П`ятниця, 26.04.2024, 07:35:37

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2014 » Серпень » 10 » Відомий іконописець Корнило Устиянович розписав церкву святого Архистратига Михаїла у Підмихайлі
23:44:45
Відомий іконописець Корнило Устиянович розписав церкву святого Архистратига Михаїла у Підмихайлі

Село Підмихайля важко уявити без прекрасної, давньої і величної духовної святині — православного храму святого Архистратига Михаїла, збудованого в 1891 році під час парохування отця Михаїла Скородинського та розписаного у 1903 році видатним галицьким іконописцем Корнилом Устияновичем (1839-1903).
Нині церкву святого Архистратига Михаїла с. Підмихайля прикрашають вишивки, рiзьблення, що створюють неповторну гаму краси разом з iконами, витвореними умiлою рукою неабиякого майстра. На жаль, односельчани забули його прiзвище, але крізь роки вдалося його встановити, це — Корнило Устиянович.
Україна багата і на історію, і на архітектурні пам’ятки, але храм святого Архистратига Михаїла — єдиний в своєму роді. І це не просто слова, бо кожен, хто побачив його, з тим погодиться. Храм святого Архистратига Михаїла — мистецький витвір, розписаний Корнилом Устияновичем як незвичайне диво, що “ніколи не закінчується й не переводиться”, інформують ”Вісті Калущини”.
Дуже цінними є розписи іконописця, тому учні школи детально вивчають історію церкви та творчість Корнила Устияновича на прикладі розписів храму. У цьому їм допомагають вчителі, а також настоятель храму митрофорний протоієрей Богдан Челядин (до речі, який цьогоріч святкує 40-річний ювілей священичої хіротонії та першого Богослужіння у цьому храмі).
У день, коли підмихайлівська громада відзначала 123-ліття храму, настоятель храму о. Богдан Челядин після Божественної Літургії провів екскурсію для учнів школи — юних музеєзнавців. На зустріч із дітьми прийшла й автор книги про розписи церкви святого Архистратига Михаїла Надія Руско.

Довідка. Іконописець Корнило Устиянович народився 1839 року в селі Вовків на Львівщині в сім’ї священика — відомого українського письменника Миколая Устияновича. Не закінчивши ні гімназії, ані реальної школи, до яких ходив у Львові та Бучачі, Корнило Устиянович у 1858 р. потрапив до Віденської академії мистецтв, де слухав університетські виклади Ашбаха й Егера з історії та Айтельбергера з історії мистецтва. Через 4 роки, пройшовши під керівництвом уславленого о. Раєвського курс “слов’янофільства”, К. Устиянович повернувся до свого краю. Два роки малював церкву в Коломиї, опублікував першу збірку своїх поезій. Із Коломиї пустився в малярську мандрівку по Холму, Варшаві, Петербургу, Києву, Сучаві та Яссах. Повернувшись із неї, мандрував по Галичині, водночас розмальовував церкви. Малярська спадщина К. Устияновича велика й різноманітна. Є в ній чимало галерейних картин,є праці інших жанрів. Тематично його спадщина охоплює релігійні образи, стінописи, яких К. Устиянович виконав велику кількість.

Юрій Тимощук, журналіст


Переглядів: 548 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024