П`ятниця, 26.04.2024, 08:56:19

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2014 » Березень » 4 » Шевченкіана академіка Володимира Грабовецького
22:06:54
Шевченкіана академіка Володимира Грабовецького
Під такою назвою у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної бібліотеки імені І.Франка діє книжкова виставка, присвячена 200-літтю від дня народження Великого Кобзаря.
Володимир Грабовецький, академік Академії наук Вищої школи України, доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника відомий не лише своїми  працями з історії України та Прикарпаття, а й науковими екскурсами у творчість Великого Кобзаря.
З початку своєї діяльності вчений зацікавився історією встановлення перших пам’ятників поету, святкуванням його 100-літнього ювілею в Західній Україні тощо. Внаслідок цього світ побачив путівник „Скульптурна Шевченкіана Прикарпаття”, в якому дослідник подав відомості про 35 пам’ятників Кобзареві у нашому краї, починаючи з 1911 р. Працю високо оцінили шевченкознавці, а її матеріали і сьогодні доповнюють експозиції державного музею Т. Г. Шевченка у Києві та державного музею-заповідника „Могила Шевченка в Каневі”.
Свою любов і шану українському Пророку академік виявив і у спогадах, об’єднаних в брошурі „З любов’ю до Кобзаря. За спогадами минулих літ”, де розповідає про незабутні зустрічі з відомими шевченкознавцями у Києві, правнучкою Кобзаря Валентиною Шевченко, подає дуже цінні спогади першого директора музею Т. Г. Шевченка у Каневі В. Коваленка про перепоховання поета, встановлення надмогильного пам’ятника на Тарасовій Горі тощо.
За роки своєї багатолітньої наукової праці Володимир Васильович опублікував чимало й інших досліджень з циклу Шевченкіани, що базуються на історичних, літературознавчих, архівних матеріалах. Це, зокрема, видання: „Моринці. Сторінки історії села Тараса Шевченка та вшанування Кобзаря”, „З історії некрополя Тараса Шевченка”, „Героїчне минуле України у поетичній спадщині Кобзаря”, „Кобзар” Тараса Шевченка – безсмертний у віках України” та ін.
Всі вони представлені на виставці „Шевченкіана академіка Володимира Грабовецького” і розкривають перед читачем понад півстолітню наукову творчість історика з проблематики шевченкознавства.
Запрошуємо всіх зацікавлених до перегляду виставки.

Переглядів: 518 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024