвиток європейських та азійських народів. Історики називали галлів бастардами і часто зараховували до германських племен. Автор називає цей народ східними галлами, протиставляючи їх галлам західним, які заселяли землі сучасних Шотландії та Ірландії і відрізнялися від східних галлів мовою і віруваннями. А галли Франції сильно асимілювалися серед германських племен, від чого їхня мова майже втратила первісне давньогалльське звучання.

Книга є результатом 45-річної праці п. Короля, який переконує читача, що назви міст, сіл, урочищ та річок зеленого гористого краю, де він народився, аж ніяк не походять з української мови. Тут навіть імена і прізвища відрізняються від імен і прізвищ східноукраїнських. Відповідно і мова галичан не є діалектом якоїсь мови, а є самодостатньою і багатою.

„Науковці колишнього СРСР, а нині вже й України, - пише автор у передмові до презентованого видання, - майже всю нашу історію виводять з Трипілля і Київської Русі. Тобто між цими двома періодами відсутня історична ланка, яка мала б об'єднати і засвідчити безперервність культурного і духовного розвитку нашого народу".

Після багатьох років пошуків, Теодозій Євстахійович нарешті знайшов ключ до розв'язання своїх сумнівів щодо історії Галичини в ономастиці та особливо в її складових — антропонімії та топонімії. Дослідження торкаються періоду від IV ст. до н. є. і до X ст. н. є. Читач довідається, на чиї землі прийшли східні галли та хто був їхніми сусідами. Багато народів Центральної Європи, яким галли ще на перетині нової і старої ер заклали основи нинішньої цивілізації, знайдуть у цій книзі походження назв їх етносів та держав.

Не всі читачі (особливо лінгвісти та професійні історики), будуть в захопленні від прочитаного, не всі погодяться з наведеними у книзі аргументами. Однак, автор радить прочитати цю працю українцям, білорусам, полякам, словакам, чехам, хорватам та іншим народам, чиї етноси формували галли на просторах від Атлантики до Волги, бо пізнаючи історію, ми пізнаємо майбутнє своєї землі і зрозуміємо себе на шляху до нього.

Книгу видано у друкарні „Таля" (смт. Брошнів-Осада).


Переглядів: 849 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024