Субота, 2019-09-21, 1:56 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2011 » Січень » 13 » Видано перший випуск “Наукових записок”
9:26 AM
Видано перший випуск “Наукових записок”

Побачив світ перший випуск "Наукових записок” Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери. Збірник вміщує статті, які є результатом пошукової й науково-дослідної роботи наукових співробітників музею та його філій у Косові, Старому Угринові, Княгиничах.
Десятиліттями радянська влада паплюжила героїчні сторінки українського визвольного руху, проте не змогла знищити його історії, як і тих людей, які були її носіями. Ніхто раніше й не міг уявити, що буде створена музейна експозиція, яка розповідатиме про важку боротьбу українців за державність.
Авторами збірника є – О.Романів, А.Чемеринський, Я.Коретчук, Б.Яневич, С.Каспрук, В.Тимків, Л.Михайлюк, Т.Лаврук, М.Фреїк, С.Лесів, Б.Зрайко, Д.Бурдуланюк, Л.Іванюк, Л.Луканюк, В.Бакала, Л.Худик, В.Рак. Серед авторів є члени НСКУ. Тематика досліджень є різноплановою - «Проблеми вивчення та експонування матеріалів з історії боротьби ОУН, УПА в музеях», «До проблеми взаємовідносин і місця «Просвіти» в діяльності ОУН», «Табір праці та відпочинку у Ямниці (1941)», «Жертви репресій на Прикарпатті: особистості і долі», «Пропаганда ОУН – УПА в 1944 – 1949 рр.», «Діяльність ОУН на Кіровоградщині», «Нові знахідки зі свідченнями про громадську діяльність С.Бандери у Старому Угринові», «Станиславівщина під німецькою окупацією», «Загальний огляд організації військового вишколу УПА на теренах Прикарпаття», «Степан Бандера в центрі уваги КДБ», «Життєвий шлях Юліана Матвіїва», «Боротьба властей Російської імперії проти поширення націоналістичних ідей з Галичини на територію Наддніпрянщини», «Провідник «Шпак», «Процеси над ОУН та їх пропагандивне значення», «Війна, якої не знаємо», «Соціально-економічні умови виникнення опришківства», «Між двома окупантами», «Олекса Перегіняк – референт пропаганди Калущини», «Про лицарів із гніву кутих», «Висвітлення життя і діяльності Михайла Горбового», «Борець української феміди», «Участь жінок – жительок Старого Угринова в національно-визвольному русі», «Жінки-політв’язні із Косівщини».
Збірник ілюстрований. Видано видавництвом "Місто – НВ” за рішенням науково-методичної ради музею. Наклад видання обмежений – 100 примірників. Щорічник зможе стимулювати пошукову та дослідницьку роботу музеїв визвольної боротьби, краєзнавців, допоможе аргументованіше й об’єктивніше вивчати історію українського визвольного руху.


Переглядів: 680 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019