Субота, 27.04.2024, 05:21:29

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2014 » Вересень » 25

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відкрилася фотовиставка до 100-річчя з початку Першої світової війни під назвою «Хорвати в Галичині у роки Першої світової війни».
Виставка проходила в рамках міжнародної конференції «Перша світова війна в історичній долі народів Центрально-Східної Європи». Експозицію організували делегація із Хорватії: Івіца Панчин – представник адміністрації міста Загреб та Євген Пащенко - професор кафедри україністики філософського факультету Загребського університету, доктор філологічних та історичних наук.
У часи Першої світової війни хорвати брали участь у бойових діях на трьох великих фронтах: Балканський, Італійський, Східних. На цих фронтах загинуло від 100 до 150 тисяч військових. Саме на Східному фронті упродовж зими і весни 1915 року відбувалися найкривавіші битви Першої світової в ... Читати далі »

Переглядів: 560 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2014

Вже неодноразово наше місто займало провідні місця у рейтингу найкомфортніших міст України. І не в останню чергу завдяки розвинутій медичній інфраструктурі. Виявляється, медицина Івано-Франківська має давні й гідні традиції. Лікарі та медичні заклади старого Станиславова надавали допомогу на досить високому, як на той час, рівні. Та й мешканці міста могли похвалитися міцним здоров’ям. Принаймні таке враження складається, коли вивчаєш місцеву пресу сторічної давності.

«Здорове» місто
«Станиславів належить до найздоровіших міст не лише Галичини, а й інших регіонів» – читаємо статистичні дані захворюваності й смертності за 1903 р. За своїми показниками здоров’я населення й низької смертності Станиславів випереджав такі м ... Читати далі »

Переглядів: 507 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2014

Після того, як у 1950-х роках у Західній Україні втихли останні постріли українських повстанців, Прикарпаття потрапило у внутрішню зону широчезного оборонного редуту, яким Радянський Союз відгородився від «агресивного блоку» НАТО.
Тоді в лісах Івано-Франківської (до 1962 року – Станіславської) області почали споруджувати цілий комплекс таємничих об'єктів, вмонтований у потужну ракетно-ядерну систему СРСР. До нині збереглися лише примари тих, колись надсекретних військових частин…
Ще у 1980-х роках на військовому аеродромі в Івано-Франківську приземлялися літаки з московськими генералами, яких за лічені хвилини доправляли у секретний командний пункт, щоби починати військові навчання – і тоді вся ця система рушала з місця. Проходили перевірку на готовність пускові шахти стратегічних ракет СС-24, розташовані у Чорному лісі біля села Грабівка ... Читати далі »

Переглядів: 668 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2014

24 вересня 2014 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей відбулася презентація книги Миколи Кардащука „Хто ми? Хто наші пращури? Звідки пішла-постала Україна?”.
Автор книги, відомий на Івано-Франківщині вчений-винахідник, лікар, драматург, громадсько-політичний активіст, виніс на суд наукової спільноти і широкої читацької аудиторії фундаментальну працю з дослідження етнічної історії українського народу.
Ґрунтуючись на багатому і унікальному археологічному матеріалі, вітчизняних і зарубіжних писемних джерелах, пошуковець розкрив нам в просторі і часі тисячоліть могутній і складний процес формування та розвитку України.
Дослідник висвітлив національний етногенез через первісні часи, формування племен, праісторичну цивілізацію Оріану-Скіфію, розкрив особливу роль Карпатського регіону ... Читати далі »

Переглядів: 535 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2014

У місті Косові відкрили і освятили художньо-меморіальну плиту видатному культурно-громадському діячеві, меценатові, педагогу і священикові отцю Йосафату Кобринському.
Встановили її на одному із корпусів нинішнього міського навчально-виховного комплексу, в якому перебувають дошкільнята та навчаються учні молодших класів. Саме цей корпус під школу для початкових класів і збудував за власний кошт о. Йосафат Кобринський, який  в 1845-1853 роках був парохом греко-католицької церкви св. Василя Великого у правобережній частині міста, яка називається Москалівкою, повідомили в райдержадміністрації.
Означену меморіальну пам’ятку, виготовлену Сергієм Дрожаком, Косів має завдяки координатору клубу творчої інтелігенції ім. Ігоря Пелипейка Зиновію Библюку, з ініціативи якого в районі встановлено уже вісім таких пам’яток, присвячених відомим постатям минулого і сучасност ... Читати далі »

Переглядів: 454 | Долучив: Dnister | Дата: 25.09.2014










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024