Четвер, 09.05.2024, 08:25:33

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2023 » Серпень » 10 » Важлива історія народного історико-краєзнавчого музею Бойківщини Дубівської територіальної громади
15:43:59
Важлива історія народного історико-краєзнавчого музею Бойківщини Дубівської територіальної громади

Нещодавно заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Богдан Футерко з представниками облдержадміністрації відвідали Ціневський народний історико-краєзнавчий музей Дубівської сільської ради.

Впродовж 47 років музей утримується за кошти громади та входить в структуру відділу освіти культури молоді і спорту, як комунальний заклад.

Свого часу у нинішніх музейних залах викладалося для юних ціневчан трудове навчання. Велику увагу привертають на стінах – чорно-білі світлини. Все це – роботи знаного фотомитця, громадського діяча, поета, уродженця села Ярослава Коваля. Саме він разом з тодішнім головою колгоспу Василем Джурином стали засновниками музею. Також погляд захоплюють унікальні світлини, з яких на нас споглядає легендарний митрополит Андрей Шептицький. І це, як виявляється, не дивно, адже Ярослав Коваль свого часу був особистим фотографом митрополита і частенько знимкував його, в тому числі, і під час перебування в урочищі Підлюте.

На сьогодні у музеї налічується тисячі цікавих автентичних експонатів, які розповідають про історію бойків, ціневчан та тих унікальних людей, котрі народилися, живуть і продовжують трудитися на благо громади і нашої держави. Поряд з цим представлені в музеї й унікальні речі воєнних часів, є довідки про вояків, які воювали за Україну в лавах Січових Стрільців, УГА та УПА і, звичайно, новітня, сучасна історія боротьби з одвічним ворогом. А ще - історії вихідців з села.

Працівниця музею п.Галина Якимович ознайомила присутніх з експозиціями народного побуту Бойківщини, в якій зібрано понад п'ять тисяч пам'яток матеріальної та духовної культури, зокрема, документи історії, археологічні знахідки, нумізматичні колекції та предмети ремесла і побуту.

На завершення візиту Богдан Футерко висловив вдячність голові Дубівської сільської ради Олександру Мухару, заступнику сільського голови Ігорю Пасічнику та екскурсоводу Галині Якимович, що є і доглядачем музею, за велику любов до своєї праці та незабутні враження цікавим викладом історичних матеріалів.

Довідково:

Народний історико-краєзнавчий музей Бойківщини розташований у с. Цінева. Заснований у 1976 році, музей знаходиться в старовинному будинку, де раніше функціонувала школа, збудована у 1910 році громадою на кошти фірми «Глезінгер». Музей заслужено має звання народний завдяки своїй цінній експозиції.


Переглядів: 58 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024