Середа, 01.05.2024, 23:47:20

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2011 » Березень » 1 » “Святиня крізь століття”
19:46:18
“Святиня крізь століття”

1 березня в Івано-Франківській духовній семінарії відбулася презентація книги "Святиня крізь століття”. Автором книжки є Василь Гук, учасник визвольних змагань, колишній учитель, політвязень, почесний член обласного товариства "Просвіта”, краєзнавець та культурно-громадський діяч.

На презентації видання були присутні учасники національно-визвольних змагань, представники священничих родин, семінарісти, зацікавлені історією рідного краю.

Розпочав презентацію професор семінарії о. І.Козовик. Він поділився спогадами з пережитого (оскільки є ровесником автора видання і свідком буремних літ в житті нашого народу), наголосив на потребі подібних видань, на необхідності збереження традицій, важливості праці кожного громадянина для добра України.

Цікавою була розповідь автора про власне життя та про історію написання книги, яка описує частково події, свідком яких був сам автор. Книга присвячена 20-літтю виходу Української греко-католицької церкви з підпілля. Вона розповідає про тернистий шлях священнослужителів ХІХ-ХХ століть у селах Церківна та Станьківці на Долинщині. Праця змальовує тернистий шлях мучеників за віру – священників,  підпільну діяльність УГКЦ в період радянської окупації, роль священничих родин в діяльності товариства «Просвіта», творенні різноманітних гуртків – їх вплив на суспільне життя громади.

Автор книги Василь Гук поділився спогадами з новітнього періоду церковної історії УГКЦ – про боротьбу за легалізацію УГКЦ у 80-их роках ХХ століття, складні перипетії міжконфесійних відносин в перші роки незалежності на Прикарпатті, релігійне життя громад у селах Іваниківці та Стебник.

Перед присутніми також виступила представниця священничої родини у семи поколіннях п. Лукашевич з Коломиї. Вона розповіла про своїх родичів священнослужителів, перебування на засланні, про батька – в’язня за віру та братів-семінаристів, які були страчені радянськими каральними органами.

Видання потребувало великих зусиль автора і його найближчого оточення. Наклад видання незначний, всього 300 примірників, на які довелося «по всьому світу» збирати близько 30 000 грн. Проте, автор не втрачає оптимізму, він вірить, що кожне село Прикарпаття повинно видати свою історію релігійного життя. Зараз п. Василь працює над черговою своєю працею.

Присутні семінаристи з великим зацікавленням слухали розповіді п. В.Гука, о. І.Козовика, п. Лукашевич – їхні спогади нікого не залишили байдужим і вчергове пригадали присутнім, що шлях до здобуття незалежності України пролягав через боротьбу з окупантами і власну самопожертву українців.

А.Чемеринський

Переглядів: 747 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024